PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853618}

Pięciu braci

Da 5 Bloods
5,1 5 503
oceny
5,1 10 1 5503
5,5 24
oceny krytyków
Pięciu braci
powrót do forum filmu Pięciu braci

Film ma swoje momenty. Z jednej strony potrafi być zabawny, z drugiej strony jest prowokujący czy nawet szokujący, jednak najczęściej jest po prostu nudny. Spike Lee nakręcił film który jest o jakieś 30 minut za długi. Oglądając to miałem wrażenie że zostało tu napchane za dużo pomysłów. Dla mnie jest to rozczarowanie.

ocenił(a) film na 5
fryceksnk23

No chyba tak. Miałem wrażenie że to była miejscami komedia, miejscami dramat, miejscami kino wojenne, miejscami buddy-movie. Tu długie monologi, tu one-linery, pojawił się nawet Wagner, plakaty + cytaty z "Czasu apokalipsy", polityka, Trump, traumy, duchy, black lives matters, przeszłość, teraźniejszość, przebitki na Arethę Franklin - uff, no po prostu bigos. Zabrakło chyba tylko animowanych wstawek.

Ale najbardziej mnie bolało co innego. Akcja dzieje się współcześnie (smartfony), więc jest to jakieś 40 lat po wojnie. A w scenach z przeszłości aktorzy wyglądają identycznie. 20-letni facet z siwą bródką i siwizną na skroniach? Rozumiem że wyszkolenie, ale trochę nierealnie wyglądały walki młodych z dziadkami. Jak tylko ktoś się oddalał od ekipy to było wiadomo że na coś nadepnie. Thierry i Reno - chyba tylko nazwiska na plakat były potrzebne, bo postacie te na siłę były wpakowane.

Gdyby film skrócić o 1.5h to chyba niewiele by stracił. Bo wyszła strzelanka wymieszana z kinem moralnego niepokoju.

ocenił(a) film na 5
zmechu

Zgadzam się w 100 % ze wszystkim co napisałeś. Jeszcze na chwilę zatrzymałbym się przy aktorstwie, które jest moim zdaniem rewelacyjne, zwłaszcza Delroy Lindo tu błyszczy. I chciałbym zapytać czy tylko mi, przynajmniej jedna scena z miną przypominała "Tropic Thunder"?

ocenił(a) film na 5
fryceksnk23

Heh, a ja miałem właśnie napisać, że ten film to "Tropic Thunder" tylko że na poważnie :-)

ocenił(a) film na 2
zmechu

Pelna zgoda. Miałem wrażenie, że rezyser po prostu z nas zakpil. Po prostu żenada.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones