PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34620}

Piątek trzynastego II

Friday the 13th Part 2
6,5 13 134
oceny
6,5 10 1 13134
5,5 4
oceny krytyków
Piątek trzynastego II
powrót do forum filmu Piątek trzynastego II

Druga część Piątku 13 jest moją ulubioną z całego cyklu i jednocześnie moim ulubionym slasherem. Ma wszystkie zalety części pierwszej (złowrogi klimat, nastrój i genialną muzykę) i praktycznie żadnych wad. O ile w "jedynce" zdarzały się dłużyzny, tak w drugiej już czegoś takiego nie ma. Także pod względem aktorskim jest lepiej. Scenarzysta wykreował lepsze, bardziej interesujące postacie niż w części pierwszej. Akcja jest również bardziej dynamiczna niż w "jedynce". Sceny zabójstw bez zarzutu. Plenery również.

No i w końcu - przy całym szacunku dla pani Voorheas - Jason bardziej nadaje się na psychopatycznego mordercę. Również postać Ginny jakoś bardziej mi pasowała niż Alice. Każda postać w tej części była "jakaś" - czy to Paul, Sandra czy Tina - i to również wyróżnia tą część na plus.

Twórcy drugiej części Piątku poprawili niektóre mankamenty części pierwszej i w ten sposób powstał horror niemal idealny. Wielkie emocje i napięcie od pierwszej do ostatniej minuty.

Heatseeker

Oj potwierdzam potwierdzam. Jedynka średnio mi podobała się, nie przekonały mnie postacie w tym pani V., i denerwowały niektóre dłużyzny. Dwójka jest najlepszą częścią serii (a zaraz po niej szóstka), właściwie wszystko stoi na dobrym poziomie. Jedyną "wadą" jest jeszcze wygląd Jasona, jak to dobrze, że ostatecznie gość stał się duży, łysy, napakowany no i nosi maskę hockeyową;).

Heatseeker

Moim zdaniem największą wadą jedynki byli właśnie płascy bohaterowie. A Alice o której wspomniałeś była chyba najbardziej nijaka z całej obsady. Jedynymi postaciami które były jakieś były Marcie i Annie które dość szybko zostały zaciukane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones