PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664277}
7,3 97
ocen
7,3 10 1 97
Pervertigo
powrót do forum filmu Pervertigo

Film w klimacie dobrych filmów Quentina Tarantino, można też odnaleźć nawiązania do Zawrotu Głowy Hitchcocka, a czasem kojarzy mi się z Maczetą Rodrigueza czy To nie jest kraj dla starych ludzi...
Ale dla mnie to obraz który łączy to co najlepsze z wymienionych przeze mnie filmów przy okazji okraszając jeszcze dobrym humorem...a wszystko jest po mistrzowsku splecione aż do rozwiązania w zakończeniu. Mam nadzieję, że film wejdzie na ekrany kin z rozmachem i że to dopiero początek twórczości Jarona Henrie-McCrea. Z niecierpliwością czekam na kolejny film i mam nadzieję że uda się go zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
freeasy

Film dobry ale trochę przesada z tymi porównaniami. Gdzie prócz tytułu nawiązanie do Vertigo? W ogóle z opisu zapowiadało się co innego. Było napisane, że film w klimacie noir, a ja tego tam nie widziałem. Gdyby tak na siłę szukać to można by też powiedzieć, że nawiązuje do "Old Boya" (młotek), co jest absolutną bzdurą ;);)
Nie zmienia to faktu, że dobry film i mogę polecić :) I trzeba przyznać, że reżyser to fajny, luźny gość i życzę mu wielkiej kariery. Niestety jak słyszeliśmy ciężko jest się wybić. Problemy z budżetem itd. Widać było zresztą trochę po filmie, że brakowało drugie tyle kasy, ale twórca filmu nieźle sobie z tym poradził.

Luki_1

Innym nawiązaniem do Vertigo było przechodzenie scen jedna w drugą ...

freeasy

gdzie?obejrzeć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones