PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=944}

Patriota

The Patriot
7,5 144 546
ocen
7,5 10 1 144546
5,8 10
ocen krytyków
Patriota
powrót do forum filmu Patriota

Film do bólu "amerykański". Naciągnięta historia, wymieszanie faktów, dzielny bohater pokonujący własnoręcznie dziesiątki wrogów, do tego wątki rodzinne, melodramatyczne. Dużo patosu np. cała sytuacja z flagą. Ale film nadrabia rozmachem, scenografią, kostiumami.

Cały ten opis sprowadza się do tego, że ten film ogląda się bardzo przyjemnie. Żeby tak w Polsce powstał taki film. Bitwa Warszawska miała ogromny potencjał właśnie żeby być takim polskim Patriotą. I próbowano to zrobić koncentrując się na wątku miłości Szyca i Urbańskiej, ale to zupełnie się nie udało. Amerykanie potrafią zrobić film o swojej historii, który naciąga wiele faktów, jest krytykowany za uproszczenia i przekłamania historyczne ale się dobrze ogląda.

ocenił(a) film na 7
MoszeUsz

Mi też bardzo się podoba. Ten film pokazuje jak ludzie potrafią jednoczyć się w walce o wolność i jak przełamują bariery między sobą. 7/10. Też można zrobić by polskiego "Patriotę" np na podstawie powstania styczniowego albo kościuszkowskiego.

ocenił(a) film na 7
Walka_dalej_trwa

Ja marzę o filmie o Kościuszce od wielu lat. Można by zrobić film albo o samym Kościuszce, albo o kopię Patrioty o jakimś zwykłym chłopie ze wsi, któremu zabijają dziecko i on bierze kosę i idzie na powstanie. Gdyby to dobrze zrobić byłby świetny film.

ocenił(a) film na 7
MoszeUsz

No chociażby coś takiego. Jak na razie to zainteresowała mnie "Obława"- film z elementami thriller'u nie wiem czemu ale przypomina mi "Essential Killing".

ocenił(a) film na 8
MoszeUsz

Fakty faktycznie wymieszane, a to, że główny pozytywny bohater musi na końcu zabić w pojedynku głównego negatywnego bohatera, było schematyczne do bólu, ale akurat to, że jeden człowiek zabija dziesiątki wrogów, miało w przeszłości miejsce wiele razy. Postać Benjamina Martina była wzorowana na autentycznej postaci Francisa Mariona, który był znany z niezwykłej umiejętności organizowania zasadzek i pułapek na wojska brytyjskie i z dobrej taktyki partyzanckiej, choć jest faktem, że ta postać została w filmie wyidealizowana, bo Francis Marion był okrutnym watażką, a nie idealistą. Postać płk Tavingtona jest wzorowana na autentycznej postaci Banastre Tarletona, ale prawdziwy Tarleton ani nie był tak sadystyczny, jak Tavington, ani nie zginął w wojnie o niepodległość USA, tylko zmarł wiele lat później śmiercią naturalną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones