PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558175}

Pasażerowie

Passengers
6,7 173 401
ocen
6,7 10 1 173401
4,2 28
ocen krytyków
Pasażerowie
powrót do forum filmu Pasażerowie

Nie będę ukrywać, że zakończenie mocno mnie rozczarowało, tak jak kilka innych aspektów filmu. Oto moje pomysły na końcówkę:

1) Jim ginie w kosmosie i w ostatnich scenach widzimy Aurorę rok później, jak wybudza innego mężczyznę z kapsuły. To pokazałoby, że każdy z nas jest tylko człowiekiem, boi się samotności, że jest słaby i egoistyczny

2) Aurora ratuje Jima. Jim odkrywa możliwość hibernacji, ale zataja ten fakt przed Aurorą w obawie, że ją straci i zostanie sam.

Macie jeszcze inne pomysły na końcówkę?

ocenił(a) film na 6
Licho_fw

Jestem świeżo po seansie i dokładnie tak wyobrażałam sobie zakończenie jak to zostało opisane przez Ciebie w pkt 1 :D kopałam w forum jakieś 20 min w poszukiwaniu kogoś kto pomyślał tak samo i w końcu znalazłam!

ocenił(a) film na 6
Ciuszek

A inni tak nie pomyśleli, bo Aurora nie była inżynierem i po prostu nie umiałaby obudzić nikogo innego :P Dlatego tak bardzo chciała uratować Jima - bo wiedziała, że jeśli on zginie, to ona spędzi całe życie w samotności :P

ocenił(a) film na 6
akasha88

E tam, ogarnęłaby instrukcję :D

ocenił(a) film na 6
Licho_fw

Jim ogarnia jak podłączyć pod kapsułę szpitalną jeszcze jedną kapsułę. Przenosi Artura do sali szpitalnej, mówi mu co i jak ma kliknąć i oboje zostają zahibernowani i budzą sie już z całą resztą załogi.
Albo: Jim mówi Aurorze, że może ją zahibernować, ale widzi, że ona nie chce tego zrobić. Dlatego postanawia uśpić ją w tajemnicy przed nią samą. Daje jej jakieś tabletki nasenne czy coś, zanosi do sali szpitalnej i hibernuje. + zostawia liścik z wyjaśnieniem dlaczego to zrobił - szczerze ją kochał, a obudzenie jej było egoistyczne. Chciał żeby mogła sie cieszyć życiem na nowej planecie. Prosi o opisanie ich wspólnej historii i podzieleniu sie nią z resztą ludzi.
;)

applebaby

Druga opcja super

ocenił(a) film na 7
Licho_fw

1. Wydluzyc wątek jak sobie radzili we dwoje, jakis skrot jak sie zestarzeli, czy mieli dzieci i co zrobilo drugie gdy pierwsze umarlo.
2. Zaloga sie budzi i odnajduje ich ciała zaschniete :P albo zjedzone przez kury.
3. Mogliby dodac fragment jaka jest reakcja ziemian gdy otrzymują od nich wiadomosc po 20 latach, oraz jaka jest ich reakcja gdy otrzymują tę odpowiedz po 55 :D i jaką.

4. Skoro to i tak był romans to juz mogliby bardziej zaszalec rozbudowac sceny milosne, a nie je ucinać po kilku sekundach. Ale to juz nie dotyczy zakonczenia :D chociaz dzieci by mogly byc na koncu :D

ocenił(a) film na 6
Licho_fw

Zakończenie 1 ciekawe, ale w jednym się mylisz - to nie ma nic wspólnego z egoizmem.

Jednym z zakończeń mogłoby oczywiście być, że Kapitan Andy Garcia i wybudzeni pasażerowie wchodzą do tego wielkiego holu, a tam na tym jednym zasadzonym na środku przez Jima drzewie wisi on sam, a na podłodze koło niego kartka-list pożegnalny o tym, że była awaria, meteoryt uderzył w statek, ale on to naprawił, po czym po dwóch latach nie wytrzymał z samotności.

Lub ewentualnie że się zahibernowali oboje razem w tej jednej maszynie medycznej, ale coś poszło nie tak i zmarli. I w maszynie pasażerowie znajdują dwa trupy - i jak to w realnym życiu bywa, zrobili im pogrzeb, a po 10 latach nikt już ich nie pamięta..

Sony_West

Podobają mi się twoje rozwiązania, jest dramatycznie i poruszająco. Czemu uważasz, że zakończenie nr 1 nie ma nic wspólnego z egozimem?

ocenił(a) film na 6
Licho_fw

Gdyby jednak zrobić tak, że Jim ginie, a Aurora budzi kolejnego faceta, to tu istnieje niebezpieczeństwo fali sequelów, w których pokazano by "przygody" kolejnych wybudzonych.. a któregoś razu mogliby wybudzić np seryjnego zabójcę, no i już mamy tani horror, jak kolejne części Obcego - czyli bieganie po statku i mordowanie 9oczywiście przy częściowo uszkodzonym oświetleniu na statku, dzięki czemu część scen będzie w ciemnościach, co obniży budżet sequela - będzie jeszcze taniej.

Sony_West

Albo budzi kogoś, kto ją za to zabija i popełnia samobójstwo heh, też niezłe zakończenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones