PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33179}
7,5 2 906
ocen
7,5 10 1 2906
6,0 3
oceny krytyków
Pani minister tańczy
powrót do forum filmu Pani minister tańczy

tak! to właśnie była jedna z pierwszych polskich komedii męsko-żeńskich :) ponieważ niezbyt do gustu przypadły mi satyry polityczne zarówno w wykonaniu Charliego Chaplina (Dyktator) jak i braci Marx (Kacza zupa) to ta komedia bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła! ponieważ w tym filmie nie tyle megalomania i chęć władzy jako takiej jest wyśmiewana co źródłem dowcipu jest emancypacja kobiet, moralność publiczna oraz to co rozdziela i łączy obie płci. dodać do tego świetne dialogi i i gotowe. teksty są przeurocze i przezabawne, pisał je cholernie dowcipny facet. a pani minister ma bardzo ładne nogi tak przy okazji. a tak w ogóle to zastanawiające jest podobieństwo niektórych wątków do późniejszego arcydzieła z Hollywood - "Gildy" z Ritą Hayworth, czyżby aż taką siłę oddziaływania miała kinematografia drugiej Rzeczpospolitej?

ocenił(a) film na 9
sten44

To jeden z tych przedwojennych filmów, któe uważam za dobre, trzymajace poziom a ten mozna powiedziec wyprzedza swoje czasy, dosc wspólczesny i podejmuje temat prohibicji - lemoniady.W dzisiejszych czasach przypomina mi reklamy typu WTK Soplica wyczynowa turystyka konna a i tak wszyscy wiedzieli, ze o wódke chodzi:):):)/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones