PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96158}

Pani Dalloway

Mrs. Dalloway
6,2 1 045
ocen
6,2 10 1 1045
Pani Dalloway
powrót do forum filmu Pani Dalloway

Książki Virginii Woolf są jedyne w swoim rodzaju. Nie da się ich po prostu przenieść na ekran. Każda taka próba musi skończyć się niepowodzeniem. Ten film wychodzi jednak obronną ręką, jeśli nie będziemy go zbytnio łączyć z literackim pierwowzorem. Sam w sobie jest niegłupi i dosyć urokliwy. Książka jednak pozostaje wartością samą dla siebie - naprawdę nie ma zbyt wiele wspólnego z tym obrazem.

ocenił(a) film na 7
snoopy

Niedawno powtórzyłem sobie książkę, musiałem więc znowu oglądnąć ten film. Teraz, gdy zobaczyłem go na świeżo po przeczytaniu powieści, stwierdzam, że to jednak dobra ekranizacja. Wciąż podtrzymuję zdanie sprzed kilku lat, że nie jest możliwe, by w sposób w pełni satysfakcjonujący przenieść prozę Woolf na ekran, ale ten film zadziwiająco dobrze radzi sobie z tą skomplikowaną materią. Olbrzymia w tym zasługa przemyślanego scenariusza. Jego autorką jest zresztą specjalistka od Virginii, nieoceniona, kochana Eileen Atkins, która przede wszystkim jest świetną aktorką, i która grała Virginię Woolf na scenie. Widać, że zna ona "Panią Dalloway" od podszewki. W filmie zachowano mnóstwo tych drobnych szczegółów, które tylko z pozoru są mało znaczące. To cieszy. Pochwalić też należy dobrze dobraną obsadę (cóż za podobieństwo młodych aktorów do starych!). Wiadomo, że nie wszystko może się podobać, kilka scen rozegrałbym inaczej. Dzisiaj jednak oceniam ten film zdecydowanie lepiej niż wtedy, gdy widziałem go po raz pierwszy.

snoopy

Oglądałem go kilka lat temu w dość marnej jakości , teraz w sieci jest w wersji 720p HD , jakość bardzo dobra , więc mam pretekst żeby go obejrzeć jeszcze raz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones