PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1203}
7,4 38 815
ocen
7,4 10 1 38815
6,4 7
ocen krytyków
Pan Wołodyjowski
powrót do forum filmu Pan Wołodyjowski

dla tego typu kina i konsekwentnie się go trzyma. I za to brawo!

Rob_Rock

szkoda tylko, ze zmascil Ogniem i mieczem...

ocenił(a) film na 8
Havard

Szkoda że Jerzy Hoffman nie nakręcił Ogniem i mieczem za komuny. No ale wtedy nie było to możliwe...

ocenił(a) film na 5
lukasz010793

Dla mnie tego typu film jest naprawdę dobry, gdy jest zrealizowany bezbłędnie. "Pan Wołodyjowski" nie był. Liczne błędy, bardzo słaby montaż, mnóstwo podstawowych potknięć, nagłych zniknięć bohaterów... Ponadto porównując z trylogią Sienkiewicza [która wcale do moich ulubionych dzieł literackich nie należy] obraz Hoffmana jest niezrozumiały przez chaos, brak płynnego połączenia scen.
Oczywiście pompatyczne kino historyczno-batalistyczno-kostiumowe to zdecydowanie nie jest mój ulubiony gatunek filmowy, ale wydaje mi się, że ocena jest obiektywna. Mam nadzieję, że "Potop" jest lepszy. Z Hoffmana polecam raczej "Znachora", czy niezłe "Prawo i pięść".

ocenił(a) film na 8
aciddrinker

Wymień mi te liczne błędy,mnóstwo podstawowych potknięć i nagłe zniknięcia bohaterów.

ocenił(a) film na 5
lukasz010793

wszystkich nie wymienię, ale chociażby:
1] otwarte drzwi w domu podczas siarczystych mrozów
2] zwisający worek podczas ujęcia przejeżdżających koni [miał tam być Azja Tuchajbejowicz]
3] znikające postaci [np. Zagłoba] podczas scen batalistycznych

aciddrinker

Ciężarówka widoczna w oddali za polem bitwy. Ale to pryszcz bo film jest świetny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones