PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1203}
7,4 38 801
ocen
7,4 10 1 38801
6,4 7
ocen krytyków
Pan Wołodyjowski
powrót do forum filmu Pan Wołodyjowski

Byłbym bardzo wdzięczny za w miarę szczegółowy opis co działo się z Janem Skrzetuskim po wydarzeniach z Ogniem i Mieczem? Co się z nim działo w Potopie? Czemu nie było go w Panu Wołodyjowskim? Z góry bardzo dziekuje.

Sawyerr

Jan Skrzetuski pojawia się w książkach Sienkiewicza we wszystkich trzech częściach. W Potopie mają już z Heleną trzech synów i wraz z panem Zagłobą mieszkają we wsi Burzec. Kiedy Jan dowiaduje się o kapitulacji pospolitego ruszenia, wraz z Zagłobą i swoim stryjecznym bratem Stanisławem, ruszają do Janusza Radziwiłła, gdzie spotykają Michała Wołodyjowskiego. Zostaje uwięziony razem z bratem, panem Michałem, panem Zagłobą i kilkoma innymi pułkownikami w Kiejdanach, kiedy buntuje się przeciw zdradzie Radziwiłła. Po tym jak Zagłobie udaje się wydostać ich z niewoli, Skrzetuski razem z nim i Wołodyjowskim walczą przeciw Szwedom, pod dowództwem Czarnieckiego. W Panu Wołodyjowskim pojawia się jedynie w kilku fragmentach. Na początku książki, razem z Zagłobą i Kmicicem rozmawiają o Michale Wołodyjowskim. Z rozmów pozostałych bohaterów dowiadujemy się, że mają z Heleną dwunastu synów i córkę. Skrzetuski, wraz z sześcioma synami, biorą udział w bitwie pod Chocimiem w 1673 roku.

rentl

wielki wielkie dziękuje. Bardzo szczegółowy opis i odpowiedź na moje pytanie, wielki szacunek! :)

Sawyerr

Nie ma za co :) Cieszę się że mogłam pomóc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones