PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1203}
7,4 38 815
ocen
7,4 10 1 38815
6,4 7
ocen krytyków
Pan Wołodyjowski
powrót do forum filmu Pan Wołodyjowski

Jam jest

ocenił(a) film na 10

Jam jest Michał Jerzy. Mam imiona po Wołodyjowskim. To największy rycerz w dziejach, choć jeden z najniższych. Mój kochany film, którego pwenie już nigdy nie obejrzę. Po prostu nie mogę wytrzymać podczas finałowych scen.

Michal

To się miło składa, bo ja jestem Barbara po Baśce Jeziorkowskiej i jestem największą na świecie fanką tej postaci :-) i też nie mogę wytrzymać, kiedy Wołodyjowski umiera :-(((

sum34

I dlatego Sienkiewicz ma u mnie przekichane za zabicie mojej najukochańszej postaci z całej Trylogii. Było ubić kogo innego, a nie Małego Rycerza!

ocenił(a) film na 10
EineHexe

A czytaliście książke taką jak "Pan Sienkiewicz"?? Książka jest napisana przez Stefana Majchrowskiego. Majchrowski opisał całą biografie Sienkiewicza, ze szczegółami. Sienkiewicz po napisaniu Trylogii bardzo się zasmucił ponieważ, był bardzo związany z postacią Michała Wołodyjowskiego. Wołodyjowski Sienkiewiczowi przypominał siebie;) Henryk Sienkiewicz płakał gdy musiał pisać o śmierci Wołodyjowskiego. Michał Wołodyjowski to postać historyczna!! Dla waszej wiadomości był Wołodyjowski tylko miał na imie Jerzy jak sam Michał:D I bił się ten Wołodyjowski w Kamieńcu Podolskim i tam zginął podczas wybuchu w Kamieńcu. Po poddaniu się wojsk polskich i oddanie Kamieńca Turkom. Cała armia zbierała się do opuszczenia twierdzy, był wśród nich Jerzy Wołodyjowski. Jednak jakieś BUM było w twierdzy. I Wołodyjowski dostał kratą w głowę i tam zmarł. Podobno w twierdzy Kamienieckiej jest grób Wołodyjowskiego. chce się wybrać do Kamieńca Podolskiego i zwiedzić ten zamek. Tak samo jak Zbaraż i Chocim. I wiele wiele innych zakątków z Trylogii Sienkiewicza:D Chce się wybrać na Ukraine. Sienkiewicz gdy pisał Trylogie to on brał postacie historyczne. Jedyną postacią fikcyjną jest Zagłoba!! W książce "Pan Sienkiewicz" jest wszystko opisane co i jak. Pozdrawiam serdecznie. Dałam wam troche nauki o historii. W końcu kocham się uczyć historii a XVII wiek to wszystko o nim wiem:D

ocenił(a) film na 10
_Anusia_

byłem miesiąc temu na Ukrainie. miałem okazję odwiedzić Chocim i Kamieniec Podolski, ale nie wiem czy rzeczywiście w Kamieńcu jest grób Wołodyjowskiego, bo takiego nie widziałem... może jest, chociaż symboliczny, ale przewodnik o tym nie wspomniał... a tak w ogóle to piękny i wspaniały zamek, sukcesywnie remontowany. robi wrażenie, na dziedzińcu odbywają się ciekawe pokazy walk, tańców, można też postrzelać z prawdziwego łuku - 1 hrywna za 1 strzał:) jeśli ktoś tam jeszcze nie był to na prawdę polecam! dla zainteresowanych - mam trochę zdjęć stamtąd, jeśli ktoś chciałby zobaczyć to piszcie...:)

ocenił(a) film na 10
eisenstein

Ale Ci zazdroszcze, że byłeś na Ukrainie! Nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo bym chciała zwiedzić Kamieniec Podolski, Chocim, Zbaraż;( Eh... Musze tam kiedyś pojechać, choćby nie wiem co!! To jest moje marzenie by jechać na ukraine i zwiedzić dawne pola walki;(

ocenił(a) film na 10
eisenstein

witaj nie chcę podważać twojej wiedzy na temat trylogii i końcówki "Pana Wołodyjowskiego" ponieważ pogrzeb Pana Michała odbył się w Stanisławowie ( dzis. Iwano-Frankowsk ) gdzie naprawdę znajdował się katafalk ze szczątkami Wołodyjowskiego. W Kamieńcu znajduje się tylko Obelisk upamiętniający pana Michała. pozdrawiam .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones