PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1203}
7,4 38 828
ocen
7,4 10 1 38828
6,4 7
ocen krytyków
Pan Wołodyjowski
powrót do forum filmu Pan Wołodyjowski

Zresztą, bardzo kosztowny, jak na ówczesne czasy. W większości wierny książce (w najważniejszych wątkach). Aktorzy dobrani znakomicie - zwłaszcza postać Wołodyjowskiego, Basi, Krzysi i oczywiście Zagłoby. Jedynie pan Nowicki nie spełnia mojego wyobrażenia o anielsko przystojnym Ketlingu [który był przecież blondynem, a nie rudym!], ale gra całkiem nieźle rzewnego rycerza.
Smutne jest zakończenie, ja również płakałam (dawno to było, ale pamiętam dobrze!), ale to był właśnie cel Sienkiewicza - nie tyle wątek przygodowo-romansowy - co poświęcenie dla Ojczyzny, chwalebna śmierć, wymiar patriotyczny.
Oczywiście - polecam, chociaż książka jest (wg mnie) lepsza. Jakkolwiek, warto uczynić i jedno, i drugie :)
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
jeanne_4

Tak Ketlinga sobie wyobrażałam inaczej. Już bardziej Kettling pasował mi w "Przygodach Pana Michała" tam już był przystojniejszy:D:D:D:D

Masz racje książka jest o wiele lepsza od filmu. No ale film jest też maxymalny, świetnie dobrane role: Łomnicki, Zawadzka, Brylska, Pawlikowski. Super aktorzy, takich to teraz ze świecą się szuka. Niestety dwóch z nich już nie zobaczymy na ekranie czy też na deskach teatru;( Takiego Tadeusza Łomnickiego... To był wspaniały aktor!! Świetnie odegrał rolę Wołodyjowskiego w Potopie jak i w Panu Wołodyjowskim, no i też w Przygodach Pana Michała:D To był aktor nad aktorami takiego drugiego jak on to już nie ma. Chociaż mogłabym powiedzieć, że sam Daniel Olbrychski mu dorównuje... Olbrychski jako jedyny zagrał we wszystkich trzech filmach(Trylogii Hoffmana, a wiadome kto napisał Trylogie:D). Poczynając od Azji Tuhajbejowicza, no poprostu był idealny!! Andrzej Kmicic w Potopie, doskonale odegrana rola:D no i Tuhaj- bej w Ogniem i mieczem... Nic dodać nic ująć. Jednak Ogniem i mieczem nie podobało mi się aż tak bardzo jak Pan Wołodyjowski czy też Potop;) No Zamachowski nie pasował mi jako mały rycerz:( Helene Kurcewiczówną sobie inaczej wyobrażałam o pięknych czarnych włosach jak skrzydło kruka!! Eh... Pan Wołodyjowski był najlepszy wraz z Potopem. No tak sobie wyobrażałam Pana Wołodyjowskiego(film) i aktorów w nim grających. Film był cudny. Poryczałam się na nim;( Tak samo jak nad książką bardzo płakałam;( Te trzy książki to moje najlepsze książki ze wszystkich jakie czytałam;) A Henryk Sienkiewicz to mój ulubiony pisarz, wszystko o nim wiem:D

No to by było na tyle:D Pozdrawiam serdecznie;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones