PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685373}

Pan Turner

Mr. Turner
6,4 8 593
oceny
6,4 10 1 8593
7,7 21
ocen krytyków
Pan Turner
powrót do forum filmu Pan Turner

Jako całość jednak tworzy to narrację ospałą do granic możliwości i dlatego film trwa 2,5 godz.Nie przekonuje mnie niestety wizja społeczeństwa wypełnionego po brzegi dziwakami i kretynami. Muzyka z kolei przypomina czasem strojenie instrumentów przed koncertem. Aktorska interpretacja głównego bohatera jasno wskazuje, co było przyczyną śmierci malarza. Zachrząkał się na śmierć.

ocenił(a) film na 3
Izukar

Nie wiem od kiedy chrząkanie jak świnia określane jest świetnym aktorstwem, a takie opinie o tej roli słyszałam.

ocenił(a) film na 5
Hardkorze_

Może chodziło o chrząkalstwo doskonałe ;)

ocenił(a) film na 8
Izukar

"Muzyka z kolei przypomina czasem strojenie instrumentów przed koncertem."
Podaj te fragmenty.

ocenił(a) film na 8
Izukar

Chodzi ci o to?
https://www.youtube.com/watch?v=l2xZ3EcDhg4
...

ocenił(a) film na 5
lukaszpolowczyk

Moim zdaniem dobra ilustracja.

ocenił(a) film na 8
Izukar

Jak dla mnie jest specyficzna i pasuje do klimatu filmu.
To że nie jest to melodia wyryta w głowach przez setki klonowanych piosenek to nie znaczy że to jest bez harmonii.

ocenił(a) film na 5
lukaszpolowczyk

Oczywiście. Natomiast o ile obrazy Turnera i kolory filmu były wyraziste, to dla mnie muzyka była jak wyblakła po setnym praniu. Tworzyła klimat restauracji, w której dostajemy tylko flaki z olejem. Nie mylić z farbami olejnymi ;) Moja synestezja zasypiała.

ocenił(a) film na 9
Izukar

od pierwszego tonu słychać tajemnice morza, która jest wręcz oszałamiająca i podniosła. Nie sposób się jej oprzeć - jest niczym ujrzenie morza po raz pierwszy w życiu. Czujesz podniosłość chwili, która hipnotyzuję cię swym wdziękiem rozkoszy. Gdy nasłuchujesz tak dalej dostrzegasz niepojęty ogrom tego zjawiska. Wyłaniające się dźwięki, które wirują niczym fale zmierzające od horyzontu do brzegu po to by za chwile zawrócić do swej otchłani szkarłatnego błękitu i tam tańczyć po wszech czasy. Gdy myślisz, że to już koniec aksamitnych fanaberii nagle z boku nadpływa parowiec, który skupia na siebie całą uwagę i do ostatnich nut oglądasz jak znika za horyzontem.

Chuja a nie flaki z olejem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones