PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11272}

Pamiętny dzień

Two Bits
6,7 1 215
ocen
6,7 10 1 1215
Pamiętny dzień
powrót do forum filmu Pamiętny dzień

Jeżeli to w ogóle było przesłanie... (spojler!) Bo Gennaro w końcu zmarnował te pieniądze na bilet. No, może nie zmarnował, ale 50 centów to było trochę pieniędzy wtedy, a on po prostu poszedł do kina... A może i dobrze zrobił, bo spełnił prośbę dziadka? Sama już nie wiem ;p Ale w każdym razie myślę, że to niezbyt mądrze wydawać pieniądze na coś, co nie jest konieczne.

ocenił(a) film na 8
panello

[zawiera spoilery]

Przesłaniem jest ostatnio słowo Gitano - "chciej". W czasie filmu wiele razy reżyser uwydatnia różnicę między tym, co chcemy, a tym, czego potrzebujemy. Pokazują to choćby sceny zabawy ludzi, pomimo kryzysu i ciężkich czasów. Moim zdaniem chłopak wyciągnął dobrą lekcję - lekcję podążania za marzeniami, po prostu chęci życia. Co to za podejście, by po prostu przeżyć?

ocenił(a) film na 10
topek1989

<Przesłaniem jest ostatnio słowo Gitano - "chciej">. Wyspiański to u nas napisał w formie: 'A, ja myśle, ze panowie duza by juz mogli mieć, ino oni nie chcom chcieć!'
I to faktycznie daje do myślenia, w obu przypadkach. Co z tego, że mały kupiłby matce tę puszkę pomidorów, jeśli byłoby to wymuszone? A tak udało mu się spełnić małe marzenie, to może potem udało się większe.

ocenił(a) film na 7
panello

Zgadza się, Gitano byłby dumny ze swego wnuka. Chłopak dążył do wyznaczonego sobie celu, nie bacząc na wszelkie przeciwności, co nie uszło uwadze dziadka który utwierdził go w słuszności jego postępowania.

ocenił(a) film na 9
panello

No jak wyżej panowie, film ma dużo przesłania moim zdaniem. Ja wywnioskowałem z niego, że należy się cieszyć z życia, z małych rzeczy, z tych większych, osiągać swój wyznaczony cel, swoje marzenia. Chcieć.

ocenił(a) film na 7
kubafilmoogladacz

Przekonaliście mnie ;]

ocenił(a) film na 7
panello

i jeszcze poniekąd mógł pójść następnego dnia rankiem, skoro do 18 było za 25 centów, następnego dnia mógłby pójść dwa razy
oczywiście żartuje, film jest spoko :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones