PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=300401}

Palenisko

Furnace
4,2 190
ocen
4,2 10 1 190
Palenisko
powrót do forum filmu Palenisko

PALENISKO to wyprodukowany za 3 mln USD horror klasy C , realizowany z myślą o rynku DVD. Obsada sugeruje,że bdziemy mieli do czynienia z filmem na poziomie. Nic bardziej mylnego! Jak na wyjątkowo niski budżet film jest dobrze zrealizowany, ale do warsztatowego ideału mu daleko. Nie ma się tu czego bać, gdyż twórcy serwuja widzowi glownie ograne horrorowe chwyty. Mamy tu całe może inspiracji od THE GRUDGE, THE RING, Z ARCHIWUM X na klasycznym DUCHU i WIĘZIENIU skończywszy. Mimo to motywy te nie układają się w klasową całość, a seans ciągnie się niemiłosiernie. Mamy tu szereg ogranych schemtów plus fabularną watę. Narracja i dramaturgia prowadzona jest chwilami bardzo niezręcznie.
Najbardziej zawodzi jednak obsada. Co tu robi Tom Sizemore?! Nie mogę zrozumieć. Michael Pare cały czas ma kamienną mine, a raper Ja Rule po raz kolejny powtarza swoje znane filmowe role. Debiutuje tu biały hip hopowiec Paul Wall, ale jego występ to ledwie epizodzik. Nie dziwi mnie natomiast udział DAnnego Trejo, który znany jest z tego, iz zadna propozycja nie jest w stanie pogardzic i gra jak leci( więc ma na swym koncie kilka perełek i całe morze tanich gniotów).
Na koniec ostrzegam ploskie wydanie DVD ma tragiczny dźwięk (przede wszytskim ścieżke dialogowa)!!!

Bez przesady, przecież to nie klasa A. Da się oglądać i nawet słuchać - ma w swojej kolekcji wydania z dużo gorszym dźwiękiem.

ocenił(a) film na 5

Niestety muszę się zgodzić z jakością dźwięku. Przez chwilę chciałem oglądać z angielską ścieżką, ale szybko przełączyłem na lektora.

Sam film - rzeczywiście gdzieś około klasy C.
Spodziewałem sie czegoś gorszego. Ciekawa atmosfera, nawet nie nudziłem się oglądając, a to już sporo. Ale aktorstwo zawodzi a fabuła nie bardzo trzyma się kupy.
Można obejrzeć jeśli ktoś bardzo chce i lubi. Ale też spokojnie można sobie darować.

Ja muszę obejrzeć bo gra Kelly Stables. Widzieliście jak dżajsko grała w "The ring 2 "?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones