PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527134}

Pakt z diabłem

Black Mass
6,7 52 756
ocen
6,7 10 1 52756
5,1 11
ocen krytyków
Pakt z diabłem
powrót do forum filmu Pakt z diabłem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Polinceusz

Masz rację, świętą rację, Polinceuszu

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
Andreas786

Dasz jakiś link?

ocenił(a) film na 8
mulholland_2

ciemna materia

mulholland_2

Czarny Mózg :P

mulholland_2

Raczej "Czarna Msza"

Norbikoko

Dla tych co nie wiedze. Black mass czyli czarna msza jest odwrotnoscia naszej niedzielnej mszy. Czarna msza czyli z czcienie diabla. Stad polski tytul pakt z diablem.

ocenił(a) film na 7
mulholland_2

Ja nie rozumiem, i od razu mówię że nie czytałem większości komentarzy ale czy tak trudno było po prostu dac tytuł jaki jest w oryginale ?

Adrian24

Marketingowo strzał w kolano.

ocenił(a) film na 5
Adrian24

W zasadzie dali, bo tytuł książki brzmi: Black Mass: Whitey Bulger, the FBI, and a Devil's Deal , gdzie "Mass" jest skrótem od stanu, a nie żadną mszą. Gdyby dali tytuł "Czarna msza" nie miałoby to żadnego sensu. Nie rozumiem w ogóle jak ludzie tłumaczą sensowność tytułu "czarna msza".

ocenił(a) film na 7
mulholland_2

Wpiszcie sobie na filmwebie "dorian" - i chyba mogę polecić taki tytuł.
Co do "ciemnej masy" to jest właśnie to co określa ludzi co tłumaczą tytuły w Polsce i ogólnie naszego establishmentu medialnego.

ocenił(a) film na 7
mulholland_2

Właśnie tym razem bardzo dobrze przetłumaczono.

ocenił(a) film na 7
radek_83

chociaż może niekoniecznie:)

ocenił(a) film na 4
mulholland_2

Lepszy byłby LGTB.

ocenił(a) film na 5
mulholland_2

Jak już chcą tak zmieniać to bardziej mi pasuje "krwawy bałagan", "krwawe zamieszenie", albo"krwawy układ" albo wlasnie "ciemna masa" tez jest bliska ideału, lepsze toto wszystko niż wymyślone na kiblu pakt z diabłem - zresztą jaki tam ma być z gangstera diabeł, jak to morderca jest;)

zocha8765

Przeczytaj sobie ten wątek. Klarownie jest wytłumaczone co znaczy amerykański tytuł i dlaczego polski jest taki a nie inny.
Bo jak widzę nie masz o tym najmniejszego pojęcia, a się wypowiadasz. To tego mylisz 'mass' z 'mess'.

ocenił(a) film na 5
Leszy2

Oki, masz racje.

ocenił(a) film na 5
zocha8765

Proponujesz tytuły jak tanich horrorów czy horroro komedii lub po prostu komedii. Myślałam, że propozycja "ciemnej masy" była dla żartu, ale jednak wiele osób na poważnie uznaje to za dobry tytuł dla tego rodzaju kina. To dość przerażające. Dane słowa czy słowo musi pasować na tytuł, i musi pasować do filmu. Z fatalnym tytułem (czyli takim, jak te, które tu padają w propozycjach) nawet bardzo dobry film raczej odniesie klapę.

Tytuł "Pakt z diabłem" jest jak najbardziej odpowiedni. Tytuł książki, na podstawie której powstał film, to: "Black Mass: Whitey Bulger, the FBI, and a Devil's Deal", a Mass jest tutaj skrótem od nazwy stanu, a nie żadną mszą czy masą.

mulholland_2

sam jesteś ciemna masa. może raczej "ciemna ciżba" tak, wiem że to się nie sprzeda, ale... szkoda potencjału scenariusza, a Depp? haha. ja widzę w tej roli Marka Wahlberga, a reżysera Martina Scorsese. ale to byłby idealny świat.

mulholland_2

być może masz ciemną masę zamiast mózgu albo specyficzne poczucie humoru :)

mulholland_2

ciemne masy czytają GW

mulholland_2

Jakbyś chciał wiedzieć, to duchy, reinkarnacja i diabeł i zjawiska paranormalne są faktem. Także ciemną masę masz w głowie plus idioci co ci dali lajki. Pakt z diabłem jest możliwy jeśli to masz na myśli. Nie jest to fantazja synku.

ocenił(a) film na 5
AlexRener

Ale tutaj pakt z diabłem oznacza układ FBI z Bulgerem. James Bulger jest tu diabłem. I taki był fragment tytułu książki (Black Mass: Whitey Bulger, the FBI, and a Devil's Deal) o tej historii, z której to książki zaczerpnięto materiały do stworzenia tego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones