PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30671}

Pół żartem, pół serio

Some Like It Hot
7,9 102 908
ocen
7,9 10 1 102908
8,5 31
ocen krytyków
Pół żartem, pół serio
powrót do forum filmu Pół żartem, pół serio

Co ta głupkowata komedia robi w TOP 100??? Przecież ten film jest maksymalnie nie realistyczny. Ja wem, że to komedia ale ten film jest po prostu głupi a poczucie humoru w nim prostackie. A poza tym wcale nie jest jakoś specjalnie śmieszny.

DarkHunter

nie znasz sie...;P to jest klasyka. zajebista klasyka.

malenqa3

zgodzę się z przedmówcą. przezajebista klasyka!

ocenił(a) film na 10
DiDayeN

gowno wiesz dark -hunter to jest klasyk nie jakies gowno granate

ocenił(a) film na 10
malenqa3

że zacytuję kawałek z filmu o DarkHunter : nobody is perfect ;) wybaczmy mu niezrozumienie

ocenił(a) film na 10
Anulla74

Piękne podsumowanie.

ocenił(a) film na 9
Anulla74

dokładnie tak mój ulubiony cytat z filmu:) niestety to se nevrati...a szkoda, bo to było właśnie prawdziwe kino

ocenił(a) film na 8
malenqa3

zgadza się to klasyka gimbusy sie nie znają

ocenił(a) film na 10
giovanni50

Dokładnie!

ocenił(a) film na 8
Darioso

Szczają na widok Patisona i Bibera a nie doceniaja klasyki

ocenił(a) film na 10
malenqa3

Dokładnie!

ocenił(a) film na 10
malenqa3

Oczywiście!

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

odezwał się ktoś dla kogo titanic to arcydzieło pffff...

stantom1982

Tak, Titanic uważam za ARCYDZIEŁO. Rewelacyjny scenariusz, efekty specjalne, muzyka, wszystko. Aż ciarki przechodzą. Titanic miażdży to coś pod każdym względem jakoś stukrotnie. "Pół żartem Pół serio" to dla mnie film który może zrobić każdy. Ludzie oceniają to tak wysoko chyba tylko dla tego że jest bardzo stare, i chcą wyjść na pseudo-znawców kina.

DarkHunter

Nie. Pół żartem, pół serio jest filmem wyjątkowym, dzięki niezwykle zgranemu prowadzeniu akcji. Film jest płynny, spójny, niezwykle śmieszny, z doskonale wpasowanymi gagami. Poza tym ma klimat i jest świetnie zagrany (o jego chyba największym atucie wspominam na końcu). Uważam, że zasługuje na TOP 1OO. Ten film cenię bardziej niż Titanic, który też uważam za świetny film i zgodzę się z przedmówcą w tej kwestii. Natomiast akurat posunąłbym się do stwierdzenia, że dziś każdy może zrobić Titanica, ale mało kto zrobiłby coś w klimacie i stylistyce Pół żartem, pół serio.

ocenił(a) film na 9
DiDayeN

całkowicie się zgadzam

ocenił(a) film na 9
DiDayeN

no cóż, jakoś sobie nie wyobrażam żeby Leonardo DiCaprio potrafił tak poruszać się w butach na obcasach :)

ocenił(a) film na 10
the_other_side

Ani tak tańczyć jak Daphne :D

ocenił(a) film na 10
CherryB

No cóż, cytując Osgooda Fieldinga III " Nobody is perfect"...

CherryB

Kto wie, ostatnio jest moda na kino LGBT, także możemy doczekać się Leonarda w roli transwestyty albo transseksualisty i będzie tańczyć jak Daphne :)

DiDayeN

DiDayeN ma rację...

ocenił(a) film na 10
DiDayeN

Lepiej tego ująć nie można.

DiDayeN

Ja też mogę potwierdzić, że "Titanic" ma "Rewelacyjny scenariusz, efekty specjalne, muzyka, wszystko". Tak się nawet przypadkowo złożyło, że byłem na nim 3 razy w kinie;-) Przede wszystkim jednak kompletnie nie ma sensu porównywanie obu filmów, bo to zupełnie inne gatunki. To coś jak porównywać smak kiszonych ogórków z truskawkami...
NIE KAŻDY może zrobić tak widowiskowy, a przy tym dobry melodramat jak "Titanic" jak i NIE KAŻDY może sklecić tak doskonałą komedyję jak "Pół żartem..."

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

i chcą wyjść na pseudo-znawców kina ....................... Ja się nie znam. ................... ale jak na komedie ten film mnie................ śmieszy i to w genialny sposób (komedia - uśmiech na gębie, Horror- przerażenie na gębie. proste(?)głupie(?)Ja się nie znam;)......................... tyle...................... jak każdy może zrobić taki film to proszę:) czekam od dziś na Pół żartem, pół serio 2 :)

ocenił(a) film na 7
harris

Dobra już się nie całujta :D
za dużo nerwów to nie za zdrowo ,strzelić sobie baranka w ścianę z dyśki i przejdzie :D

ocenił(a) film na 10
harris

Amen!

ocenił(a) film na 10
harris

No właśnie, bo to super komedia

DarkHunter

Muzyka? Hahaha! Rzeczywiście James Horner zasłynął dzię "Titanicowi" , ale co jak co w rankingu jest 16. A w avatarze to czyja muzyka? Zimmer spisałby się znacznie lepiej

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

Z tym miażdżeniem Titanica bym nie przesadzał. Di Caprio niewiele ma tam do zagrania. Tam gwiazdą jest statek i tylko statek wraz z efektami specjalnymi. Tutaj zaś brawurowa gra Marylin Monroe, Jacka Lemmona, Tony Curtisa nadaje temu filmowi wielkości.
Tych filmów się nie da porównać to zupełnie inny ciężar gatunkowy.
Zaznaczam, że Titanic mi się podobał ale obsadzenie w tym filmie Di Caprio uważałem za grubą pomyłkę dopóki w sumie nie doszedłem do wniosku, że za bardzo nie było tam czego grać i uznałem, że to wszystko jedno kto zagrałby rolę Jacka Dawsona.

DarkHunter

Skoro taki film może nakręcić każdy to powiedz ile filmów ty masz na swoim koncie?

ocenił(a) film na 10
durisaz1

Daj spokój, on to dla prowokacji chyba napisał

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

Po co porównywac kino katastroficzne z komedią? Takie porównają Cię dyskfalifikują a pisanie że taki film jak Pół żartem...może zrobic każdy jest już kuriozalne. Rozumiem że aktorstwo też Ci się tu nie podoba. Krew zalewa. Ale oczywiście masz prawo.

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

Dla mnie "Titanic " też jest absolutnym arcydziełem pod każdym względem. Ale to zupełnie inny gatunek niż "Pół żartem....." "Titanic" to dramat,którego poruszająca fabuła osadzona jest na tle autentycznej katastrofy. Natomiast w omawianym tu filmie, mamy sceny,postacie,dialogi i efekty czysto komediowe,okraszone dawką bardzo uroczego romantyzmu.

ocenił(a) film na 7
DarkHunter

Dobra już się nie całujta :D
za dużo nerwów to nie za zdrowo ,strzelić sobie baranka w ścianę z dyśki i przejdzie :D

Co to robi w TOP 100 ??? < A tak sobie wisi :D> skoro jakaś tam grupa ludzi lubi ten film no to dali do setki ;p
a swoją drogą kiedyś widziałem ten film i chyba się trochę pośmiałem ale to było dawno i mało pamiętam zagłosuję sobie na niego jak go zobaczę jeszcze raz . Czasami retro nie jest złe

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

Komedia wszech czasów, dla mnie najlepsza amerykańska komedia:) Zawsze ilekroć mam możliwość, jej oglądania, płaczę ze śmiechu:) Scena w pociągu mistrzostwo świata i ta niesamowita muzyka:)
"-nie możemy się pobrać
-dlaczego?
-po pierwsze, nie jestem naturalną blondynką
-nieważne
-palę, palę jak smok
-nie dbam o to
-mam okropną przeszłość, przez trzy lata żyłam z saksofonistą
-wybaczam ci
-nie mogę mieć dzieci
-adoptujemy
-nic nie rozumiesz Osgood, jestem mężczyzną!
-nikt nie jest idealny..."

anialek36

Za kazdym razem, gdy slysze "nie dbam o to" przechodza mnie ciarki.
"I don t care" nie znaczy "nie dbam o to" do kvrwy nedzy!!!

ocenił(a) film na 9
mWo

To są synonimy, do 'kvrwy' nędzy. Taki urok tłumaczenia, ma oddawać sens i już. Przetłumacz sam/a jakiś film od deski do deski, to pogadamy.

ocenił(a) film na 8
anialek36

To jest śmieszne?

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

pomińmy te wszelkie uzasadniania, czemu film jest genialny, etc. bo są zbędne. To jest klasyka, film, który w czasach, kiedy wyszedł był jedyny w swoim rodzaju, był też wówczas jednym z najśmieszniejszych filmów. Jest uznany za dzieło kultowe, i czy się komuś podoba, czy nie, takim ten film pozostanie.
A że jest śmieszny, dobrze zagrany, ma fajny, oldschoolowy klimat, to można dodać na marginesie. Jak dla mnie - czołówka. 10/10

DarkHunter

pozwolilam sobei zajrzec w najwyzej oceniane filmy twojego profilu i jedno mnie nurtuje, nie wiedzialam, ze matrix jest realistyczny, w koncu dales mu ocene 9.

użytkownik usunięty
Marika_8

Ludzie, czy wy przestaniecie wreszcie komentować czyjąś ocenę filmu na podstawie tego jak ocenił inny film?! W końcu każdy ma inny gust!
Kolejną kwestią jest to, że filmy powinno się oceniać w obrębie gatunku, tzn. nie oczekiwać od filmów typu "Matrix" realizmu (od komedii też w sumie nie powinno się, bo one przejaskrawiają rzeczywistość, więc też nie są realistyczne, ale to już inna sprawa).

Rozumiem wzburzenie autora tematu, ja też się czasem zastanawiam czemu film, który mi się nie podobał jest tak wysoko w rankingu, bądź odwrotnie. Mi się film bardzo podobał. Wczułam się w klimat i nie uważam czasu poświęconego na oglądanie za stracony. Ale to tylko moje subiektywne odczucie, mój gust ;)

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

Strasznie śmieszą mnie opinie takie jak ta właśnie, o filmach, które na stałe wpisały się do historii kina. Czy to się komuś podoba film jest wyjątkowy, tak jak ktoś nade mną napisał w czasach, gdy powstał nie było czegoś takiego. Porównanie do Titanica moim zdaniem wyjątkowo nie na miejscu, inny gatunek, i - z całym szacunkiem - raczej nie ta liga.
Ktoś kiedyś powiedział, że w muzyce od czasu Beethovena nic nowego nie powstało, każdy utwór jest tylko wariacją na temat już powstałych dzieł. Parafraza ciśnie się sama na usta. ;)
Tyle miałem do napisania.
Amen.

ocenił(a) film na 10
DuncanIdaho2

To ten ktoś powiedział głupotę i nie słuchał np dzieł Antona Weberna czy Schonberga. One nie opierają się na systemie dur-moll na którym opierał się kochany przeze mnie Beethoven a więc też nie mogły byc wariacją na temat jego pomysłów czy też pomysłów Mozarta czy Bacha.
Z resztą wypowiedzi się oczywiście zgadzam. Sam dałem 10/10

DarkHunter

Jeśli uważasz realizm za najważniejszy aspekt sztuki, to uzupełnij wiedzę z zakresu estetyki (może coś Ingardena, albo Tatarkiewicza?). Możesz kierować się tym kryterium przy osobistych ocenach, ale przy ocenianiu cudzych ocen (a to robisz krytykując miejsce filmu w rankingu). Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

Ten film spokojnie powinien znaleźć się w pierwszej trzydziestce a może nawet i dwudziestce najlepszych filmów w historii kina. Zabawna fabuła fantastycznie oddająca klimat porachunków mafijnych wstrząsających Ameryką w drugiej połowie lat dwudziestych XX wieku wkomponowana w autentyczne wydarzenie (w filmie scena zbiorowego morderstwa w garażu, od której wszystko się zaczęło) z 14 lutego 1929 roku w garażu chicagowskim, które przeszła do historii jako masakra w Dzień świętego Walentego. Właśnie dlatego, że film oddaje w sposób mistrzowski klimat ówczesnej amerykańskiej rzeczywistości czyni go jednak filmem realistycznym. Jedna z najlepszych komedii jaką w życiu widziałem.

DarkHunter

"prostacki humor" - to mnie rozwaliło

ocenił(a) film na 10
Wookie_LG

Jak tak cię czytam, to ciebie cały czas coś rozwala. Już powinieneś nie żyć. ;)

ocenił(a) film na 9
DarkHunter

DarkHunter ,jeśli oczekujesz od filmu realizmu proponuję kanał "Discovery"

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

Chyba totalnie Ci się coś pomyliło.Aż odrzuciło mnie kiedy przeczytałam twój komentarz.To jest klasyka z największymi legendami kina.Jeżeli wolisz coś w stylu:'american pie' to nie wypowiadaj się w takich sprawach.

ocenił(a) film na 10
DarkHunter

Dałeś chłopie czadu, naprawdę, jesteś geniuszem, no........ nie myślałeś o roli krytyka filmowego? :P Hollywood leży u Twoich stóp z taką przenikliwością i znajomością gatunku.

Dla innych niepotrzebne pewnie, ale podpowiem -- taaaak, to był sarkazm. :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones