PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=708241}

Ostatnie dni w Wietnamie

Last Days in Vietnam
6,9 418
ocen
6,9 10 1 418
Ostatnie dni w Wietnamie
powrót do forum filmu Ostatnie dni w Wietnamie

Jedna strona medalu.

ocenił(a) film na 7

Historia opowiedziana z punktu widzenia wietnamskich uchodźców oraz amerykanów, którzy brali udział w ich ewakuacji. I to wszystko. Brakuje zarówno informacji co doprowadziło do takiej sytuacji jaki histori wietnamczyków, którzy zostali w swoim kraju.
Moim zdaniem chyba nie ma w tym nic złego. To nie jest materiał edukacyjny a dokument opowiadający konkretną historię. W przeciwnym wypadku trzeba by wyprodukować jakieś monstrum z historią sięgającą francuskiej kolonizacji półwyspu.
Dokument tradycyjny w formie, nawet bardzo - często to głos z offu będący komentarzem do oryginalnych filmów z epoki.
Dla tych, którzy potrafią zaakceptować film dokumentalny pokazujący tylko część większej historii to na pewno warty obejrzenia film. Niektóre ze wspomnień wręcz niewiarygodne a jednak poparte zdjęciami lub wypowiedziami naocznych świadków. Solidna robota. Ode mnie 7.

użytkownik usunięty
Borys_17

Może dlatego że film opowiada właśnie o ewakuacji? xD
Przeczytaj tytuł jeszcze raz, sam nawet nie wiesz co oglądasz

ocenił(a) film na 7

Przeczytaj dokladnie moją wypowiedź, będziesz wiedział co komentujesz. :)

ocenił(a) film na 9
Borys_17

Dla mnie mega dobra robota. Przez to reżyserka trafia na listę do śledzenia :) Ten wycinek wojny w Wietnamie pokazany jest arcy ciekawie, z masą informacji, o których dowiedziałem się po raz pierwszy z tej produkcji. A z racji rekonstruowania tej wojny od 20 lat (patrz: avatar) sądziłem, że wiem o tym konflikcie wszystko ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones