PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=855131}

Osiołek, kochanek i ja

Antoinette dans les Cévennes
5,7 558
ocen
5,7 10 1 558
Osiołek, kochanek i ja
powrót do forum filmu Osiołek, kochanek i ja

Rozwiązłość, niewierność, zdrada, to we współczesnej kulturze norma. Tam jest generalne podejście do tego jak do czegoś OK, jedynie cień refleksji, że może jednak coś tu nie halo.
Ta refleksja została tutaj wyartykułowana tak ciuchutko z tak wielką bojaźnią i nieśmiałością, by nie daj Boże nie obrazić uczuć mainstreamu.

Dzyndzlowski

Dlaczego zaraz terror psychiczny mainstreamu?
Nasuwa się pytanie czy filmy i ogólnie rzecz biorąc ludzie tworzący sztukę mają obowiązek pouczać?
Pomińmy dzieła w rodzaju "Rekin Zombie 2", "Szybcy i wściekli 12", czy "Mordercze pająki 8" bo to jest sieczka mająca wyłącznie przynieść dochód producentom.
Jeśli ktoś pisze scenariusz filmu obyczajowego, to często jego ambicją jest pokazanie fragmentu życia takiego jakie widzimy wokół. Bohaterowie żyją w społeczeństwie, które jest dalekie od ideału. Ludziom zdarza się oszukiwać, cudzołożyć i popełniać różne występki. Dlatego obok słodkich filmów familijnych powstają takie, które jak w lustrze odbijają nasz (społeczeństwa) obraz jako całości. Mamy więc tematykę homoseksualną (niektórych to razi - mnie niekoniecznie), zdradzające się małżeństwa, a nawet rodziców molestujących dzieci.
Czy to jest powód aby rozdzierać szaty? Takie historie się zdarzają i nie ma powodu by je lukrować.
Dlatego sądzę, że jeśli przyjąć, iż "Rozwiązłość, niewierność, zdrada jest normą", to powiedziałbym (z przykrością), że taka jest w znacznej mierze nasza rzeczywistość, a we współczesnej kulturze znajdujemy tego odbicie.

AbuKamil

Lepiej bym tego nie ujął. :)

ocenił(a) film na 7
Dzyndzlowski

Po pierwsze : to jest film, po drugie : moralistą bądź we własnym życiu.

Ewako

Czyli nie można pokazac nazizmu ja od coś złego?

ocenił(a) film na 5
Dzyndzlowski

Jeszcze po drodze puściła się z randomowym motocyklistą. XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones