PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603231}
4,8 1 675
ocen
4,8 10 1 1675
3,8 11
ocen krytyków
Onirica
powrót do forum filmu Onirica

i po seansie

ocenił(a) film na 8

Dziś obejrzałem na Transatlantyku (po seansie odbyło się spotkanie z reżyserem) Kolejny dobry, dla elitarnej widowni, film Majewskiego. Wiele świetnych scen. POLECAM!

ocenił(a) film na 6
jakubflanders

To byliśmy na jednej sali ;-). Jednak zastanawia mnie... tylu już widziało film, a dalej niemożna oceniać..Co to za spóźniony zapłon filmwebu?

ocenił(a) film na 5
szczepan600

No właśnie...Co z tą oceną?

jakubflanders

czy mam jakąś szansę przynależeć do wspomnianej elitarnej widowni? mogę wysłać podanie faxem?

ocenił(a) film na 1
jakubflanders

Elitarna i ekskluzywna dodaj jeszcze. Wyjątkowa, wspaniała, jednym słowem wyższa sfera, hahahahahaha. Ludzie są tacy małostkowi i śmieszni.

ocenił(a) film na 8
pozman

Fakt, słowo "elitarnej" może nie było do końca trafione. Nie miało wyróżniać jakiejś grupy osób. Bardziej powinno być - film, który - tak to jest z takimi filmami, spodoba się małej grupie osób. Z drugiej strony, znając życie, mniejsze grono widzów obejrzy ten film, bo film raczej niszowy, bo wszyscy nie mogą lubić tego samego - na szczęście ;)

ocenił(a) film na 1
jakubflanders

Czy zatem niszowy z góry skazuje dzieło na miano lepszego? Sprostuj jeśli nie tak należy zrozumieć Twoją wypowiedź.

ocenił(a) film na 8
pozman

w żadnym wypadku. Niszowy film jest (dla mnie) filmem niehollywoodzkim, niepromowanym za duże pieniądze, wyświetlanym w wybranych kinach studyjnych czy niektórych festiwalach, zrobionym za nieduże pieniądze, filmem mało obecnym w mediach itd. Oczywiście w tej niszy są filmy lepsze i gorsze, takie które przeminą i takie, które paru krytyków wrzuci do swoich książek i studenci będą się o nich uczyć :), Są filmy zgrabne, poprawne, filmy bardzo dobre, słabe. Co najciekawsze i mnie pociągające to to, że jest w nich grupa filmów (większa niż w szeregu filmów bardziej znanych), które część widzów ocenia na np. filmwebie 7-10, a część 1-3. Znam to, bo tak jest z moimi bliskimi znajomymi - dany film dwóch oceni na 9 a trzecia znajoma na 3... i nie oznacza to, że jestem na nią zły z tego powodu, razem chodzimy do kina i wiele filmów wspólnie nam się podoba :) Na całe szczęście, nie wszystko tak samo trafia w nasze filmowe upodobania!

pozman

ale się czepiacie - chyba jasne, że chodzi o to, że nie należy do mainstreamu i nie będzie bił popularności w kinach. pokazujecie tylko, że macie niskie IQ, skoro prosty przekaz do Was nie trafia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones