PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835469}

Ojciec

The Father
8,1 55 709
ocen
8,1 10 1 55709
8,1 40
ocen krytyków
Ojciec
powrót do forum filmu Ojciec

Będąc jeszcze względnie młodym człowiekiem, można nie zdawać sobie sprawy, że może przyjść taki czas, kiedy będziemy musieli przestać polegać wyłącznie na sobie w kwestii dbania o siebie oraz radzenia sobie z codziennością. Niektórzy z nas dożyją wieku i stanu, w którym będą musieli zaufać innym osobom, nawet jeśli sami będą twierdzić, że czują się znakomicie i że nie potrzebują żadnej pomocy. Wyobraźmy sobie, jak ciężkie może się okazać przyznanie przed samym sobą, że nie potrafię już funkcjonować samodzielnie. Że mylę imiona bliskich mi osób lub co gorsza - przestaję ich poznawać. Zaczynam się gubić we własnym mieszkaniu. Zaczynają mi ginąć przeróżne drogocenne przedmioty. Zapominam o różnych rzeczach lub też nie wiem, co wydarzyło się naprawdę, a co jest tylko wytworem mojej nadżartej chorobą wyobraźni. Jak mam zaufać ludziom o obcych twarzach? Jak otwarcie powiedzieć sobie, że SAM JUŻ NIE DAM RADY?
W takiej sytuacji właśnie jest Anthony, bohater filmu "Ojciec", grany - nomen-omen - przez Anthony'ego Hopkinsa. Film do lekkich nie należy, a wręcz potrafi nieźle zdołować. Hopkins zagrał tu wybitnie i absolutnie nie dziwię się Oscarowej nominacji. Sama zaś końcówka filmu co po niektórym może wręcz rozgnieść serce... Myślę też, że warto pamiętać, że coś, co czasem bierzemy za starczą złośliwość u naszych bliskich, może w istocie nie być przejawem złej woli lecz choroby. Poza tym nie wiemy, jak my sami będziemy się zachowywać w tak zwanej jesieni naszego życia. Takie kino jest ważne, bo mówi o ważnych sprawach, w których rzadko zdobywamy się na głębszą refleksję.

Kubolski

ciężko przyznać przed samym sobą,że potrzebujemy kogoś na codzień do egzystencji by spokojnie umrzeć,a wypadki i choroby spotykają także młode osoby,które muszą się z tym borykać i walczyć o wszystko a przede wszystkim o swe zdrowie aż do utraty tchu mimo wszystko,bo dopóki walczymy jesteśmy zwyciężcami:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones