PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=835469}

Ojciec

The Father
8,1 55 614
ocen
8,1 10 1 55614
8,1 39
ocen krytyków
Ojciec
powrót do forum filmu Ojciec

Nie pamiętam kiedy ostatni raz jakiś film poruszył mnie tak dogłębnie, czuję się rozszarpana na najdrobniejsze kawałeczki, a to przede wszystkim zasługa genialnego Hopkinsa. W akademię już dawno nie wierzę, ale przypieczętują wszystkie zwątpienia, jeśli on nie dostanie tej nagrody. Był fenomenalny.

ocenił(a) film na 10
Tabibito

+19281818

ocenił(a) film na 10
Tabibito

To prawda. W innych filmach są momenty, w których płaczę, w tym były te, w których nie płakałam.

ocenił(a) film na 10
Tabibito

Dokładnie czuje to samo.. Rozszarpana na kawałeczki..

ocenił(a) film na 10
gosia_strasz

Jestem córka człowieka chorego na Alzheimera tym bardziej ten film poruszył mnie do głębi. Serce w trakcie oglądania go tysiąc razy rozpadło mi się na kawałki. Anthony jak dla mnie w tym filmie zagrał rolę życia widziałam w nim mojego Tate

ocenił(a) film na 8
Tabibito

Bardzo sugestywny obraz, ale mnie nie "rozszarpał" na kawałki. Nie jestem fanem filmów, w których urojenia ciężko odróżnić od faktów, jednak końcówka wszystko wyjaśniła. W środku filmu czułem się równie zagubiony jak Anthony w swoich imaginacjach. A to świadczy tylko o jednym: mamy do czynienia z bardzo dobrym kinem i genialną rolą Hopkinsa.

ocenił(a) film na 9
Tabibito

Główny bohater ma tak samo na imię i urodził się tego samego dnia (31.12.1937), co Hopkins.

Artur_Raven

Dodać trzeba, że w piątek:-)

Tabibito

Film naprawdę skłania do myślenia. Tym bardziej jak ktoś ma rodziców w podobnym wieku. Wczoraj tutaj oglądałam https://filmhit.pl/filmy-online/ojciec/ Film perełka. Chce więcej

wiktoriaboluch

Naprawdę film skłania do myślenia. jest tak poprawny i mistrzowski,że niemal zapominamy, że demencja osoby starszej dotyka i innych członków rodziny. Dobrze, że córka mogła wyjechać, umieścić ojca w placówce, która się nim zajmie. Rzeczywistość zwłaszcza w Polsce jest inna. Kto zrobi film o rzeczywistości w Polsce?

bozgron

Gdzie można obejrzeć ?

ocenił(a) film na 9
FanNolana

Powinien być na amazon prime video, a jeśli nie ma, to tutaj na forum powstał osobny wątek z tym pytaniem, może ktoś podrzucił źródło ;)

ocenił(a) film na 8
FanNolana

https://vider.info/vid/+fxcmexx

ocenił(a) film na 8
niniwa1974

Dzięki wielkie, skorzystałam.

ocenił(a) film na 9
bozgron

Film o rzeczywistości w Polsce byłby prawdopodobnie tak dołujący, że prawie niemożliwy do obejrzenia. Pomyślałam o polskiej rzeczywistości w ostatniej scenie, gdzie pielęgniarka poświęca indywidualnie czas choremu. W polskich domach opieki 2 pielęgniarki na 30 podopiecznych i jak tu indywidualnie podejść do każdego.

ocenił(a) film na 9
Tabibito

Gala i po gali, a Anthony z nagrodą! Bardzo mnie to cieszy :)

ocenił(a) film na 9
Tabibito

Szkoda, że Olivia Coleman nie dostała. Uważam, że była genialna w tym filmie. Zrobiła na mnie bardzo podobne wrażenie jak Anthony. Bardzo mi się podobała jej gra.

ocenił(a) film na 9
Tabibito

Gdzie można obejrzeć? Ktoś mógłby wysłać link? <3

ocenił(a) film na 10
Tabibito

Oscarowa rola Hopkinsa! Absolutnie czułem się jakbym sam miał demencję. Scenariusz,reżyseria to absolutny szczyt, nie zapominając o świetnej grze Olivii Colman.

Demolo

U mnie to samo. Przerażająco realistyczne wczucie się w role,
u obojga. I oboje piękni w tym co stworzyli. Moja 10

użytkownik usunięty
Tabibito

Ja też nie pamiętam,kiedy ostatni raz jakiś film szczerze chwycił mnie za serce,zwłaszcza ostatnia scena. Z czystym sumieniem mogę jednoznacznie ocenić,że wywołuje emocje w trakcie oglądania. Najbardziej porusza świat pokazany oczami starszego człowieka chorego na Alzheimera i późniejsze efekty postępującej choroby. Widocznie musiałam w końcu obejrzeć taki dramat,aby pozostał w mojej pamięci na dłużej. Genialna rola Hopkinsa jest zasługą całego sukcesu. Nastawiłam się na dobre kino i nie zawiodłam się.

ocenił(a) film na 6
Tabibito

Mnie denerwowało to, że ani osoby z otoczenia ani personel nie traktowali poważnie głównego bohatera.Oklamywali go mowiac ze nic sie nie dzieje,wszystko bedzie dobrze itd.Wnioskuje z tego filmu ze taka osoba jest juz na tyle sama w sobie zagubiona że traktowanie jej jak wariata,zamiast szukania klucza do jego rozsypującego swiata jest zwyczajnie okrutne.Bagatelizowanie/umniejszanie jego percepcji.Mozna przecież byc i wspierać a nie ciagle negować i sie dziwic ze czegos znowu nie rozumie.
Poza tym sceny gdzie Anthony widzi i slyszy dwa razy tą samą sytuację jak w dniu świstaka....to tu juz rezyser odplynął lekko.Nie umniejszam poczuciu zagubienia ale to juz zaleciało matrixem i sci-fi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones