PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108144}

Ogród rozkoszy ziemskich

The Garden of Earthly Delights
7,4 2 494
oceny
7,4 10 1 2494
7,0 3
oceny krytyków
Ogród rozkoszy ziemskich
powrót do forum filmu Ogród rozkoszy ziemskich

Ślady

ocenił(a) film na 7

Odbieranie tego filmu w kategoriach pretensjonalności jest błędem. Wynika właśnie z faktu iż wszystko widzimy oczami kamery Chrisa.Stąd ta kobieta się usztywnia,wydaje się nienaturalna.Wszystko co widzimy trzeba przepuścić przez ten filr właśnie.W kontekście tej kamery zachowuje się normalnie.Każdy z nas tak by się zachowywał.Każdy z nas sliłby się chwilami na jakieś intelektualne wywody,miny,pozy.Dodatkowo potęgowała to choroba Klaudii.Ucieczka w język sztuki była moim zdaniem mechanizmem obronnym.Ucieczką przed prawdziwymi emocjami,lękiem.I z tego poziomu mogli ze sobą rozmawiać.Ten film to oprócz dramatu Klaudii to także dramat Chrisa.Widzimy to kiedy drze zdjęcie i potem je składa,w kółko wszystko ogląda.Nie zobaczy tam jednak prawdziwej Claudii.Ona odeszła wraz z śmiercią a na taśmach została tylko rola,forma."Mogę zatrzymać każdy kadr,to bardziej rzeczywiste niż rzeczywistość,w jakiś osobliwy sposób wieczne".Dla niej sztuka była ucieczką przed śmiercią,dla niego kamera była ucieczką przed bliskością.Zostanie po nich ślad...

ocenił(a) film na 7
irish23_faurepavane

Odbieranie tego filmu w kategoriach pretensjonalności jest błędem. Wynika właśnie z faktu iż wszystko widzimy oczami kamery Chrisa.Stąd ta kobieta się usztywnia,wydaje się nienaturalna.Wszystko co widzimy trzeba przepuścić przez ten filr właśnie.W kontekście tej kamery zachowuje się normalnie.Każdy z nas tak by się zachowywał.Każdy z nas sliłby się chwilami na jakieś intelektualne wywody,miny,pozy.Dodatkowo potęgowała to choroba Klaudii.Ucieczka w język sztuki była moim zdaniem mechanizmem obronnym.Ucieczką przed prawdziwymi emocjami,lękiem.I z tego poziomu mogli ze sobą rozmawiać.Przez zabieg kamery reżyser mógł wygłosić ustami aktorki kilka okrągłych haseł na temat życia.Może było tego zbyt wiele.Z drugiej strony jednak w jakiś sposób podkreślało to dysonans pomiędzy ciałem a duszą.Tym co ziemskie,wyuczone,,należące do pamięci a tym co nieuchwytne. Ten film to oprócz dramatu Klaudii to także dramat Chrisa.Widzimy to kiedy drze zdjęcie i potem je składa,w kółko wszystko ogląda.Nie zobaczy tam jednak prawdziwej Claudii.Ona odeszła wraz z śmiercią a na taśmach została tylko rola,forma."Mogę zatrzymać każdy kadr,to bardziej rzeczywiste niż rzeczywistość,w jakiś osobliwy sposób wieczne".Dla niej sztuka była ucieczką przed śmiercią, jedyną formą godzenia się z tym co nieznane,zaklinaniem rzeczywistości.Dla niego kamera była ucieczką przed bliskością.Zostanie po nich ślad...

irish23_faurepavane

Nic dodać nic ująć ;) Pozostaje jeszcze kwestia osobistych, filmowych upodobań, bo jak już zdążyłam się zorientować ci, którzy mieli przyjemność (albo i nie) sięgnąć do filmów Majewskiego albo je pokochali albo znienawidzili, rzadko pomiędzy.

ocenił(a) film na 8
jankesx

Nie zgodzę się, Angelus mnie znudził, a ten film bardzo ujął

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones