PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622060}

Oczyszczenie

Puhdistus
7,5 2 717
ocen
7,5 10 1 2717
Oczyszczenie
powrót do forum filmu Oczyszczenie

Oglądałem ten film i rozmyślałem - dlaczego to nie my. Mamy podobną historię. Mamy PISF. Mamy nie najgorszych aktorów. Mamy nie najgorszych reżyserów i scenarzystów. Nie jesteśmy aż tak biedni aby nie było nas stać na film o podobnym budżecie. Ale nie robimy takich filmów. Nie mam pojęcia dlaczego. Mamy za każdym razem ekstremalny patos połączony z nudną fabułą. A nie możemy połączyć tego tak aby wyszedł z tych czynników fajny film i dla konesera i dla zwykłego widza. Robimy "Idy" albo "Katynie", gdzie trzeba płacić widzom za siedzenie w kinie. Szkoda, że nie potrafimy zrobić tego w taki sposób jak twórcy "Puhdistus".

ocenił(a) film na 7
Janekkowalski2011

"Róża" była moim zdaniem o podobnym poziomie.

ocenił(a) film na 8
Sighma

Zgadzam się z Tobą. "Róża" była bardzo dobrym filmem.

Janekkowalski2011

A gdzie żeś to wyczytał o płaceniu widzom za oglądanie "Idy"? W Gazecie Polskiej? A może w Niedzieli?

ocenił(a) film na 8
mak65

Oglądałem "Idę". Nie ma szans, żeby ludzie chcieli oglądać takie gnioty za darmo ;-)

Janekkowalski2011

To tak, jak ciebie.

ocenił(a) film na 8
mak65

To akurat prawda - nie jestem miss polonia i nie chcą mi płacić za oglądanie mnie. Ale za słuchanie płacą ;-)

Janekkowalski2011

Buuuuuaaaaahahahahaha!

ocenił(a) film na 5
Janekkowalski2011

My? Historii nie mamy podobnej, a większość polskich filmów robią nieudacznicy i nieudaczniczki. A poza tym, ile filmów estońskich czy fińskich widziałeś, aby ten jeden przeciwstawić całej polskiej kinematografii?

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Jest w tym trochę racji. Mało znam estońskich filmów. Nie wiem, czy razem z Googlem bym pięć tytułów wymienił ;-) Znam co prawda wiele polskich gniotów, więc łatwo mi pastwić się nad polską kinematografią.

Po sprawdzeniu, okazało się, że widziałem trzy estońskie filmy, które pamiętam ;-) Ale tylko "Puhdistus" podobał mi się bardzo.

ocenił(a) film na 5
Janekkowalski2011

Czasami tak jest, patrzysz i... coup de foudre. Pozdrowienia świąteczne.

Janekkowalski2011

W Pl wolą twaorzyć gowno typu Botoks, 365 dni lub najnowszy-Pokusa czyli propagowanie kur wie nia się. Ogólnie dno, dół mentalny robiony dla kasy, oparty o najnizsze instynkty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones