PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618354}

Ocean ognia

Hunter Killer
6,6 18 726
ocen
6,6 10 1 18726
5,8 4
oceny krytyków
Ocean ognia
powrót do forum filmu Ocean ognia

Genialny pod wzgledem efektow specjalnych - i na tym koniec. Scenariusz -.pozal sie Boze. Cos w rodzaju White House in Fire

dabram17

Zobaczyłem trailer to myślałem że może jak Karmazynowy przypływ ale po chwili przeczytałem że Prezydenta Rosji porwali i śmiech mnie ogarnął :-P

dabram17

Może nie jest dziełem sztuki, ale jak na film sensacyjny jest niezły. Mocne efekty specjalne i niezłe nazwiska. Zwłaszcza fajnie zagrał Nyqvist

dabram17

Dla mnie idealny na sobotnie wyjście do kina. Efekty specjalne rzeczywiście robią wrażenie.

milo_94

To czemu poszedłeś w piątek? :D

d_devil_2

Plany były na sobotę ale jak to w życiu bywa wybrałem się w piątek. Zadowolony ?

milo_94

Yup ;)

ocenił(a) film na 6
milo_94

efekty specjalne to ale mnie mega przeciętne, słabej jakości cgi. Nie wiem czym tu się zachwycać

ocenił(a) film na 5
stadnicki82

Dokładnie, efekty na poziomie kina klasy D

dabram17

no to dobrze że sie przyznajesz do kiczowatego scenariusza ,chwała ci za to ale juz wiecej nie bież sie za takie rzeczy.

dabram17

Podsumowując pytam więc, czemu aż siedem w ocenie, film efektami nie żyje, musisz strasznie lubić jednak takie obrazy, jeśli zawyżasz przez to tak notę, czy było tam coś więcej?

Kamosor

głupszego pytania nie widziałem

Kamosor

oczywiscie ze 7 za efekty specjalne. Ja bardzo lubie ogladac na duzym ekranie dobre efekty specjalne. Efekty specjanle sa tez czescia filmu ktora nalezy oceniac. Pewnie, jakbym ten film ogladal w domu, dalbym duzo mniej. Poza tym to kino relaksujace, szkoda tylko ze brak dobrej fabuly.

dabram17

No w porządku, niech tak będzie, dzięki.

ocenił(a) film na 8
dabram17

Scenariusz jest zdaje się według książki - tak przynajmniej podaje filmweb. I wydaje mi się, że coś podobnego kiedyś czytałem... I moim zdaniem jest całkiem dobry, no może realizm podporządkowano czasem efektom, ale to normalne w tego typu produkcjach.

dabram17

przecież te efekty wyglądają jak z niskobudżetówki sprzed 5 lat

ocenił(a) film na 5
dabram17

nie dziwne że coś w rodzaju skoro ci sami producenci

ocenił(a) film na 3
dabram17

WTF??!!! "Genialne" efekty??? Co najwyżej poprawne. Jak ktoś zauważył w jednym z komentaży poniżej, wyglądają jak z niskobużdetowego filmu sprzed 5 lat. Dla mnie wyglądają wręcz jak sprzed 15 lat. A fabuła rodem z akcyjniaków klasy C z Seagalem z 1993 roku. Ten film to nawet przyjemny odmóżdżacz ale błagam, nie ma w nim nic genialnego. No chyba, że ostatni raz byłeś w kine w 2002 roku, odciąłeś się od świata zewnętrznego i dopiero teraz powróciłeś do świata ;)

qolonel

haha, rozbawiles mnie z pozytywnego punktu widzenia. Bardzo przepraszam swiat i otoczenie, ze moja percepcja swiata, sposobu relaksu i oceny kina jest inna niz twoja. Ide sie powiescic. Juz nie bede nekal ciebie moimi postami.

dabram17

Bardzo bardzo słabo :/
Idąc na taki film nie spodziewam się niczego specjalnego - chce popatrzeć na rozwałkę, efekty na dużym ekranie i jakoś żeby to było w miarę zamknięte w klamrę (nie oczekuje wyszukanej fabuły ;))
ale tutaj pomieszane z poplątanym. Coś jest czegoś nie ma xD a raczej mało jest ;)
Chyba jeden moment zapadł mi w pamięci - jak między tymi minami i innymi wykrywaczami płynęła łódź podwodna , fajna cisza na ekranie i w kinie :)
I KOLEJNY RAZ ! Jak już robią film 2 językowy, niech się trzymają tego, że Rosjanin mówi po rosyjsku, tak wiem, amerykanie pójdą do kina i nic nie muszą czytać, ale jak dla mnie to jest porażka, kiedy połowa Rosjan między sobą rozmawia po angielsku ;D, a znowu inna sytuacja jak komandosi ich nasłuchują > słychać rosyjski, brak konsekwencji. Mnie to denerwuje, ale to taka dygresja ;) ... film kiepściutki i nawet w domu gdybym oglądał uważałbym, że straciłem czas. Nie polecam.

Saimar

tutaj poruszyles wazny watek, ktory rowniez irytuje mnie do granic mozliwosci. Typowa hollywodzka strategia - czyli rosjanie mowiacy czasami po rosyjsku a w wiekszosci po angielsku z rosyjskim akcentem.
To jest po niesamowicie rozpraszajace i denerwujace.
Ja tak naprawde widze w tym kilka przyczyn:
- aktorzy sa anglojezyczni (moze znaja slabo rosyjski ale za slabo aby pokazac to w filmie)
- widownia w zamysle rezysera jest za leniwa aby czytac napisy
- jesli zaczna gadac w innym jezyku niz angielski, rezyser filmu bedzie mial dodatkowy problem dla siebie samego bo musi miec dobrego tlumacza ktory bedzie nadazal za slowem i akcja

ocenił(a) film na 3
dabram17

Co genialnego bylo w tych efektach?

ocenił(a) film na 5
dabram17

Całkiem przyzwoity akcyjniak, ale dużo gorszy niż Olympus/London has fallen. A efekty... za te pieniądze mogłoby być lepiej :) Co się rzadko zdarza, nie obejrzałem do końca bo niestety jest nieco przydługi. Co jednak nie znaczy że ma dłużyzny. Jak nie ma co obejrzeć to OK, ale generalnie nie jest to film do którego wrócę. A szkoda.

ocenił(a) film na 8
zeicc

Bajeczka, ale zajebista. Po seansie aż bym se zagrał w jakieś "Callofdjuti modernworfer :)

dabram17

A polski tytuł to nic?
Powinni Oscara dostać za to tłumaczenie.

ocenił(a) film na 3
saycora

Oczywiście lepszy byłby "Zabójcy mysliwych" :-)
Tylko, że nie o to chodzi na nadawaniu tytułów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones