PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=618354}

Ocean ognia

Hunter Killer
6,6 18 713
ocen
6,6 10 1 18713
5,8 4
oceny krytyków
Ocean ognia
powrót do forum filmu Ocean ognia

Ogólnie rzecz biorąc - amerykańscy chłopcy po raz kolejny ratują świat, wywijając takie cuda-ujawianki, ze ho ho! Czegóż tu nie ma! I charakterystyczny dla amerykańskiej armii pacyfizm, i przemówienia nasiąknięte patosem, jak buty błotem po listopadowym spacerze, i ci nieskazitelnie dobrzy, i ci brzydcy ze złem wypisanym na czole, no i - jakżeby inaczej?! - końcowe oklaski, wpadanie w ramiona i uściski dłoni, bo znów się udało zbawić ludzkość. Żeby nie przedobrzyć z nasyceniem tymi wszystkimi elementami (i żeby kowboj z Teksasu bezproblemowo ogarnął całość) postanowiono zrezygnować z jakiegokolwiek sensu i szczątkowego choćby realizmu. Bo co za dużo, to niezdrowo. Mają być fajerwerki i happy end, i są. I wystarczy.

ocenił(a) film na 3
ayzaan

Zgadza się . No i amerykański admirał-generał chodzi po ładnym biurze w mundurze galowym, a rosyjski musi być w polowym i koniecznie podkoszulka w paski musi mu wystawać. Amerykańskie statki są nowoczesne, piękne i obite gładką, szarą blachą. Rosyjskie są stare i nitowane jak londyński most ;-)
Strasznie to napompowane i zabawnie patetyczne co finalnie tworzy coś na kształt dziecięcej kaczki do nauki pływania :-)

ocenił(a) film na 3
siouxie

Tak, podkoszulka lub koszulka w paski musi wystawać:
https://en.wikipedia.org/wiki/Telnyashka

ocenił(a) film na 7
siouxie

Bo Rosyjski sprzęt tak właśnie wygląda. A dwa to nie komedia a film sensacyjny. Widać nie wszyscy się znają i piszą bzdury nie wyłapując z filmu wszystkiego tylko to co przypasuje by na siłę się czegoś przyczepić

ayzaan

Domyślam się, że za tych złych Ruskie robili, żeby było do końca oryginalnie? ;-)

ocenił(a) film na 3
ayzaan

Na początku obiecująco ale po kilkudziesięciu minutach poziom absurdu i patosu rośnie w zastraszającym tempie i trudno jest wytrzymać do końca..... czy ten Butler to już zostanie głównym reprezentantem takich gniotów?

ocenił(a) film na 3
retrosic

No i obowiązkowo po angielsku ale za to z rosyjskim akcentem ;) Każdy z miną jakby chcieli coś załatwić pomimo zaparcia, w czym Butler przoduje i tak przez 30 min się męczą chłopaki, bo dalej to już sami, beze mnie :)

ocenił(a) film na 8
kain1906

"No i obowiązkowo po angielsku ale za to z rosyjskim akcentem ..." ??? W (np.) "Allo, Allo", to tobie nie przeszkadza, ale tu tak? Czyżby brak obiektywizmu (u ciebie)?

ocenił(a) film na 3
retrosic

Na początku obiecująco? Wybuchnąłem śmiechem już w trzeciej sekundzie, gdy kamera zeszła pod wodę i już wiedziałem z czym mam do czynienia.

Leszy2

Własnie wtedy wyłączyłem.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

"... w trzeciej sekundzie ..." Ja za to wybuchnąłem śmiechem (zacytowałem np. ciebie), gdy to przeczytałem.

ocenił(a) film na 7
retrosic

Bo ten film ogląda się dla tego by wyciągnąć fakty na temat działania amerykańskiego i ruskiego sprzętu :D haha :D przy piwku daje 7, bez piwka 6 :D znaleźli się koneserzy militariów :D hahahaha :D

ocenił(a) film na 3
ayzaan

W sedno. A ludzie narzekali, że za dużo patosu jest w "Dywizjonie 303"...

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Ciekawi mnie Twoje zdanie, bo zazwyczaj wyłapujesz w filmach wątki propagandowe. A tym razem albo postanowiłeś zrezygnować z reagowania na politykę albo nie zauważyłeś, że film ma ciekawy wątek polityczny.

Dla mnie ten film to jest osiągnięcie, że został w ogóle wyprodukowany przez system hollywoodzki pomimo tego, że ma o 180 stopni odwrotny kierunek do obowiązującej w Hollywood linii politycznej.

ocenił(a) film na 3
Wujek_Sylwek

Zgadzam się z Tobą co do treści, ale styl mi nie odpowiadał całkowicie.

ocenił(a) film na 4
ayzaan

Wybuch bazy wojskowej to jakiś żart, efekty jak w latach 90 w filmie Bloob zabójca z kosmosu były chyba lepsze. Robili to chyba w "Paincie"

ocenił(a) film na 8
msolek

" ... efekty jak w latach 90 ..." ??? Czyżby kolejny komik?

ocenił(a) film na 2
ayzaan

No tak, jak komedia to dobry.

ocenił(a) film na 8
beniaminGT

"No tak, jak komedia to dobry." To ciekawe ... Jeżeli mnie wzrok nie myli - dałeś filmowi 2, a nie więcej (napisałeś "dobry") ...

ocenił(a) film na 2
rockman_fw

Bo to nie miała być komedia.

ayzaan

:D

ocenił(a) film na 3
ayzaan

Ja tam patos wybaczam. Spodziewałem się go, w dobrym filmie patos nie kłuje w oczy.
Uwielbiam "Karmazynowy Przypływ", "Polowanie na Czerwony Październik" czy "K-19". Wszystkim tym filmom można zarzucić pewną dozę hollywoodzkiego patosu. Tym niemniej bardzo lubię te filmy pomimo swoich mniejszych bądź większych wpadek.
Oglądając Ocean Ognia wpływamy na ocean absurdów, pytań bez odpowiedzi oraz drewnianej gry aktorskiej.

ocenił(a) film na 8
ShooterFury

Z filmów przez ciebie wymienionych "Polowaniu ..." nic nie grozi, ale ... "Karmazynowy przypływ", to sytuacja w rodzaju: "co by było gdyby". Czyli (w tym sensie) podobnie jak tu.

ayzaan

gdy na samym początku zobaczyłem rurę pod sufitem łodzi podwodnej w kolorze flagi USA byłem pewien że to komedia :P

ocenił(a) film na 3
ayzaan

Zdecydowanie najlepszą sceną było, gdy razem z rosyjskim prezydentem zjeżdżali na linach po ścianie budynku, a rosyjskie służby zamiast czekać na nich na dole to wbiegły na górę budynku :D :D :D

ocenił(a) film na 7
ayzaan

No bez przesady, na końcu to Rosjanie uratowali amerykański okręt podwodny i zabili głównego złego.

ocenił(a) film na 3
ayzaan

Co za gniot. Zyskałby gdyby zakwalifikowali by go jako komedię absurdu.

ocenił(a) film na 10
ayzaan

Spoko Akcja i nic mi wiecej nie trzeba

ocenił(a) film na 8
ayzaan

To już kolejny wpis w którym nikt nie wspomina o udźwiękowieniu ale tak to jest jak się filmy na laptopie ogląda. Na 7.1 THX jest poezja, wśród niemal 6 tysięcy filmów w kolekcji ten znalazłby miejsce w 30stce najlepiej udźwiękowionych.

ayzaan

"Kowboj z Teksasu"? Przecież ci ludzie z Południa nie zatracili jeszcze resztek zdrowego rozsądku - przynajmniej wobec średniej krajowej. Nie dają się politycznej poprawności, nie pozwalają się rozbroić wiedząc, że dzięki temu zachowają wolność, co było niedawno widać na szturmach band spod znaku Black Lives Matter, gdy w jakichś małych mieścinach owe bandy napotkały opór, gdy chcąc bić, plądrować i niszczyć ci ludzie wyszli do tego wielkomiejskiego bydła z karabinami. Kultywują jakąś tradycję, szanują Boga. Dobrą ilustracją sposobu życia, jaki nachalnie narzuca się Amerykanom jest tytuł serialu "Seks w wielkim mieście". Czyli żryj, pij, pal maryśę i zaliczaj. To są dopiero bezmózgi, którymi można sterować jak małpami - a nie kowboje ze wsi.

JackHolborn

Litosci!

ocenił(a) film na 1
ayzaan

No cóż, kilku na świecie takich uważa się za pępek świata jak USA, Chiny, Rosja i 90% muzułmanów.

ayzaan

A były gołębie w zwolnionym tempie na tle amerykańskiej flagi?

ayzaan

Dzięki za ten opis... uratowałeś mi 2 godziny życia ;)

ocenił(a) film na 8
ayzaan

Ojejku - naplułeś się naplułeś i co z tego, jak się patos nie podoba to nie oglądaj, w końcu od ponad 70 lat są władcami świata i co chcą to sobie robią a ty jedynie możesz sobie ponarzekać. Ale faktycznie, nadmiar propagandy ciut boli zwłaszcza tych co się do końca z tym nie identyfikują, bo pycha wyziera z obrazu.

ocenił(a) film na 7
ayzaan

Tak... ten film to jest dokument o amerykańskich i rosyjskich łodziach podwodnych :D hahahaha :D się znaleźli snaffcy :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones