PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685}

Obsesja

The Crossing Guard
6,4 3 066
ocen
6,4 10 1 3066
Obsesja
powrót do forum filmu Obsesja

Obejrzałem to w Tv, co prawda, przez podobieństwo tytułów, sądziłem, że będę oglądać "Obietnicę" - też Penna i też z Nicholsonem (film, o którym słyszałem, bo był wyświetlany w kinach jakiś czas temu)
- no, ale trafiłem na to.
Ciężkie to kino...i to nie ze względu na temat, ale realizację...
Sean Penn pisze i reżyseruje tu gorzej niż przeciętny telewizyjny wyrobnik od taśmowych produkcji z pasma "Okruchy Życia".
Prosty temat rozwleka do niemożliwych granic i wkłada swoim bohaterom do usta kwestie tak pretensjonalne, że aż chcę się przewinąć te wszystkie straszne dialogi i zobaczyć tylko jaki będzie finał tej historii (choć kilka razy zastanawiałem się czy w ogóle nie zrezygnować). A i tak wymęczony koniec okazuje się równie nieudany...

Ahh, miało być ambitnie, przenikliwie i egzystencjonalnie, a wyszło pretensjonalnie, bełkotliwie i nudno(a to największy grzech).
Trochę jak z "Młodością Stulatka" Copolli, ale tam przynajmniej były jakieś ciekawe zdjęcia...cokolwiek, tutaj wszystko jest albo przeciętne albo niżej...nawet Nicholson tego nie uratuje.

Krolik_Pudding

Pretensjonalna, bełkotliwa i nudna jest twoja wypowiedź. Świetna reżyseria, scenariusz także.

kajwa

czyżby fan(ka) Seana Penna?:D

ocenił(a) film na 2
Krolik_Pudding

Ja dosyć lubię filmy Penna, ale tego zdzierżyć nie mogłam. Chciałam napisać podobną wypowiedź jak Krolik_Pudding, więc teraz mogę się pod nią tylko podpisać. Niektóre zagrania były tak banalne, że chwilami myślałam, że to może jest parodia, a ja tego nie widzę? :]

ocenił(a) film na 2
kajwa

Dobrze prawi Królik, z tym że mi szczęście bardziej sprzyjało. Otóż zasnęłam w trakcie , aby obudzić się na ckliwą i grafomańską końcówkę na cmentarzu. I jeszcze mam wrażenie, że Jack Nicholson nie do końca zdawał sobie sprawę w czym bierze udział, tak jakby przeczytał tylko swoją rolę.
Flaki z olejem:(

ocenił(a) film na 3
marlett_1

Popieram przedmówców, film to straszny gniot, czekałem do końca bo myślałem że się rozkręci a tu niespodzianka bo się skończył, to nawet nie jest film jako "zapchaj dzura" bo zmarnowałem kawałek życia na zobaczenie go.

ocenił(a) film na 6
Krolik_Pudding

nudny, rozciągnięty, przynajmniej o 30 minut za długi, idiotyczny końcowy pościg (miał na celowniku Nicolsona i nagle uciekł....), wieje tanim patosem, średnia muzyka do tego

Krolik_Pudding

Odniosłam wrażenie że JN grając w doborowym towarzystwie podnosi poziom gry aktorskiej w konkretnym filmie w stosunku do filmów z przeciętnymi aktorami. Jest to bardziej widoczne u niego niż u pozostałych gwiazd kinematografii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones