PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=773541}

Obietnica poranka

La promesse de l'aube
7,3 3 372
oceny
7,3 10 1 3372
Obietnica poranka
powrót do forum filmu Obietnica poranka

a rola Charlotte Gainsbourg jako matki oscarowa ....

Romain Gary uważał, że liczy się tak naprawdę piękna literatura, a nie zwyczajne życie. A prawdzie nie wolno ingerować w doskonałą opowieść. Z pierwszą żoną, angielską arystokratką, autorką Vogue'a i podróżniczką Lesley Blanch, do końca byli na pan - pani :) ,, Życie przed sobą" zyskało miano arcydzieła.

Oto kilka, charakteryzujących Autora, cytatów :

- Człowiek jest dziełem wyobraźni i nieustannie musi być wymyślany, stwarzany i odtwarzany, i że wszystkie prawdy, które sobie narzuca są jedynie kostiumami z epoki i schroniskami na szlaku.

- Jeśli tu i ówdzie pojawi się kłamstwo, to tylko przez wgląd na umiłowanie prawdy.

- Sekret nie leży w istnieniu tajemnicy, ale w istnieniu wiary.

- Osobiście, kpię sobie, naturalnie, z wszelkiego rodzaju nacjonalistów: białych czy czarnych, czerwonych czy żółtych, dawnych czy nowych. Obchodzi mnie tylko ochrona przyrody.

- Nie udało mi się naprawić świata, pokonać głupoty i zła, przywrócić ludziom godności i sprawiedliwości, wygrałem jednak turniej ping – ponga w roku 1932 w Nicei i w dalszym ciągu każdego ranka wykonuję dwanaście pompek; cóż, nie należy się zniechęcać.

- Wydaje mi się czasem, że sam już żyję tylko z grzeczności i że jeśli pozwalam jeszcze bić memu sercu, to tylko dlatego, że bardzo lubię zwierzęta.

- Mam w sobie niewyczerpany nadmiar dóbr afektywnych i niektórzy geografowie podejrzewają nawet, że to właśnie we mnie leżą źródła wielkiej rzeki Amur..."




Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones