PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97479}

Obcy z głębin

DeepStar Six
5,5 2 016
ocen
5,5 10 1 2016
Obcy z głębin
powrót do forum filmu Obcy z głębin

A szkoda, bo film jest na prawdę bardzo dobry. Jako, że nie ma opisu, pozwolę sobie na streszczenie fabuły, którą z racji czasu pamiętam prze mgłę.
Praktycznie cały film dzieje się pod wodą. Załoga nowoczesnego statku podwodnego prowadzi badania - nie pamiętam jakie. W pewnym momencie radar na statku odkrywa niezidentyfikowany obiekt kierujący się w ich kierunku z wielką prędkością - obiekt uderza w statek, częściowo go niszcząc. Gdy załoga próbuje określić zniszczenia, okazuje się, że pod wodą nie są sami. Do statku dostaje się potwór przypominający przerośniętego kraba, który traktuje ludzi jako pokarm. Od tego momentu akcja przyspiesz i nie zatrzymuje się aż do napisów końcowych.
Film posiada spora dawkę grozy i całkiem udane (jak na te lata) efekty, dobre aktorstwo i ciekawy scenariusz. Nie jest to tylko tępy film o potworze, ale o relacjach między ludzki, które są inne niż byśmy sobie wyobrażali w razie zagrożenia. Jeśli lubicie zapomnianą klasykę o przerośniętych zwierzątkach, na pewno się nie zawiedziecie.

ocenił(a) film na 6
opoz

Zgadzam się z Tobą. Jak byłem mały, to wybrałem się na 3 dni nad jakiś wielki zalew pod namioty i bałem się wchodzić przez ten czas do wody, bo właśnie dzień wcześniej obejrzałem owe straszydełko (pamiętam jeszcze, że puszczali to na Polscacie, ale pod tytułem "Stacja Głębinowa"). Aha, nie zapominajmy o odtwórcy Snydera, który świetnie 'emituje' obłęd :D.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Vikejs

Dokladnie ;) Lecialo na Polsat 2...I wlasnie tytul stacja glebinowa...ale ta scenka jak kolo wraca i wyciagaja tylko polowke mnie rozwalila bo bylem smarkacz...;)

lomai_2

Miałem to samo ;)

użytkownik usunięty
Vikejs

Moze sprostuje ten opis. Zaloga podwodnej lodzi detonuje ladunek i fragment dna oceanu w ich poblizu sie zapada. Okazuje sie ze pod dnem oceanu istnieje inny swiat w ktorym zyje pewna podla kreatura. Ktora sie stamtad wydostaje. Nastepnie atakuje zaloge tego lazika i kieruje sie w strone innej lodzi. Osoby z tej lodzi uciekaja do bazy gdzie jeden z czlonkow myslac ze zostali zaatakowani przez obce panstwo detonuje kilka ladunkow nuklearnych ktorych explozja udzkadza baze. No i sie zaczyna. Potwor dostaje sie do bazy i lecimy.

ocenił(a) film na 8
opoz

Kto nie pamięta, ten nie pamięta. Są jednak tacy jak ja, co pamiętają, mają i czasami oglądają :-). Lubię tego typu filmy i nie mogłem przegapić okazji, aby go sobie nagrać. Malkontentów odsyłam do romansów Danielle Steel. Pozdrowienia dla Tych co lubią ten film ajk również całą fantastykę grozy.

ocenił(a) film na 8
NeverMore

No cóż, iloś oddanych głosów i dodanych komentarz jest dramatycznie mały. Wniosek: chyba nie wielu tak jak my pamiętają o tym świetnych filme grozy-sf.
Ja też już mam ten film :) ale jeszcze go sobie nie obejrzalem - nie mam czasu, nawet na nowości :/

opoz

Mam pytanie : czy to w tym filmie jeden z bohaterów zbzikował i postanowił uciec z tej stacji od razu wsiadając do "kapsuły"(??) i w konsekwecji pod wpływem zmiany ciśnienia przy zbliżaniu sie do powierzchni rozerwało go?? Jeśli to ten to bardzo dobrze go wspominam.
A kojarzy ktoś może film o podbonej tematyce, też akcja dzieje sie pod wodą , gdzie w (nie pamiętam dokładnie) jaskini prowadzono jakieś wykopaliska. Pamiętam , że później robotnicy zaczęli sie przemieniać w jakieś kreatury. Wiem - nie wiele to mówi ,ale może ktoś coś skojarzy. Też dobry film na marginesie, ale oglądałem bardzo dawno temu.

ocenił(a) film na 8
kanton

Film, o którym piszesz to "LEVIATHAN" z 1989 roku z P.Wellerem w roli głównej. Klimat rzeczywiście podobny, lecz moim zdaniem na korzyść Leviathana, choć oba te filmy są b.dobre.

ocenił(a) film na 9
NeverMore

Tym filmem nie jest LEVIATAN (choć doskonały) lecz SZCZELINA z Jackiem Scalią.

PIOTR818_2

mylisz się. :)

[SPOILER]

gościa w kapsule rozerwało właśnie w Deep Star Six!

użytkownik usunięty
barton9

Jemu chodzilo o drugi film o ktorym mowil przedmowca. Czyli ten gdzie ludzi zamienialo w kreatury.
SZCZELINA to tez sprawnie realizowany horror klasy B

ocenił(a) film na 8
kanton

Dobrze piszesz :) ten motyw to właśnie jest z Deep Star Six. O ile dobrze pamiętam gość z kapsuły to
Snyder (Miguel Ferrer)

ocenił(a) film na 6
kanton

Tak. W tym filmie około 1:21:30 rozrywa Snydera w kapsule. Film ma dziś 34 lata.

ocenił(a) film na 7
opoz

No właśnie dziwią mnie negatywne komentarze na forum, bo film to świetnie wykonany podwodny horror. Cały czas rośnie napięcie, a bohaterowie dają się lubić. No i potwór jest w zasadzie cały czas w pobliżu, ale pojawia się cholernie rzadko co tylko buduje nastrój. Ale kurde, ostatnią scenę skądś pamiętam. Gdzie jeszcze było takie coś że SPOILER bohaterowie wychodzą na powierzchnię i nagle wynurza się bestia z którą walczyli przez cały film? KONIEC SPOILERA.

ocenił(a) film na 5
Lucky_luke

Zapomniałeś dodać że przez wiekszość filmu bohaterowie zachowują się jak banda idiotów, która grzecznie daje się wytępić w pień (ba nawet nie martwią się specjalnie tym ze coś jest w wodzie i to coś dużego co może zrobić kuku). Dopiero pod koniec filmu podejmują sensowną walkę z kreaturą... (tzn. gdy zostaje ich troje)

Co do pytania Lucky_luke to takie coś było w Leviathan'ie.

ocenił(a) film na 7
mirandil

Hmm, jakieś przykłady zachowań się jak idiotów?

ocenił(a) film na 5
Piotrek4

Choćby koło, który zalewa ministacje

ocenił(a) film na 8
opoz

Witam film fajny, lubię takie podwodne ale wg mnie jedno trochę słabo im wyszło w tym filmie . Potworka nie rozwalił wybuch reaktora a załatwił wybuch baku z paliwem, tylko to było jakieś takie słabe dla mnie.

ocenił(a) film na 5
opoz

To film przeciętny. Przez większość czasu "nic się nie dzieje" a bohaterowie zachowują się jak Idioci (patrz: gość który zalał tą ministacje)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones