PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10017555}
6,2 3 151
ocen
6,2 10 1 3151
5,4 11
ocen krytyków
O psie, który jeździł koleją
powrót do forum filmu O psie, który jeździł koleją

Jestem pozytywnie zaskoczony. Szedłem na film nastawiony sceptycznie, ale okazało się, że niesłusznie. Część nieprzychylnych komentarzy na forum utwierdza mnie w przekonaniu, że Polacy to naród malkontentów i niestety zawsze muszą narzekać, wszystko jest na nie. Tymczasem mój syn był bardzo zadowolony, dzieci w wieku 6-10 lat na sali też, słychać było częste śmiechy w pierwszej części filmu, w drugiej z kolei film wzruszał do łez starszą część widowni. Nie mam zastrzeżeń do gry aktorskiej, zaskakująco profesjonalna gra odtwórczyni głównej roli Zuzi, świetna gra A. Woronowicza. Na plus też wybór miejsca akcji, dworzec w Nowym Sączu i krajobrazy Beskidu Sądeckiego. Film wartościowy, z przesłaniem, spokojny, ale nie nudny. Można stworzyć fajny, ciekawy film, bez wciskanej naszym dzieciom przez zachodnie produkcje przemocy, "nowoczesnych" ideologii itd. Takich filmów nam potrzeba więcej.

Mariuszns

Nasza rodzina poleca dzieciakom, rodzicom, dziadkom!

Mariuszns

Piękne przesłanie i nadzieja!

ciasteczkowy_potwor_2

Dobry przekaz dla małych dziecięcych serduszek wypływa z tego filmu.

Mariuszns

Bardzo trafna recenzja.

Mariuszns

Bezpretensjonalny. Normalny. Bez modnych dodatków.,.

ocenił(a) film na 8
Mariuszns

Mam bardzo podobne odczucia. Szłam z nastawieniem, że to atrakcja dla dziecka, a ja jakoś przedrzemię ;) a tymczasem świetnie się bawiłam, a pod koniec szczerze wzruszyłam. Ciepły, sympatyczny, trochę retro, ale jedocześnie fajnie uwspółcześnia tę historię.

Mariuszns

Najlepszy, najnormalniejszy polski film familijny.

Mariuszns

Dokładnie TAK

Yandinka

Pełna zgoda!

udu_filmaniak

Nasza rodzina też poleca. Generalnie polecam też dwa filmy gdzie ta reżyserka pisała scenariusz "Czarny Młyn" i "Za niebieskimi drzwiami". Szacun za mądre kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones