PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814882}

O chłopcu, który ujarzmił wiatr

The Boy Who Harnessed the Wind
7,3 21 652
oceny
7,3 10 1 21652
O chłopcu, który ujarzmił wiatr
powrót do forum filmu O chłopcu, który ujarzmił wiatr

Przyjemny, wzruszający i podnoszący na duchu obraz ubóstwa i budzącego podziw samozaparcia. Reżyser zabiera nas do Afryki, ukazuje społeczność kraju Malawi, ich kulturę i zwyczaje, ale zarazem pozostaje bardzo blisko Hollywood i prostych zabiegów narracyjnych oraz dramaturgicznych, przez co "O chłopcu, który ujarzmił wiatr" pozostaje filmem przejrzystym dla widza w każdym kraju. I chociaż z uwagi na te ograne schematy o debiucie Ejiofora nie będzie się niestety pamiętać dłużej niż do ogłoszenia następnych nowości Netflixa, to wciąż będzie niezłym wyborem na niedzielny seans w domowym zaciszu.

Recenzja: http://kulturacja.pl/2019/03/o-chlopcu-ktory-ujarzmil-wiatr-recenzja-filmu/

ocenił(a) film na 8
Recenzje_Simona

ja mam troche odmienne zdanie a po seansie napewno o nim nie zapomne a czy sa to ograne tematy to nie bylbym tego pewien, dla mnie ograne tematy znajduje w filmach w Marvelowskich superbohaterach, w filmach akcji gdzie glupota goni glupote lub komedi ktore za wiele wspolnego z tym gatunkiem nie maja.

grzes1962

Ale co ma gatunek filmu do korzystania z fabularnych schematów?

ocenił(a) film na 8
Recenzje_Simona

Może i ograne schematy, ale zobacz jak doskonale przedstawił rzeczywistość afrykańską. Charakter ludzi, rządu, świat przedstawiony są tam tak realne... A o filmie może się zapomni tylko dlatego, że nie używa się w nim cały czas angielskiego, więc największy rynek zbytu odpada...

langowa

"Charakter ludzi, rządu" to jest rzeczywistość również nasza, może nawet nasza bardziej bezwzględna i egoistyczna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones