PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8220}

Nowy

7,4 1 975
ocen
7,4 10 1 1975
Nowy
powrót do forum filmu Nowy

Chyba jedna z najlepszych polskich komedii jakie nakręcono, szkoda tylko iż nie jest tak popularna jak komedie Stanisława Barei czy "Rejs". Wstyd się przyznać, ale ten film "odkryłem" dopiero wczoraj na TVP Polonia. Świetna gra aktorska a także obsada filmu gwarantuje świetną zabawę. Każdy epizod to popis gry przez danego aktora. Jeśli ktoś lubi między innymi komedie Stanisława Barei obnażające absurdy PRL-u, na pewno "Nowy" się spodoba.

ocenił(a) film na 9
Kronika_Filmowa

Komedia genialna :D
Najzabawniejsze (a może i najtragiczniejsze;), że w polskich urzędach od tamtej pory chyba niewiele się zmieniło ;]]] w każdym razie humor na szóstkę :)
bracia Damięccy uroczy :)

ocenił(a) film na 9
Kronika_Filmowa

podpisuję się pod Waszymi opiniami, film absolutnie rewelacyjny i ten klimat, dziś już nie ma szans na takie kino, niestety...

ocenił(a) film na 8
orli4

Przed komediami Barei wyśmiewającymi PRL, był Nowy. Film też obejrzałem przypadkiem i rzucił mnie na kolana. Świetny scenariusz. W każdym epizodzie wybitni aktorzy. Tylko dlaczego taki niedoceniany tytuł. Wina zdjęć czarno-białych?

ocenił(a) film na 10
gloszuk

GENIALNY FILM!! Popieram. Szkoda, że to tylko godzina, dla mnie mógłby trwać nawet ze dwie :) A Damian Damięcki po prostu bezbłędny. Plus oczywiście postaci drugoplanowe obsadzone wybitnymi aktorami!
Polecam też drugi film z tego cyklu, czyli 'Kłopotliwy gość'.

ocenił(a) film na 9
gloszuk

właśnie, znam ludzi sypiącymi cytatami z Barei jak z rękawa co nie znajo tego filmu i nie som to gimbo.

ocenił(a) film na 7
Kronika_Filmowa

Zabawny film, polecam - wciąga :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones