PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=699194}

Nowa dziewczyna

Une nouvelle amie
5,8 4 642
oceny
5,8 10 1 4642
4,7 7
ocen krytyków
Nowa dziewczyna
powrót do forum filmu Nowa dziewczyna

Dłuugo czekałam aż ten film pojawi się w sieci, a raczej na napisy do niego po polsku. Już na spojlerze francuskim wiedziałam "kto" będzie tą nową dziewczyną, ale qrwa nie spodziewałam się takiej chorej historii. To, że facet przebiera się w kobiece ciuchy jakoś zniosę, ale resztę jakoś ciężko mi przełknąć. Facet z wyraźnie zarysowaną szczęką nakłada perukę, wali tonę makijażu, ubiera kieckę zmarłej żony i idzie do centrum handlowego pytając się swojej nowej najlepszej przyjaciółki "myślisz, że się domyślają?". Skąąąądże, wyglądał jak rasowa modelka a nie jak brzydki gość wymalowany bejcą. Łaził na tych szpilkach jakby stąpał nawalony po cienkim lodzie po ciemku w Granlandii. Ta chora fascynacja głównej bohaterki Claire do nowej "koleżanki", te ściemy wobec męża tylko dlatego by sobie pooglądać drag queen w jakimś podmiejskim pubie. Sekretne spotkania by się wzajemnie wydepilować woskiem, pomalować, poplotkować ale bynajmniej nie o dziecku, które widziałam raptem 3 razy w ciągu całego dnia. No ale finał w którym ukazuje mi się przed oczami rudowłosa bohaterka z ciążowym brzuchem, który zapewne jest sprawką Virgini. Sorry, Davida. Zostawić męża dla kogoś kto nosił gacie zmarłej żony, ubierał ją do trumny przy tym macając na pożegnanie...a idźta w cholerę. Ta odraza, gdy w pokoju hotelowym Claire sie skumała, że leży naga obok faceta a nie kobiety..."bo jesteś meżczyzną". Sądziłam, że jej mąż też nim był ale nic mnie nie zaskoczy już.
Sceny seksu mogli sobie darować, bo można było się porypać czy kobieta jest u góry czy na dole ? Gdzie te cycki się podziały?
Film nie tyle kontrowersyjny co głupi, 2/10.

Brzydgoszcz

wow, ależ mądry komentarz. Raczej powinnaś pozostać przy ,,Piratach z Karaibów" albo ,,Zakochanym kundlu", bo nawet ,,Harry Poter" byłby dla ciebie nie do ogarniecia, ale może się myle : P

diepole

nienawidzę Harrego Pottera

Brzydgoszcz

bo widocznie masz zbyt niskie IQ do wszystkiego.

diepole

Nie rozmawiaj mnie dziecinko. Harry Potter nie należy do inteligentnych filmów, widocznie jest na Twoim "poziomie". Miłego machania różczką

Brzydgoszcz

,,nie rozmawiaj mnie dziecinko"... Harry Poter był rzucony jako przykład twojego wysmienitego gustu, ale to za trudne, abys pojela tak ,,wyrafinowaną" sugestię. Zatem co... zostaje Zakochany Kundel?

diepole

Nie mierz innych swoja miarą. Bez odbioru

Brzydgoszcz

Myślę, że fabuły nie należy rozpatrywać czysto logicznie. Ten film to emocje i pragnienia. Fantazje i pasja. On wprowadził dziewczynę w swój świat, który pokochała. Trafił na podatny grunt, gdyż jej związek hmm... był, jaki był. Poprawny. Owszem. Ale czy ona tak naprawdę była szczęśliwa i spełniona, jako kobieta. Czy mąż ją, najzwyczajniej w świecie kręcił. Nie chodzi o to, że miał tam wyczyniać cuda. Ale był raczej mdły... nie w tak pejoratywnym tego słowa znaczeniu. Może inaczej. Był aż wręcz za normalny. W sensie, idealny, tyle że najwidoczniej dla innej kobiety:-) Zdarza się. Jej to raczej "kazał" się szybko pozbierać, by "już zapomniała", jak była w żałobie, o ile dobrze pamiętam. Co tu dużo mówić. Zakochała się. Pomimo. Jakże często się zdarza...

Oni się świetnie razem bawili. To że paradował nieporadnie... nawet to jej nie przeszkadzało. A myślę, że sobie doskonale zdawała sprawę z komiczności sytuacji. Weszła w to z chęcią pomocy, potem też dla zabawy, a potoczyło się nieco inaczej. Tyle.

elase

"Ten film to emocje i pragnienia. Fantazje i pasja" - o wszystkim można tak mówić, aby nadać wartość dodaną. Ale łajno opakowane w pozłacaną folię, to nadal łajno.

Nawet, jeśli będziesz ludziom wmawiać "Zobaczcie, w tej folii są emocje i pasja" i z zachwytem zaciągać nosem jego zapach, to ludzie i tak w pewnym momencie zauważą, że to łajno.

ocenił(a) film na 6
Brzydgoszcz

Niestety ogladalam film po francusku, a moj francuski jest taki raczej marny. Wydaje mi sie jednak ze juz jako mala dziewczynka Claire byla zafascynowana swoja przyjaciolka i rowniez byla o nia zazdrosna. Chec obcowania z jej mezem nie byl zwiazany z mezczyzna tylk brakowalo jej tak bardzo przyjaciolki. Jakbyly male to powiedzialy sobie przyjazn za zycia i smierci.

To jest takie pragnienie i teknota za przyjaznia. Claire byla zafascynowana jako mala dziewczynka i jako kobieta fascynacje zmienila sie w pragnienie. Jest tu na pewno podtekst milosci lesbijskiej. Nie wiem czy pod prysznicem faktycznie widziala meza i Davida razem czy to tylko byl jej wymysl i zazdrosc.

ocenił(a) film na 6
azlotko

Wg mnie pod prysznicem, to były jej zle wizje, bo podejrzewała, że może David przerzucil się, na mężczyzn

ocenił(a) film na 6
Ewiatko

thx!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones