PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8199}

Nosferatu wampir

Nosferatu: Phantom der Nacht
7,6 17 922
oceny
7,6 10 1 17922
7,9 15
ocen krytyków
Nosferatu wampir
powrót do forum filmu Nosferatu wampir

Tak więc jestem po seansie i przyznam, że jestem zdziwiony, ponieważ w mojej opinii film wybitny nie jest, co najwyżej dobry, i trochę z niedowierzaniem patrzę na te wszystkie wysokie oceny. Mogę wiedzieć dlaczego tak jest? Czy ktokolwiek jest mnie w stanie naprowadzić?

A zatem, film nie jest oczywiście słaby, ma wiele plusów, które sam dostrzegam: muzykę, scenografię, kostiumy, zdjęcia, klimat tudzież ciekawe sceny jak chociażby ta pokazująca wesoło ucztujących ludzi przed swoją śmiercią (czyżby motyw carpe diem?).

Co poza tym? Chyba niewiele. Postaci są dla mnie jakieś takie niemrawe, bez życia. Kilka scen było aż dziwnie głupich, typu:
-strażnik, który dał się zamknąć w celi
-Jonahathan, któremu nie przyszło do głowy, aby zdmuchnąc hostię z podłogi dzięki czemu nie byłby unieruchomiony
-wreszcie sam Dracula, który nie jest tak naprawdę wybitnie przerażający, albowiem ludzie nie uciekają przed nim, nie krzyczą i nie wyrywają sobie włosów z głowy na jego widok. Dziwne to jest
-oraz hrabia, który całą noc spędza na piciu krwi Lucy nie zauważa, że mijają godziny i za chwilę mroki przeminą?

Dlatego oceny rzędu 9/10 czy nawet maksymalne dziwią mnie. Czy jest coś czego nie zauważyłem? Może się po prostu nie znam?

ocenił(a) film na 6
Starigniter

Na obecną chwilę ocena w mojej prywatnej skali 0-10 to 5,5. Jeśli jednak ktoś uargumentuje, że ten wynik jest zbyt surowy, ponieważ, przykładowo, czegoś nie uwzględniłem, to jak najbardziej będzie podlegał zmianie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones