PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30700}

Nosferatu - symfonia grozy

Nosferatu, eine Symphonie des Grauens
7,7 33 907
ocen
7,7 10 1 33907
7,9 25
ocen krytyków
Nosferatu symfonia grozy
powrót do forum filmu Nosferatu - symfonia grozy

Najlepszy horror o wampiryzmie

użytkownik usunięty

Absolutny majstersztyk i kamień milowy dla horrorów. Minęło prawie 100 lat, a to nadal jest najlepszy film na temat wampira i nic już tego nie zmieni. Świetny, złowieszczy klimat, genialna charakteryzacja i aktorstwo Schrecka (nie dziwię się, że uważano go za prawdziwego wampira) oraz muzyka, która potęguje to wszystko.
Sporo bym dał, aby wymazać każdy film z głowy, cofnąć się w czasie i móc obejrzeć "Nosferatu" w dniu premiery, przecież to musiało ówczesnych ludzi ścinać z nóg.
Bram Stoker na pewno byłby zadowolony z tej adaptacji. Polecam!

Frontsider

ahahahhahaahaahaahhaahah mam ponad 20 l mlotku

hercules38

Na to wygląda, że nieźle w rozwoju opóźniony jesteś.

Frontsider

prędzej ty to ty głupoty wypisujesz

hercules38

"prędzej ty to ty głupoty wypisujesz"- przeczytaj jeszcze raz co ty napisałeś i zastanów się.

Frontsider

bo to prawda i dziś radze mnie nie wkurzac

hercules38

Groźnie.

Frontsider

bardzo

Frontsider

Zakaz karmienia troli.

Xarthras

zakaz bycie debilem jak ty gowno sie znasz

Xarthras

do mnie mowisz cwaniaku

hercules38

Jeśli chodzi o gatunek 95% horrorów wg. mnie na taki tytuł nie zasługuje, jeśli chodzi o Nosferatu trudno mi osobiście stwierdzić czy tak jest czy nie jeśliby brać pod uwagę poziom strachu jaki czułam (lub nie) podczas jego oglądania, to przecież film niemy sprzed 80lat! Subiektywnie mogłabym go nie nazwać horrorem, jednak trzeba brać pod uwagę jak film był odbierany przez docelową publiczność, czyli widzów z tamtych lat, a w takim przypadku jest on horrorem bez dwóch zdań!
Co do Wywiadu z wampirem- to jeden z moich ulubionych filmów, ni jak nie jest zaś horrorem, jak i Drakula 2000 (który wysoko oceniam) czy Underworld, wszystkie te, choć leje się w nich krew co najważniejsze dla tego gatunku nie mają w sobie klimatu grozy co wywołuje właśnie strach. Wracając do Wywiadu...-film ten jest bardzo plastyczny, zwyczajnie miło sie na niego patrzy: piękne wnętrza, kostiumy, buzie :) i te nazwiska w obsadzie... a do tego podjęty temat miłości w "różnej maści", coś jak krajobraz impresjonisty. Zaś Drakula 2000 świetnie "wyjaśnia" osobę ów Drakuli i wszystko co się z jego historią wiąże, nie spotkałam się do tej pory z tak przemyślanym podejściem do tych kwestii (jak np. srebrne kule), tak że wszystko do siebie pasuje aż chce sie powiedzieć:"aha!, no tak!" Underworld z kolei to film chyba nastawiony na mordobicie ale więcej się nie wypowiem bo oglądałam go pobieżnie.
Więc co kto lubi, ponoć w książce na podstawie której powstał Nosferatu ów wampir był ukazany bardziej w stylu Drakuli 2000 (nie mam na myśli wyglądu) więc trudno powiedzieć który film ze wszystkich powstałych dotąd i traktujących o wampiryźmie najwięcej ma go w sobie, z pewnością ta powieść a już raczej nie Zmierzch :D

777temida

ze co :D co ty gadasz Wywiad z wampirem Dracula 2000 i Underworld to sa horrory normalne maja klimat i pewna groze nie kazdy horror jest taki sam pod wzgledem strasznosci i klimatu :p

użytkownik usunięty

Zgadzam się. Kino artystyczne w stu procentach.

No nie wiem czy byłby zadowolony chociażby przez sam fakt, że film zrealizowano bez niczyjej zgody. Bram już wtedy nie żył, ale żyła jego żona - Florence, która pozwala wtedy niemiecką firmę za naruszenie praw autorskich.

Jeśli chodzi o mnie, najlepszym filmem na podstawie książki Brama jest i zostanie Dracula z 1992. Dla fanów wampirów polecam książkę 'Dracula Nieumarły', napisaną przez Dacre Stokera i Iana Holta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones