PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622318}
5,6 103 067
ocen
5,6 10 1 103067
4,8 26
ocen krytyków
Noe: Wybrany przez Boga
powrót do forum filmu Noe: Wybrany przez Boga

Film powinien być dozwolony od 30 lat, w tym wieku myślę że dorosły człowiek umie obronić się przed takim gównem. Ciekawe co jeszcze wymyślą i jakie durnoty prostackiemu ciemnogrodowi jeszcze zafundują. Te filmy to nic innego jak intelektualny gwałt i odcinanie od korzeni.

buttle

To tylko film, jak się nie podoba to zostań przy książce. Zdecydowanie nie dla fanatyków ;]

ocenił(a) film na 1
ElTabasco

Ehh, tylko film, pewnie wierzysz że kino i kręcenie filmów to coś spontanicznego. Naprawdę nie ma przypadków są tylko znaki.

ElTabasco

Racja w 100%, ale hejt nie odpuści.

ocenił(a) film na 1
buttle

Pełna racja, ciężki, męczący i głupawy gniot

użytkownik usunięty
buttle

doszukujesz się manipulacji, zapominając, że najprawdopobniejszym wytłumaczeniem głupty tego filmu jest głupota jego twórców, i tyle w temacie

ocenił(a) film na 1

Nie byłbym aż tak naiwny. Przemysł filmowy jest cenzurowany, można powiedzieć że wszystkie już filmy wychodzą od jednego stwora, a jeżeli ktoś myśli że każdy może zrobić film tylko mieć dobry pomysł to niech spada na drzewo. Filmy są robione na zamówienie i dlatego w ostatnich latach tyle pedalstwa w nich, multikultu, seksu, przemocy, okultyzmu, magi itp. Do czego to prowadzi... chyba każdy wie... upadku kultury, ogłupienia i zezwierzęcenia... przesadzam? Oby...

użytkownik usunięty
buttle

jest wiele chłamu, artyści czasami dostają wolne ręce, akurat w tym przypadku wątpię, bo ten badziewny film kosztowała fortunę, nikt nikomu nie każe oglądać tych filmów, sądzisz, że jesli ktoś nie zna historii biblijnych to będzie kształtował swoje poglądy na podst. tego filmu, wątpię;
ten reżyser ma ciągoty do filozofowania, i poniosła go wyobraźnia (być może korzystał ze źródeł niekanonicznych), te fantastyczne stwory to była przesada, zrobienie z Noego jakiegoś maniaka też, natomiast w świetle historii m.in. Abrahama, to wydaje mi się, że takie zachowanie (próba zabicia dzieci) było możliwe w ich czasach, wielką nowością były nauki Jezusa a było to dobre kilka tysięcy lat później, że jak ktoś jest z innego plemienia albo nie jest Żydem to też jest człowiekiem (Samarytanie), pomijając już fakt, że dzieci do średniowiecza a nawet i później były traktowane często jak zwierzęta,
poza tym gdyby wysilić się na wierną adaptację Starego Testamentu to co byś tam miał: homoseksualizm, multikulti, seks, przemoc, a nawet kazirodztwo (Lot), wielożeństwo (Abraham), próby dzieciobójstwa (Izaak) itd itp. w Biblii trochę tego jest długo by wymieniać, akurat historie patriarchow nie są takie najgorsze pod tym względem ale dojdziesz do takiego Eliasza (prawdziwy świr z dzisiejszego punktu widzenia) to szczęka może opaść z wrażenia;
ten film nie podobał mi sie głównie ze względu na fabułę, taką sobie grę aktorską, kostiumy i wizję ogólną, która zupełnie do mnie nie przemówiła, akurat to że Noe biegał po arce i chciał złożyć w ofierze wnuka nie było takie złe, widocznie chcieli dodać trochę dramaturgii całej akcji

ocenił(a) film na 1

"nikt nikomu nie każe oglądać tych filmów" ja oglądam każdy film, często wyłączając go po 15 minutach, czemu oglądam kino mówiąc jednocześnie że to cenzura, marności i przemysł rozrywkowy dla debili? A no oglądam to, bo warto wiedzieć co ludziom się wciska w móżdżki i jaki trend ogłupiania panuje. Owszem autorom, reżyserom daje się wolną rękę do kręcenia filmów, ale oni dobrze wiedzą jakie mają kręcić filmy i filmy o prawdzie nie przejdą i dlatego kręcą ciągle Ci sami, a jak ktoś nowy kręci to pewnie ich synek lub kuzyn.

Co do Biblii to nie ma się co rozczulać, nie rozumiesz jej, owszem że są tam zboczenia, mordy itp. ale po co? Myślisz że to Księga ŚWIĘTA to tam nie powinno tego być? Biblia mówi kim są żydzi i to dokładnie, mówi też jak być zdrowym. Biblia to nie stek bzdur jak nam dzisiejsza propaganda sączy do mózgu (w tym ten film) tylko księga historyczna, przestrzegająca i pouczająca nas. Aby zrozumieć biblię, trzeba zrozumieć czym jest Bóg, szatan itp. Bo na pewno nie tym co wpaja nam kościółek katolicki na czele którego stoi tęczowy pajac w kimonie. Trzeba też zrozumieć że kościół katolicki jest kościołem szatana nie mającym nic wspólnego z chrześcijaństwem.

Na temat filmu nie będę się spuszczał, czy oprawa graficzna jest ok, czy co tam ten debil reżyser chciał pokazać, czy muzyka taka jest ok i te scenki okultyzmu nic nie mają z okultyzmem do czynienia itp. Bo zamierzenie filmu jest oczywiste.

użytkownik usunięty
buttle

nie odnoszę się do przesłania biblii tylko do faktów, że też opowiada o różnych makabrycznych wydarzeniach, więc nie można zarzucać filmowi, który się na niej opiera, iż robi coś złego pokazując seks, przemoc czy homoseksualizm, interpretację biblii zostawiam filozofom i teologom

ocenił(a) film na 1

Powtórzę - Ten film nawołuje do pogaństwa, okultyzmu itp.

"interpretację biblii zostawiam filozofom i teologom" - to błąd! Biblia to korzenie ludzkości, a czym jesteśmy bez korzeni? Nikim.

użytkownik usunięty
buttle

eh tam nigdzie nie tam nie dostrzegłem nawoływania do pogaństwa czy okultyzmu :)jakie sceny bo nie pamietam (ten film był tak durny, ze sie nie siliłem)

ocenił(a) film na 1

No cóż jesteś mało spostrzegawczy....

użytkownik usunięty
buttle

Ale o co chodzi?

buttle

Do buttle --Dzisiaj obejrzałem . Twój osąd jest bardzo surowy, żeby nie powiedzieć prowokacyjny a nawet przesiąknięty chamstwem i grubiaństwem. Nie neguję tego. Sam wielokrotnie jechałem po filmach " z kopyta" i nie przebierałem w słowach. Jednak w wypadku NOE chyba trochę przesadziłeś...Osobiście uważam iż ten film jest zrobiony po to by dać ludziom temat do dyskusji. Jest w nim cała masa odstępstw od Starego Testamentu , biblijnych proroctw i spisanych na kolanie "przepowieści". Tylko że w wypadku filmu który został w całości --począwszy od reżysera przez scenarzystów, kamermanów czy statystów ---zrobiony przez żydów , takie wnioski same się nasuwają.To u nich normalne. To urodzeni prowokatorzy . Ale to my mamy osądzić czy zgadzamy się z wizją żyda reżysera czy nie. Mnie osobiście film podobał się, aczkolwiek jest kilka scen z którymi absolutnie się nie zgadzam i uważam za dalece niepotrzebne. Jednym słowem ----Gówniane. Pomysł umieszczenia na Arce pasażera na gapę uważam za skrajny kretynizm i uwłaczanie Biblii. To tyle. Na wyróżnienie zasługuje R.Crowe i " pasażer na gapę" .....

ocenił(a) film na 1
Jaberwoocky1

Wybacz że się nie zgodzę z Tobą. Dopuszczasz KOMPROMIS - "Jest w nim cała masa odstępstw od Starego Testamentu" - jeżeli w filmie jest tyle odstęp od Starego Testamentu to film nie powstał po to aby dyskutować, tylko aby wyśmiewać Biblię, szerząc pogaństwo, okultyzm itp. Tak jak pisałem gdzieś wyżej Biblia nie jest księgą bzdur, a żeby ją zrozumieć trzeba zrozumieć kim jest Bóg.

"Ale to my mamy osądzić czy zgadzamy się z wizją żyda reżysera czy nie. " - ależ nie przyjacielu! My mamy dążyć do prawdy! Osądzanie zostawmy Bogu.

Film to kupa gówna i zasługuje na wulgarność.

buttle

Hmmm ---jestem wierzący . Zgadzam się że Biblia jest Świętą Księgą i wszelkie ustępstwa nie mogą mieć tu miejsca. Tylko zapominasz w jakich czasach żyjemy .Żyjemy w bagnie popkultury , upadku wszelkiej moralności i do czasów "Świętej Inkwizycji" mamy jak z Polski do Australii ...Dążyć do prawdy ..... A co według Ciebie oznaczają te słowa? Że mamy wzorem islamistów ścinać łby tym co krzywo spojrzą na nasze Pismo Święte? Na Salmahnie Rushdim ( przepraszam za ewentualny błąd w pisowni nazwiska pisarza ) do tej pory wisi wyrok śmierci za pokazanie Koranu w świetle uwłaczającym tej księdze ! Czy mamy Twoim zdaniem postępować podobnie?Spójrz co sie dzieje w Watykanie.? Papież Franciszek idzie na daleko idące ustępstwa --biorąc się za rozliczenie 20 wieków Chrześcijaństwa , a nasz Ojciec Święty uznawany był za "wsteczniaka" --i to największego w ostatnich 200 latach ...Pomijając wstydliwe afery kościoła --sami daliśmy świadectwo naszej wierze i co się z tym wiąże------- Biblii . To co się dziwić że jakiś tam żydek wymyślił sobie że Noe był seryjnym mordercą ...Pewnie --ja bym go spalił na stosie , odsądził od czci i wiary --ale obecnie to nie jest możliwe . Mało tego ----- to nie jest z mojej strony uległość czy podporządkowanie się obecnym czasom ....Po prostu --takie jest życie. Czy reżyser wyśmiewa Biblię ? Myślę że raczej " nad interpretuje " lub jak pisałem wcześniej --prowokuje . Wolno mu ....bo przecież mamy ""demokrację" --czyż nie ??? :-):-):-)

ocenił(a) film na 1
Jaberwoocky1

Biblia nie tylko jest święta itp. ale to księga historyczna aktualna w dzisiejszych czasach. W niej jest wszystko, przestrogi, nauki i inne dobrodziejstwa. No niestety nie pisze tam że będzie nam łatwo, wręcz przeciwnie. Żyjemy w czasach globalnego ogłupienia, jak mówisz w bagnie subkultury, kłamstwa, pedalstwa, deprawacji, eugeniki, GMO, nowych religii takich jak szczepionki, ocieplenie, a nawet w Polsce podwójnej Religi smoleńska (bo nikt w smoleńsku nie zginą) wykreowane celowo i medialne pokazane, doktryna edukacyjna, telewizyjna, medyczna itp. według mnie komunizm (totalitaryzm) idzie pełną parą ale to nie powód na podporządkowanie się temu.

Dążyć do prawdy? Najpierw zdefiniujmy co to jest prawda. Prawda to nic innego i aż tyle ile nam z każdemu z osobna zmieści się w głowie. Nic więcej, nic mniej. Trzeba 100 razy powtórzyć kłamstwo aby stało się prawdą, ale wystarczy raz prawdę powiedzieć by kłamstwo upadło. Dążyć do prawdy to dążyć do Boga, i znów co to jest Bóg? Bo to nie osoba ani nie jakaś durna postać którą chce nam wcisnąć Kościół.

Co mamy zrobić z uchodźcami i innymi religiami agresywnymi do nas? (bo to jest fakt, chrześcijanie są najbardziej prześladowani na świecie) Mamy z nimi walczyć, bronić się. Ja akurat cieszę się że mieszkam w Polsce, bo Polska odegra kluczową rolę i jest chyba najbezpieczniejszym krajem, bo trzeba zaznaczyć że wojna cywilizacyjna (zwana też domową) w europie się rozpoczęła. Jak ktoś chce cię zabić lub nawet ci grozi - masz wielkie prawo go pierwszy zabić, dlatego też powinien być powszechny dostęp do broni. Ale nie oszukujmy się to koniec cywilizacji zachodniej.

Trzeba też zrozumieć że kościół katolicki jest kościołem szatana, a na czele tego kościoła stoi tęczowy pajac w białym kimonie i biblia też przed takimi pseudo prorokami mówi i to w naszych czasach. Katolicyzm to doktryna, jak każda inna ślepa religia. Gdyż Kościół Chrystusowy to KOŚCIÓŁ DUCHOWY! Katolicyzm istnieje tylko dlatego że chrześcijanie poszli na kompromis.

Dlatego ten film jest niczym innym jak szerzeniem pogaństwa i okultyzmu, a nie zachęcanie widzów do rozmowy na najważniejsze pytanie – kim jesteśmy. Wszech obecna fantastyka w filmach jest okultystyczna i to jest w sumie już standard.

„Po prostu --takie jest życie” – jakie? Życie jest czasowe, jesteśmy jego kreatorami, jesteśmy tu na chwilę i nie bez powodu. Ale to też temat długi….

buttle

O rety ---pojechałeś porządnie..Wnioskuję po Twoich wypowiedziach na temat Papieża i kościoła w ogóle , że nie jesteś wyznawcą religii rzymsko-katolickiej . No cóż --jak zaznaczyłem wcześniej mamy wolny wybór , demokrację i inne takie tam :-) Tylko że tym razem mam wrażenie że ciut wyolbrzymiasz. Zgadzam się w 100 % co do upadku cywilizacji zachodniej --jakiej obecnie jesteśmy świadkami. Lewackie siły w Niemczech i Francji skutecznie zagotowały europejczykom mózgi i możemy nad tym ubolewać. Musimy mieć nadzieję że nowe władze w Polsce będą nas skutecznie bronić przed zalewem wszelkiej maści muślinów a także ściekiem kłamstw ---jakich rzeka dzień w dzień wylewa się z netu. Osobiście jestem przekonany iż wcześniej czy później bandyci odpowiedzialni za mord w Smoleńsku zostaną osądzeni , tak samo jak ci którzy przez ostatnie 8 lat niszczyli mentalnie, politycznie i gospodarczo nasz kraj. Cholera ---z dyskusji o filmie zrobiła się polityczna dysputa a tej na forum filmweb staram się unikać:-) :-) :-) Ad rem---jak widzisz poglądy polityczne mamy zbliżone, ale jeśli chodzi o kościół będę go bronił . Sam nie wiem dlaczego , bo prawdę mówiąc niespecjalnie ciągnie mnie na nudne coniedzielne msze, słuchanie ciągle tego samego--ale będę go bronił bo uważam że tak trzeba. Tak samo jak nie pozwolę wrzucić do jednego pedofilskiego czy homoseksualnego worka całego kleru. Nie chodzę do spowiedzi bo uważam ten rodzaj " zdobywania władzy informacjami i tajemnicami spowiadających się ludzi " za relikt przeszłości , który tylko sobie znanym sposobem przetrwał do dziś. Nie podoba mi się wtrącanie się kościoła w niektóre ( zaznaczam niektóre) sfery życia w Polsce i na Świecie. Tylko teraz uderz się w piersi przyjacielu i powiedz mi --gdzie obecnie byśmy byli jako Naród , jako ludzie gdyby nie kościół w Polsce? Tylko dzięki niemu przetrwaliśmy pożogi , wojny , czy z naszej nowej historii --- pozbywamy się bandytów, zdrajców i wszelkiej maści PrOwokatorów usiłujących w ciągu ostatnich 8 lat zniszczyć Polskę!! Czy opluwany przez Ciebie kościół nie zasługuje na odrobinę szacunku? Oczywiście że od kompromisu do poddania się jest bardzo blisko. Mając wolną wolę naszym zadaniem jest umiejętne balansowanie na krawędzi jednej lub drugiej opcji. Na koniec podam Ci przykład. Nikomu tego nie mówiłem więc doceń to :-) Jestem fanem , można by rzec --zagorzałym --całej twórczości Monthy Pythona. ( Jak pewnie domyślasz się , mój nick jest po przeróbce dwóch O zamiast dwóch B swego rodzaju hołdem dla Terrego Giliama i reszty:-) . Mam kilogramy płyt z " cyrkiem", przedstawieniami teatralnymi , sztukami nagrywanymi kamerą z ręki , filmami czy nawet wywiadami jakich udzielali ( szczególnie J.Clease i M.Pallin ) Na pamięc znam filmografię i.......nigdy nie obejrzałem ich najgłośniejszego dzieła!!!! Wiesz zapewnie o jaki film chodzi:-) ??? Dlaczego ? Bo nie chciałem przekroczyć granicy ....Granicy pomiędzy kompromisem a poddaniem się. Nawet ---gdy kiedyś trafiłem do kółka dyskusyjnego po jednej z projekcji studyjnych , bodajże " Sensu życia"--- na sam dźwięk tytułu filmu o którym piszę i próbie podjęcia tematu --zwyczajnie wstałem i wyszedłem bez słowa , mimo że bardzo chciałem wziąć udział w tej dyskusji...To jest według mnie kompromis....Mam nadzieję że nie mądrzyłem się i nie zanudziłem Cię swoimi ....wynurzeniami...Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
Jaberwoocky1

Dymokrację chyba. Ja i nie tylko ja (bo to nie ja tylko analizuję) na ponad pół roku od wyborów wiedziałem jaki będzie wynik. Dymokracja, pfuuu demokracja to narzędzia które właśnie zastosowano na Ukrainie gdzie obalono władzę demokratycznie wybraną, stosuje się to narzędzie w Syrii a w ogłupiaczach masz pierdoły że ratujemy biednych ludzi. W Polsce dzieje się to samo, z tymi TK, Niemcy kwicząc że u nas demokracja jest zagrożona bo chce obalić ten rząd demokratycznie wybrany, bo Niemcom rozpada się IV rzesza i jak im się nie uda Polska wymknie się im spod kontroli, nie będziemy już kolonią ale odzyskamy większą suwerenność. Dlatego kup popcorn i oglądaj bo będą ciekawe wydarzenia, może nawet ze stanem wojennym.

Jak mówiłem w smoleńsku nikt nie zginą i są na to grube dowody, telewizyjny cyrk, reżyserowane wiadomości i wymyślne sztuczki klaunów dla niepoznaki zwanych naukowcami - powstały dwie religie. Pierwsza to wiara w pancerną brzozę Laska, druga to wiara w dwa wybuchy Macierewicza i ludziska się na to przedstawienie nabrali jak dzieci. A prawda jest taka że nawet nie wylecieli z Warszawy i ofiary zostały prawdopodobnie zabite tam a nie w Smoleńsku, gdzie przygotowali jakieś wrak i jest zdjęcie satelitarne oczywiście z zasłoniętymi ciekawymi fragmentami które USA opublikowała dzień przed tragedią! Ale o tym cisza. Niesamowite prawda? Ale jak boleśnie prawdziwe.... Ale większość wiadomość w ogłupiaczu jest reżyserowana i cenzurowana.

Co do KK to żeby była jasność, też chce żeby była Polska Katolicka, bo nie da się tak setek lat po prostu odkręcić. Katolicyzm popieram, ale nie mam zamiaru uczestniczyć w tej szopce kłamstw ze stekiem bzdur. Mam nadzieję że ludzie zmądrzeją i z ich głów wylecą zabobony kościelne i przyjmą Kościół Chrystusowy ten prawdziwy. To że kościół odegrał ważną rolę w historii to jest błędem przypisywania mu zasług, było tak bo kościół opiera się na Biblii (oczywiście nigdy z biblii prawdy nie powie, tylko z kontekstu wyjęte opowiastki), chrześcijaństwie i propagandą wpajania ludziom bezradność i jak to razem do boga się modlimy i nic nie możemy. Być może to brzmi jak paradoks, ale nie mamy pojęcia co by było gdyby kościoła nie było, może wojen by nie było?
A no i jeżeli Polska odejdzie od katolicyzmu zostanie stworzona próżnia religijna, a tą próżnię wiadomo kto zajmie - brudasy wschodu.

"Żywot Briana" bardzo fajny film, nie rozumiem czemu uprawiasz samocenzurę i to w stosunku do siebie? Jaką granicę? Żeby wiedzieć na jakim gruncie się stoi trzeba obejrzeć wszystko, często chodzę na różne wykłady nawet te z którymi się nie zgadzam, a wychodzę tylko w tedy gdy wiem że nic tam się nie dowiem. Kompromis jest złem, wyobrażasz sobie własną rodzinę budowaną na kompromisie? Kłótnie, patologia itp. Prawda choć trudna do zniesienia, jest warta przekraczania wszelkich granic.

buttle

Wiesz co --zaczynasz mnie przerażać ...Naprawdę ....Widzę że masz dość ciekawe spojrzenie na Smoleńsk .Nie zamierzam polemizować z Tobą -----gdzie zamordowany został Ś.P.Prezydent i pozostali pasażerowie lotu z 10.kwietnia 2010 r. Twoja teoria jest dla mnie czymś kompletnie ....nowym . Ja jestem przekonany że za zamachem stoją szumowiny w Platformie , służby WSI i może nawet FSB .Tak czy inaczej doszło do mordu i powinno się za wszelką cenę złapać sprawców.
Dlaczego rząd rudej kanalii tuska (nazwisko celowo z małej litery ) kategorycznie sprzeciwił się pomocy Amerykanów w śledztwie wiem i ja i ty . Myślę że oficjalnie tego też się dowiemy .Dość o Smoleńsku .Popcorn i Stan Wojenny? Gdzie ? W Polsce? Jeśli tak to wybacz ale z pewnością nie będę siedział przed telewizorem .Zwyczajnie naostrzę sobie siekierę i pójdę " walczyć "" o demokrację i rozliczać Platformowych oligarchów z zagrabionych Polsce majątków :-)----Co do Niemiec to w tej chwili są na rozdrożu .Merkel zafundowała swoim rodakom bagno w którym stoją obecnie po kolana .Prędzej spodziewam się właśnie tam stanu wojennego i ""czyszczenia" Niemiec z emigrantów, których Merkel tak ochoczo upchała w obozach ---IV RZESZY ( ciekawe określenie:-) Przy okazji oberwą też lewacy .... Takie jest moje zdanie na temat najbliższych czasów w obu krajach ...Teraz wejdę w temat który mnie napawa strachem --patrząc na Twoje przewidywania odnośnie KK w Polsce . Zmierzch Katolicyzmu i wprowadzenie Islamu ? ?????!!!!!Chłopie ---zlituj się .Nie ma takiej możliwości .Nie w tym stuleciu....Nie wiem dokładnie --raczej bazuję na domysłach ---co w Twoim pojęciu oznacza ""Prawdziwy Kościół Chrystusowy " . Jesteś Świadkiem Jehowy?? Zielonoświątkowcem ? Kościół Ewangelicko-Augsburski ? Twoje--- że tak powiem ---stwierdzenia bardziej pasują pod jakieś Narodowościowe przekonania by nie powiedzieć faszystowskie ....Ciężko dyskutować z kimś takim jak Ty , bo Twoje poglądy są na przemian delikatne i ciężkie jak cholera . Ktoś-- kto wyraża się o Biblii w zabobonny sposób , a następnie używając w zdaniu słowa BÓG pisze to słowo z małej litery --jest dla mnie co najmniej dziwne ... Ja nawet pisząc o NIM nie używam tego słowa tylko piszę Stwórca ....No ale to już temat na inną teologiczną dysputę . Na koniec --kompromis .Nie wiem ile masz lat , kim jesteś , czy masz rodzinę ...Nie wiem i nie chcę wiedzieć .Może się mylę ale wydaje mi się że jesteś bardzo młodym człowiekiem .Bez własnej rodziny , bez żony , dzieci ...Tylko ktoś taki może powiedzieć że kompromis jest złem . Ty chyba nie do końca rozumiesz znaczenie tego słowa !!!Rodzina budowana na kompromisie to kłótnie i patologia ????? W życiu !!!! Ustępowanie sobie , wybieranie najsłuszniejszego postępowania przy różnicach zdań , zgadzanie się na postulaty partnera i rezygnowanie w imię miłości z własnych wygód , zasad czy przyjemności ---to jest właśnie sztuka kompromisu .Bez tego nie ma mowy o udanym związku . Jasne ze prawda musi być w rodzinie .Bez niej nie ma mowy o czymś trwałym .Żaden związek opierający się na kłamstwie nie przetrwa .Tylko że prawda i kłamstwo to nie do końca pochodne kompromisu .....Albo ja Ciebie nie rozumiem ---albo w Twoim pojęciu kompromis to ułuda , fałsz , oszustwo , utopia i reszta gorzkich przywar z jakimi co dnia bije się człowiek ! A to nieprawda .

ocenił(a) film na 1
Jaberwoocky1

Smoleńsk to nie polonizacja, tylko stwierdzenie faktu po dowodach, nie ma żadnych dowodów że wylecieli, nie mieli pozwolenia na wylot na teren Rosji, nie ma listy pasażerów, nie czekało na nich tam nic i najważniejsze – nawet jakby wylecieli, to zrobili to wbrew prawu, na świecie, nigdzie, nawet na wsi zabitej dechami – nie wchodzi cała elita państwa na jeden pokład samolotu i to pisze w przepisach jak byk! Tak po prostu się nie robi!

O rudym nie chce mi się gadać, bo ten tusk dawno powinien wąchać kwiaty od dołu albo gnić w lochu. Ale tusk to przecież prawnuczek wermachtowca, więc sprzedając Polskę się zasłużył. Jak myślisz, dlaczego teraz jest „prezydentem” EU?

Stan wojenny w Polsce teraz jest możliwy, tylko że nie Rosja będzie nas straszyć, tylko Niemcy – ustawa bratniej pomocy – legalnie niemieckie wojsko może wkroczyć na terytorium Polskie. Ale uspokoję Cię aż takim pesymistą nie jestem (ale się nie zdziwię – czyli jestem za a nawet przeciw!).

IV rzesza to nie ciekawe określenie tylko fakt.

Jeżeli Polska oddali się od katolicyzmu mamy islam. Nie powiedziałem że tak się stanie. Dlatego popieram katolików! Ale wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią że Polska odchodzi od katolicyzmu, po prostu moda nastała na ateizm.

Co to jest Bóg? Umiesz te 3 literki zdefiniować i nie afiszować się zbytnio czy z duże czy z małej literki? Bo myślę że nie masz pojęcia co to bóg, choć definicja jest banalna i jak mówię KK to kościół szatana, dlatego promuje bezradność i inne głupoty.

I przykazanie boskie – „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.” Co to oznacza? Na pewno nie boga kościelnego, bo bóg kościelny to złoty cielec. Więc cóż to może znaczyć?

Kompromis jest zły! Załóżmy że z żoną chcę iść do kina i ja mam swój film, ale ona chciała by iść na inny swój film. Kompromis w tej sytuacji polega na tym że – OK! dziś pójdziemy na mój , a jutro na twój – widzisz patologie? Wiem że nie… Ale wystarczy że ten przykład zamienisz na intymne rzeczy, widzisz już? Kompromisy w związkach powodują nie dosyt w związku, bo nikt w tedy nie nazywa rzeczy po imieniu, a temat seksu staje się tabu i każda ze stron żyje w swoim wyobrażeniu seksu bo boi się o tym powiedzieć. Kompromis powoduje także że nie umiemy rozmawiać z własnymi dziećmi, bo co im powiemy, ok, nie dziś tylko jutro ok? Co przekazujesz kompromisem? Nic poza zdziczeniem i tabu!

buttle

Na temat Smoleńska już dość. Twoja teoria ma dziury . Miejmy nadzieję że ten zbrodniczy zamach na polską rację stanu znajdzie swój epilog w Sądzie a winni tego mordu zostaną napiętnowani. Moda na ateizm to pół wieku ciężkiej pracy komunistów w Polsce , która paradoksalnie po upadku komuny zaczyna przynosić efekty. Ostatnie 8 lat i wprost katorżnicza robota wykonana przez przefarbowanych czerwonych pod szyldem Platformy Odpadków zaowocowała masowym odejściem ludzi od wiary , kościoła i polskich wartości jakimi były Bóg Honor i Ojczyzna. Tylko że droga od zagubienia i zakłamania do zmiany wiary jest jeszcze długa. Polacy to nie Niemcy gdzie konsumpcjonizm wytrzebił wiarę dziesiątki lat temu . Pierwszy urżnę łeb jakiemuś Ahmedowi próbującymi nawracać mnie lub moich bliskich na Islam. Jeśli zaś chodzi o znaczenie kompromisu , zarówno samego słowa jak i zastosowania go w praktyce jest dla mnie zgoła odmienne niż dla Ciebie. Szanuję Twoje zdanie ale absolutnie z nim się nie zgadzam. Ktoś kto tak jak Ty traktuje pojęcie kompromisu wcześniej czy później stanie przed dylematem ---co jest lepsze w danej chwili , jak się zachować , jakie wyjście z zaistniałej sytuacji wybrać ---i zderzysz się z tym jak z ciężarówką na drodze. Z drugiej strony Twój upór jest dla mnie zjawiskiem niecodziennym i możesz nawet nie zauważyć faktu ---że właśnie poszedłeś na kompromis. No i na koniec rozważania na polu teologii . Definicja Boga ---nie ma takiej. To najstarsze pytanie na Świecie które pozostaje bez odpowiedzi. Nie tacy jak my łamali sobie na tym pytaniu głowy. Nikt Go nie widział , nikt nie zna osobiście ( z żyjących oczywiście , a od umarłych też specjalnie nic konkretnego się nie dowiesz) , nikt z nim nie rozmawiał ( oprócz biblijnych przekazów w które możemy wierzyć lub nie) . Więc jak zdefiniować Boga? Właśnie to jest w tym najlepsze. Dla każdego kto w Niego wierzy --- Jego wyobrażenie jest inne. Dla jednego jest drzewem , dla innego jeżem a jeszcze dla innego wszystkim. To jest właśnie jego nieskończona mądrość . Uwierz niewierny Tomaszu nie widząc, nie słysząc , nie czując. Banalna definicja Boga ? Coś mi się wydaje --bez obrazy ---że cierpisz na syndrom Omnibusa. Nie afiszuję się z literkami . Zwyczajnie , po staropolsku jestem Bogo--bojny. Tak uważam i tak będzie do końca moich dni. Twoja nienawiść do kościoła ma pewnie jakieś głębsze podstawy których nie znam i prawdę mówiąc nie chcę znać. Bóg jako złoty cielec w K.K ? Ufff.....To tyle. Dziękuję za pogawędkę.

ocenił(a) film na 1
Jaberwoocky1

Mało wiesz o smoleńsku i wierzysz w bzdury z tv. To nie żadna moja teoria, żadne domysły tylko FAKT znany już w 2012 roku. Dziś dopiero publicznie zaczął o tym mówić G. Braun. Jak mówiłem są na to twarde dowody, natomiast nie ma absolutnie żadnych dowodów że zginęli w smoleńsku tylko kabaretowe pierdoły dla durnego ludu. Smoleńsk to przedstawienie dla gapowiczów w ekrany i takie przykłady mogę więcej Ci podać bo tak reżyserowany jest też terroryzm. Wiem, jest to nowość dla ciebie i niedowierzanie, ale sprawdź fakty i dowody.

Moda na ateizm owszem jest przez komuchów, ale EU to projekt komunistyczny, USA rządzą komuniści, tylko nikt tego nie widzi bo określają się demokratami i wolnościowcami. Polska myślę że jest w najlepszej sytuacji w Europie, jak na razie. Ale jak byś nie wiedział, zalanie uchodźcami Europy jest planowe i celowe, komuchy chcą zniszczyć kulturę europejską i dobrze jak na razie im to idzie. Należy jeszcze tu zaznaczyć że to właśnie tęczowy pajac w białym kimonie dał do publicznej wiadomości o rozpoczęciu wdrażania globalnego projektu zwanego Agenda 2030.

Widzę że doktryna katolicyzmu Ci zasłania horyzont. Oczywiście że można zdefiniować Boga – Bóg to nic innego jak wszystko, cała materia, myśli, czas, światło, to ty to słowa, to każdy twój ruch, ruch każdej gwiazdy, to ból, śmierć, przemoc i każda bezradność. Dlatego największą głupotą ludzi jest to że na Boga zwalają winę za wojny, zabijanie itp. To kościół robi z Boga ofermę jednocześnie promując bezradność i bezmoc w ludziach, to Ci ludzie są przeciw Bogu bo nie dbają o Kościół Chrystusowy czyli DUCHOWY, tylko dbają o fizyczny. Poczytaj o fizyce kwantowej, uleczaniu bioenergetycznym, czy zdobywaniu wyższej świadomości i uczeniu się.

Przykład: Jest sobie ludzik który chodzi do kościoła i wierzy w te wszystkie pierdoły i bierze to na poważnie. Pewnego dnia dowiaduje się że ma raka, jest załamany. Ludzik taki modli się, rodzina się modli, wszyscy bezradni, bóg ich opuścił, dlaczego JA! I idzie się leczyć chemioterapią oczywiście – czyli popełnia nieświadome powolne samobójstwo i nikt go nie nawróci z tej złej drogi. Wiesz czemu? Bo nie zadbał o siebie czyli o swoją duchowość i prawdę, a polega na doktrynie i ślepej wierze i ślepo przyjętego obrazu świata po przodkach. Bo znów Cię znokautuję ale wybacz świat jest zupełnie inny niż go widzisz, rak, cukrzyca itp. to choroba ULECZALNA! A teraz najlepsze i Biblia o tym też mówi, czemu ludzie chorują? Bo człowiek je jak opętany mięso i nabiał, do tego dochodzi chemia itp. Bo dla człowieka bez świadomość jedzenie to tylko jedzenie by się nażreć. A jedzenie to nie tylko energia ale i informacja, temat jest obszerny…. Ja osobiście nie byłem u lekarza ponad 14 lat, apteki omijam szerokim łukiem, nie szczepie własnych dzieci.... I głupiego bólu gardła nie mogę złapać!

buttle

Jesteś Świadkiem Jehowy ? Czy jak to Wy nazywacie " Badaczem Pisma Świętego " ? Nie żebym coś miał przeciwko Wam . Absolutnie. Powiem więcej --- Przez wiele lat pracowałem z takim chłopiną i złego słowa nie dam na niego powiedzieć! W życiu nie spotkałem nikogo bardziej uczciwego , pracowitego , uczynnego i prawdomównego. Czapka z głowy. Oczywiście jeśli moje wnioski są słuszne i jesteś nim---to całkowicie tłumaczy Twoje przemyślenia , opinie i zachowania. Pamiętam że czasami z Maćkiem --gdy już mieliśmy dość roboty na jeden dzień ---zaszywaliśmy się w jakimś chwilowo nieużywanym gabinecie i godzinę , dwie tłukliśmy się słowami :-) :-) :-) Lubiłem te nasze dyskusje. Jak narazie wszystko zgadza się z jego teoriami --poza Smoleńskiem( wtedy jeszcze nie było mordów na zamówienie grupy trzymającej władzę , a może były ale w latach 90 --99 nie było o tym mowy w mediach a internet raczkował....) Jeśli natomiast mylę się i nie masz nic wspólnego ze " Świadkami" to przyznam się , że nie spotkałem do tej pory nikogo z tak radykalnymi poglądami. Tak jak mówię --- Smoleńsk to temat rzeka , a ja zbyt wiele nerwów straciłem użerając się na necie na ten temat . Podejrzewam że Ty też darłeś się w duchu na wszelkiej maści platformowych s....synów wyśmiewających mord na naszym Prezydencie. Dlatego proponuję odpuścić. Myślę że w ciągu roku , góra dwóch lat coś drgnie w tym temacie. Jeśli Twoja teoria okaże prawdziwa ---to Cię zmartwię ale nie dowiemy się o niej NIGDY. Będzie jak z UFO ---coś ktoś widział , ktoś słyszał , niwyraźne zdjęcia itp. Do publicznej wiadomości nie trafią takie rewelacje.Dlaczego ?? Ano dlatego że świat mediów na to nie pozwoli. To by oznaczało upadek tv informacyjnej a także netu.No coż --wypada czekać. Natomiast końcówka Twojego postu wprowadziła mnie w ...zakłopotanie....Wybacz ale ktoś kto twierdzi że cukrzyca , rak itp są chorobami które można wyleczyć ---podczas gdy cały medyczny Świat twierdzi coś innego ---jest ..fantastyką . Wygląda to na swego rodzaju info z ...MATRIXA. Nawet nie próbuję wskoczyć w te buty. Dla mnie medycyna to temat rzeka ale do niej nie wejdę. Nie dlatego że nie umiem pływać ale dlatego że woda jest zbyt zimna. Co do retrospekcji dotyczących " żarcia" :-) :-) :-) cieszę się że nie jestem z tych co żrą by się nażreć , a raczej z tych co preferują własną kuchnię , jedzenie które nie """zostało rozjechane "" na drodze , nie mają w trzewiach podarunku od rudej zdradzieckiej świni czyli pier'..lone GMO i inne szczyny. Stać mnie na to by moja rodzina odżywiała się w miarę zdrowo. O ile to w dzisiejszych czasach w ogóle możliwe...

ocenił(a) film na 1
Jaberwoocky1

Nie jestem żadnym zasranym świadkiem jechowym, jestem chrześcijaninem. I nie badam Biblii tylko warto z niej coś wyciągnąć a nie brać ją tylko jako książeczkę z opowiastkami. Nie ma na świecie żadnej księgi, która poruszyła i do dziś porusza całe masy ludzi, narody, religie itp. Tylko nikt nie rozumie o co w niej chodzi. Nikt nie rozumie pacierza a codziennie go ludzie bezmyślnie odmawiają, ja go nie odmawiam bo dla mnie to głupota. „Jak i w niebie, tak i na ziemi” – taki banał przed nosem i nikt nie rozumie, a co dopiero biblia. 10 przykazań nikt nie rozumie, tylko każdy bierze jej jako coś czym mamy się katować, tak jak z 7 grzechami głównymi – nie są po to by się nimi katować, ba nawet nie są po to aby je przestrzegać – jest to tylko instrukcja, z którą każdy zrobi z nią co chce!

Smoleńsk to nie temat rzeka i wiadomo co tam się stało i jak mówię są dowody. Nawet któryś z badaczy w komisji Macierewicza badał zdjęcia satelitarne od USA zrobione 5 dni przed katastrofą, mówił ze tam są jakieś białe plamy i powiedział że to śnieg, na następnej konferencji przyznał się że się pomylił i nie możliwe że to był śnieg o tej porze roku, stwierdził że to coś ludzką rękom zrobione, czyli według mnie przykryte i przygotowany wrak 5 DNI PRZED OGŁOSZENIEM CYRKU W TV - KATASTROWY. I nikt tego nie poruszył, Macierewicz nabrał wody u ustach. Nie wiedzą tylko bałwany oglądające telewizję i pierniczenie że nigdy się nie dowiemy jak już wiemy wiele. Czemu nie ma ekshumacji pochowanych? Bo tam na pewno nie lezą ciała ofiar katastrofy.

Kaczyński był nie lepszy niż tusk, to on podpisał traktat lizboński, tusk chociaż później powiedział że nie czytał tego, a kaczor podpisał (czytając?) i zrzekając się suwerenności. Polska jest pod zaborami od 1939 roku do dnia dzisiejszego, pierwsza komuna to zabór rosyjski, komuna bis 1989-2015 to zabór rosyjsko-niemiecki, po wyborach 2015 jest walka klasowa, prawdopodobnie będziemy dywersantem USA, czyli była Moskwa, był Berlin (bruksela), dziś będzie Waszyngton. Myślę że w dobra stronę na razie Polska zmierza.

Żyjesz w matrixie, mówiłem Ci że świat nie wygląda tak jak go widzisz, od dziecka w końcu ci wpajają te głupoty, masz świat korporacyjny. Od dawna i sporo ludzi wyleczyło się z cukrzycy, raka itp. Medycyna germańska, witarianizm, czy nawet witamina b17 lub C. I to nie żadne szamaństwo bo nawet w Polsce legalnie z dyplomami działają chiropraktycy, homeopaci itp. Medycyna dzisiejsza (akademicka) nie jest po to by cię leczyć, tylko żeby cię drenować, dzisiejsza medycyna zabrnęła w ślepą uliczkę i bardziej szkodzi niż leczy. Powiedzonka ludzi typu „i tak trzeba na coś umrzeć”, „bogu starość się nie udała” itp. są już brane jako coś normalnego. Chorować trzeba bo tak jest i basta. W końcu w tv miałeś cyrk z ptasią/świńską grypą, propaganda strachu po to tylko abyś się szczepił. Szczepienia to okaleczanie własnego ciała i dzieci, zmartwię Cię szczepionki w ogóle nie działają ich cel to depopulacja i mówi o tym nie byle kto, a sam Bill Gates! Trwa wojna, jest to wojna psychologiczna więc w matrixie jej nie widać, ale ofiary są – tymi ofiarami właśnie są w dużej mierze chorzy, wieczni klienci aptek i ofiary korporacyjnych zysków. GMO to atak na ostatni bastion normalnej żywność, jeżeli wejdzie to tylko potwierdzi to że żyjemy w czasach ostatecznych, nie, nie, nie żaden koniec świata!

Co masz namyśli odżywiać się zdrowo? Jesteś weganinem, jeżeli nie już nie odżywiasz się zdrowo, a jeżeli tak to nie znaczy jeszcze że zdrowo, jesz chleb, cukier? – już widzę twoją przyszłość rozchorowanego starca.

PS. Moje poglądy są radykalne tylko dla ludzi, którzy nic nie wiedzą o rzeczywistości, zapewniam cię że mnóstwo takich ludzi jak ja są i to o wiele mądrzejsze.

buttle

"co to jest Bóg? Bo to nie osoba ani nie jakaś durna postać którą chce nam wcisnąć Kościół."
O! O! O!
No i ? No i ??
BO JA CZEKAM.
Czekam już od 17 roku życia aż ktoś mi da wyjaśnienie, opis co to jest Bóg. Takie wyjaśnienie, które nie będzie żenujące, ośmieszające jego inteligencję lub moją.
Naprawdę rozmawiałem z wieloma ludźmi bo z nadzieją szukam aż ktoś odpowie coś ... co nie będzie bełkotem dla dzieci i starych babć z tym..no .... różańcem.

NO CO TO JEST BÓG ?

ocenił(a) film na 1
rhotax

Od 17 roku życia? I nadal nie masz pojęcia? No cóż są ludzie którzy stanęli w rozwoju i do ich mózgownicy już nic nie dotrze.

Bóg to nie osoba jak już zauważyłeś, to też nie kościół, Bóg nawet nie jest związany z żadną religią (oczywiście ludzie go wiążą z religią i to najlepiej własną).

Więc co to ten Bóg? Najprostszą odpowiedzią czy też zilustrowanie Boga jest popatrzenie sobie na własną dłoń, porusz palcami, wystaw środkowy palec, da się? umiesz? Proste no nie, ale ty tego nie stworzyłeś to zostało ci dane, więc czym jest Bóg? Pomyśl....

buttle

Widziałem fragment filmu w święta, niezłe gówno. Co do potopu to wydarzył się naprawdę, niebo spadło nam na głowy. buttle- człowieku, jesteś bezcenny.

ocenił(a) film na 1
Fantom94

Przecież do dziś zachowały się dowody że potop był i jest faktem, tyle że nie na całym świecie tylko w większej części Eurazji i Ameryki, a zwłaszcza Mezopotamii i Izraelu. Czemu Biblia mówi o zalaniu całej ludzkości? A no temu bo Biblia była pisana przez ludzi i w tamtych czasach (tz. Biblia w tamtych czasach nie istniała, ale to co pozostało po tym wydarzeniu zostało odnotowane w Biblii) ludzie żyjący np. w Mezopotamii, dla nich ta własna miejscowość była całym światem i nie mieli internetu aby dowiedzieć co działo się na innych kontyngentach, więc myśleli że to cały świat im zalewa, i nie tylko przez ulewy ale i lodowce. A ten film jest dla idiotów, tak jak całe media, no bo bądźmy szczerzy, kto ogląda telewizję ponad 15 minut dziennie jest najzwyklejszym idiotą.

ocenił(a) film na 1
buttle

Słusznie prawisz, bardzo słusznie!!!!! Popieram!

ocenił(a) film na 2
buttle

mam 31 lat i się obroniłam ;) po dwudziestu minutach go wyłączyłam. A że nie oglądałam od początku to widziałam sceny które chyba powinny już być porywające i w ogóle..wyszło słabo. mega.

ocenił(a) film na 1
buttle

Racja! Pełne poparcie!

ocenił(a) film na 8
buttle

Debilny to ty jesteś, a ten film był bardzo dobry.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
buttle

To ty jesteś debil i prymityw, bo bardzo dobry film bezmyślnie krytykujesz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
buttle

Powtórzę się. Ty jesteś debilem i to skrajnym przypadkiem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
buttle

Jakbyś rozumiał, to byś się zamknął i zrozumiał jaki z ciebie DEBIL!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
buttle

Weź się rozpędź i uderz swoim tępym łbem o ścianę.

ocenił(a) film na 1
pawel_nowakk

Widzisz DEBILU nawet takiej prostej sprawy nie umiesz. A jak byś umiał to byś miał co chciał.

ocenił(a) film na 8
buttle

Zrób grzecznie to co ci napisałem i nie pyskuj więcej.

buttle

Żal mi Cie. Film nie jest arcydziełem, ale trzeba szanować każdą twórczość chociaż trochę, bo w przeciwieństwie do Ciebie oni coś stworzyli - tak, tak, tak, jak robimy film na podstawie biblijnych opowieści, to od razu musi być to samo co już było parę razy.... TO JEST WIZJA AUTORA, możesz się z nią zgadzać lub nie ale to Ci nie daje ani krzytyny prawa mówić innym co jest dobre a co złe,

"Filmy są robione na zamówienie i dlatego w ostatnich latach tyle pedalstwa w nich, multikultu, seksu, przemocy, okultyzmu, magi itp." Widzę, że się na tym znasz. Na pewno już uczestniczyłeś przy powstawaniu wielu filmów. Masz na pewno doświadczenie w tej branży więc się nie będę kłócił.

Słowem zakończenia - czasami żal takich ludzi jak Ty. Kłóć się, obrażaj poglądy innych, ale i tak Ci "inni" zawsze będą mieli się w dupie, bo nikt nie będzie się pod Twój gust dopasowywać.

Dziękuję. Do widzenia (a może lepiej już nie)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
buttle

Ten film był bardzo dobry, baranie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
buttle

To już są chore i obleśne fetysze. Nikt normalny nie je gówna.
Ale tu mowa o bardzo dobrym filmie jakim jest "Noe: Wybrany przez Boga".
Tylko idiota powie że to słaby film.

ocenił(a) film na 1
pawel_nowakk

Może i nie je, ale niektórzy jak widzę lubią oglądać gówno i to bezkrytycznie.

Ja nie mówię że to słaby jest film, ten film to upokorzenie intelektu ludzkiego.

ocenił(a) film na 8
buttle

Bo jesteś debil i tyle. A do tego prostak i cham.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones