PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111975}

Nocny strażnik

Nattevagten
6,8 1 938
ocen
6,8 10 1 1938
6,2 4
oceny krytyków
Nocny strażnik
powrót do forum filmu Nocny strażnik

Solidny Thriller

ocenił(a) film na 6

Niskobudżetowy thriller z dużą dawką czarnego humoru. Za małe pieniądze udało się
stworzyć mroczną atmosferę w malutkiej kostnicy i intrygę która trzyma w napięciu. Od
początku historia magnetyzuje, a akcja rozwija się powoli, ale zawsze coś się dzieje.
Problem jest taki, że w pewnym momencie, wszystko zaczyna być już trochę absurdalne-
policja nie wpada na to gdzie szukać podejrzanego, do kostnicy mogą sobie wchodzić
wszyscy jak tylko chcą, a morderce łatwo by wytropić, tylko chyba bohaterom się nie chciało
za głowić, choć znali świadka który mógł wszystko powiedzieć. No i tożsamość killera
poznajemy nieco za szybko, nie wiem po co ten zabieg... Ale całość daje radę, straszy kiedy
trzeba, i jest dobrze zagrana. Zwłaszcza znany z "Pushera" Kim Bodnia poradził sobie
znakomicie.

ocenił(a) film na 10
Lucky_luke

Z wszystkich wypowiedzi Twoja jest mi najbliższa.
Film uważam za arcydzieło - właśnie oglądałem go czwarty raz (środnio co jakieś 4 lata) i za każdym razem jestem nim zachwycony. Gra aktorska - w szczególności detektywa ale i również choćby prostytutki - doskonała. Efekty dźwiękowe - doskonałe. Klimat to samo, zdjęcia to samo, charakteryzacja (zwłoki) - to samo. Fabuła jest świetna, są naprawde śmieszne momenty (paw w kościele) przeplatane grozą (zgwałcone zwłoki),świetnymi i zmuszającymi do refleksji dialogami (prostytutka w restauracji) i zwrotami akcji (rozmowa telefoniczna detektywa z żoną Martina). 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones