PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8179}
5,9 99
ocen
5,9 10 1 99
Nocne ptaki
powrót do forum filmu Nocne ptaki

20 lat wcześniej w "Straconej nocy" (1973) Olgierd Łukaszewicz grał Jana... Kisielewskiego grał Zapasiewicz.

Myszkin_filmweb

Sorry, ale w wersji z 1973 r. (reż. J. Majewski) Kisielewskiego zagrał Andrzej Łapicki, a Jana jak pisałeś Olgierd Łukaszewicz. Chyba pomyliło Ci się z filmem "Nocleg" z 1973 r. (reż. F. Falk) gdzie faktycznie główną rolę grał Zapasiewicz.
W wersji z 1957 r. (reż. S. Lenartowicz) Kisielewskiego zagrał Wieńczysław Gliński. Jest jeszcze jedna wersja z 1957 r. przygotowana dla Teatru TV (Adaptacja Henryk Jakóbczyk).

ocenił(a) film na 7
Levis_Crack

Tak, przepraszam, oczywiście, że Łapicki, nie wiem skąd mi przyszedł do głowy Zapasiewicz (może dlatego, że to jeden z moich ulubionych aktorów). Sorry.
Wersję Lenartowicza znam i uważam za pomyłkę, W ogóle nie czuć, że to napisał Iwaszkiewicz.
Adaptacji teatralnej nie zobaczymy niestety. Telerecording to dopiero od 1961 roku....
Z tych trzech wersji wybieram reżyserię Janusza Majewskiego.
Dzięki za poprawkę.

Myszkin_filmweb

O drobiazg. A ja myślałem że ten Zapas to z "Noclegu" Ci się wziął. Widziałeś? lepszy od tych trzech, ... tylko to już nie Iwaszkiewicz :(

ocenił(a) film na 7
Levis_Crack

Tak, znam, bardzo dobry, to chyba były początki F. Falka...

Myszkin_filmweb

Tak: "Falk - początki".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones