PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8176}
7,5 24 268
ocen
7,5 10 1 24268
7,8 13
ocen krytyków
Noce i dnie
powrót do forum filmu Noce i dnie

wg mnie pani baranska zagrala genialnie, tak to miało wygladac panowie/panie "o jezu bogumil" baszka wg mnie uniosła ten serial/film, ja ogladalem go 15 lat temu za dzieciaka i teraz go oglądam i tak samo mi się podoba...

ocenił(a) film na 9
pawel1234zg

Popieram, ale imiona i nazwiska piszemy z dużej litery:-)

ocenił(a) film na 10
pawel1234zg

Dla mnie " Noce i dnie " to Arcydzieło polskiej kinematografi . Dla mnie rola Pani Jadwigi Barańskiej godna wszystkich laurów (swoją drogą ależ ona jest podobna do Meryl Streep ) . Dla mnie ten film w stanach zrobiony zgarnąłby co najmniej kilka statuetek . Dla mnie ocena na filwebie jest jakąś farsą . No ale tak to już jest że cudze chwalimy ... 10/10 .

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Bo to takie nasze "Przeminęło z wiatrem"...

ocenił(a) film na 10
edziuniek

No coś w tym jest . Równie epickie kino .

ocenił(a) film na 8
maciekb80

Muszę się zgodzić z tą Meryl Streep!! :) i w sumie z całą resztą! Film rewelacja, a ona zagrała właśnie tak jak sobie wyobrażałam czytając książkę.

ocenił(a) film na 10
Malgorzata_i_Mistrz

Super że film otrzymał diamentowe lwy w kategori : " Najlepszy film 40-lecia " i fajnie że Panią Barańską uhonorowaną ów nagrodą za najlepszą role kobiecą 40-lecia . Choć za ten film półki winny się uginać od nagród filmowych wszelakiej maści .

ocenił(a) film na 6
maciekb80

Różnica imo polega na tym, że Scarlett O'Hara była bardzo silną postacią, która szła po swoje nie oglądając się za siebie, zaś Barbara Niechcic głównie narzeka. Chyba w każdej scenie. Zdzierżyć się tego nie da.

ocenił(a) film na 10
kosobi

Ale ona oscarowo narzeka. Tak narzekać by nie móc tego zdzierżyć to jest sztuką.

ocenił(a) film na 6
maciekb80

Nie rozumiem zachwytów nad Barbarą, szczerze mówiąc. Jeżeli główną cechą charakteryzującą daną postać w tekście jest jej malkontenctwo, to taka postać z reguły jest spisana na straty przez widza (chyba, że to comic relief, jak np. ważniak w smerfach).

Przy czym problem w osadzaniu tego typu postaci w charakterze głównych bohaterów jest taki, że kiedy widz nie lubi bohatera, to nie przejmuje się tym, co się z nim na ekranie dzieje, i dramaturgia siada...

I to jest, niestety, dokładnie moje doświadczenie z tym filmem. Ostatnie części w siebie musiałem praktycznie wmusić, bo po trzech godzinach słuchania ustawicznych jęków Barbary miałem ochotę sobie strzelić w łeb. Czułem się tak, jakbym oglądał niesławne reality show "sweet 16" na mtv, gdzie roszczeniowe nastolatki tupią nóżką na każdą życiową niedogodność. Tyle tylko, że w innej otoczce, ale postać ta sama. Słaba postać.

Jednak nie zakładam, że mój punkt widzenia jest jedynym słusznym, tym bardziej natykając się co i rusz na komentarze zachwytu nad jej rolą i samym filmem. Coś w tym musi być, czego nie dostrzegam, i bardzo jestem ciekaw, co to takiego może być.

PS: W "Przeminęło z Wiatrem" była nawet taka scena, w której Scarlett daje z plaskacza jakiejś tam swojej kuzynce, kiedy ta zaczyna narzekać, jak to jest im ciężko. Tą kuzynką równie dobrze mogłaby być Barbara Niechcic ;p

ocenił(a) film na 9
kosobi

Jesteś chyba mezczyzna i do tego sądzę dość młodym, obejrzyj po latach ten serial, zmienia Ci się zapatrywania na różne aspekty życia i ocenisz inaczej tę postać. Ja oglądalam go wielokrotnie i postrzegam JEJ postać całkiem inaczej z wiekiem.

ocenił(a) film na 10
pawel1234zg

Zgadzam się całkowicie. Film i główni aktorzy zasługują na Oskara. Byli rewelacyjni.

kate_d

A Oskara za drugoplanową rolę żeńską dałabym Ryszardzie Hanin za brawurowo zagraną postać kucharki Żarneckiej, która rządzi się w Serbinowie jak udzielna królowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones