PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110691}
6,0 238
ocen
6,0 10 1 238
Noc świętojańska
powrót do forum filmu Noc świętojańska

całkiem dobry

ocenił(a) film na 7

to już bodajże piąty skandynawski horror, z którym miałem przynależność i uderzył mnie jeden fakt. gdy Szwedzi, Duńczycy, czy też Norwegowie kręcą horror, nawet o nastolatkach, potrafią podejść do sprawy poważnie. przedstawiają swoich bohaterów jako normalnych młodych ludzi, którzy mają swoje problemy, nie są może dojrzali, ale nie są też bandą idiotów, którzy myślą, gadają i żartują tylko i wyłącznie o seksie, jak to bywa w przypadku ich rówieśników z Amerykańskich horrorów. to plus.
cały film też wydaje mi się stosunkowo ambitną produkcją. nie jest to slasher, tylko coś na kształty historii o duchach, a raczej o duchu. film jest powolny i klimatyczny, dobrze nakręcony z wieloma bardzo dobrymi scenami, z fabułą, która potrafi zaskoczyć, bez wplatania jakiś idiotycznych poplątań fabuły, które nie mają sensu. tu wszystko trzyma się kupy i naprawdę dobrze się to ogląda. polecam dla cierpliwych 7/10

kangur_msc_CM

A jakie były pozostałe 4?

ocenił(a) film na 7
von_trupka

Wówczas miałem pewnie na myśli Kollegiet, Villmark, Fritt vilt i sam nie wiem co jeszcze. Na dzień dzisiejszy widziałem ich więcej. Rovdyr był również niezły, dobra była Sauna, Flænset jest znośny, The Night Visitor, Naboer, Smilla's Sense of Snow, Svart Lucia i Nattevagten bardzo mi się podobały, ale to bardziej thrillery. Warto również zobaczyć Ekko, Låt den rätte komma in. odradzam: Death acasdemy, Murder island, 22.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones