PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4679}

Nieugięty Luke

Cool Hand Luke
7,7 12 748
ocen
7,7 10 1 12748
7,8 10
ocen krytyków
Nieugięty Luke
powrót do forum filmu Nieugięty Luke

u nas dostałby 500zł kary bueheheh. Jakby w PO-landii takie kary były to byłby porządek, a tak pseudo-prawniczyny zafundowały nam bezkarność na ulicach.

Po filmie widać że więźniowie pracowali z pożytkiem dla społeczeństwa, za miskę żarcia. Tak tak, na żarcie w więzieniu też musisz zapracować. U nas jeszcze nie widziałem żeby sprzątali przy drogach, mało tego, POlskie pseudo-prawniczyny wymyśiły że tym wyrzutkom należy płacić za pracę. A ponieważ więzienia nie mają pieniędzy skutek jest taki że siedzą w pierdlach gnijąc a polscy podatnicy łożą na ich żarcie i utrzymanie.

ocenił(a) film na 10

zaskocze cie miszczu ale nie tylko u nas tak jest.
dodam ze stany to kraj z najabrdziej absurdalnymi karami/zakazami jakie moze sobie wyobrazic twoja makowa.
ps film arycmistrzowski!

użytkownik usunięty
sanczopansa

no pewnie dla ciebie najlepiej aby siedzieli w pierdlu na koszt podatnika i gapili sie w sufit a społeczeństwo za ich utrzymanie płaciło
zapewnie wyszedłeś z pierdla bo normalny człowiek by tak nie mówił

jak widze takie wypierdki co narzekaja na po i sa pewnie zwolennikami psycholi jak j kur.win mikke czy kaczorex to mi sie niedobrze robi.

użytkownik usunięty
aew4334555

oo witamy wypierdka co garował pewnie na koszt podatnika hahahah....do roboty nierobie z PO PIS SLD RP!!

ocenił(a) film na 8

wyprodukowanie naboju do pistoletu jest najtanszym rozwiazaniem, ale to chyba nie o to chodzi, wywlecz na droge 100 wezniow i kaz im budowac droge, tylko kto zaplaci za ich szkolenia zezwalajce na obslugiwanie koparek, dzwigow, walcow i innego sprzetu, a firmy budowlane najlepiej niech zbankrutuja i pozwalniaja pracownikow, genialne

ocenił(a) film na 9
mihas

Czy w filmie więźniowie korzystali ze sprzętu drogowego? Z tego co widziałem (może nieuważnie oglądałem film?), oni jedynie kopali rowy, ścinali trawę i podsypywali żwir pod asfalt. Niech specjaliści robią swoje, a najprostszą robotę robią więźniowie. W Chinach więźniów potrafią wykorzystać nawet do grania w MMORPG - żeby sprzedawać tanio przedmioty po całym świecie. I powiedz mi, czy lepiej rozwijają się kraje gdzie więźniowie pracują czy w których mają więcej praw niż ci, którzy na czele owego prawa mają stać?

ocenił(a) film na 10

Co do meritum się z tobą zgadzam. Ale 2 lata za parkometry to jednak przegięcie trochę...

użytkownik usunięty
ozzy_tom

Nie o to chodzi że dwa lata tylko że w czasie odsiadki robił prace publiczne z pożytkiem dla społeczeństwa a nie siedział jak w PL wygodnie w celi z telewizorkiem grypsując a za pracę trzeba takiemu jeszcze zapłacić minimalną krajową bo tak idioci z PL rządu wymyślili !!!! Dlaczego u nas więźniowie nie sprzatają ulic, chodników z kurzu, piachu skoro polewaczki i myjki znikneły?? Sam się ten syf sprzątnie??

Piszesz, że siedzą w celach i nic nie robią, a jednocześnie pracują i że trzeba im za to płacić. Zdecyduj się koleś. Tak źle i tak źle. Niezadowolony z systemu?? Wyprowadź się za granicę PIS-iurze.

użytkownik usunięty
Van_21

Spiepszaj PO-srańcu wypierdku tuska, do nauki czytania ze zrozumieniem.

Nie zrozumiałeś mnie w ogóle.
A i prawicowiec ze mnie żaden.

ocenił(a) film na 9

powinni dostawać pieniądze za prace , a dla twojej wiadomości dostają pare razy mniej niż gdyby wynając do tego jakąś firmę. W USA głównie się płaci więźniom idioto

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 9

jako że jesteś aktywny, bo nie obejrzałem ostatnich 3 !!! minut filmu. CHciałbym wiedzieć co się stało. Doszedłem do momentu gdzie policjańci postrzelili Paula Newmana. Mógłbyś napisać mi dalej co się wydarzyło? Z góry dziękuje

użytkownik usunięty
FastSurvival

Nie powinni dostawać gdyz nie płaca za swoje utrzymanie w wiezieniach. Podatnicy łożą na ich żarcie i ogrzewanie, a nie powinni.

ocenił(a) film na 9

Dobra ok. Ale napiszesz co było dalej?

ocenił(a) film na 9
FastSurvival

Ja mogę napisać, policjanci postrzelili Luke'a a Dragline rzucił się na tego głównego szefa co strzelał ze strzelby i nosił ciągle okulary przeciwsłoneczne, okulary spadły, odciągnęli Dragline i wsadzili do radiowozu, który po nich przejechał. Luke'a też wsadzili do samochodu, któryś z policjantów chciał zadzwonić po pogotowie, ale stwierdzili, że zawiozą go, mimo iż to godzina drogi i raczej pewnym było iż Luke się wykrwawi i nie przeżyje. Później ostatnia scena, Dragline opowiada kolegom w więzieniu o tej sytuacji, mówiąc w czasie przeszłym (z czego wnioskuję, że Luke umarł), że Luk do samego końca się uśmiechał, tym swoim uśmiechem i pokazywali różne jego uśmiechy, a Dragline powiedział na końcu, że to nieugięty Luke :)

ocenił(a) film na 9
Nie_pytaj

dzięki

Myślisz że każde więzienie w US tak wygląda? To tylko nieliczne i wszystko zależy od stanu, takie były na południu i zachodzie, nie wiem właściwie czy jeszcze takie są powszechne.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

Nie wydaje mi się, żeby były teraz takie więzienia bo bo byłyby zapewne problemy łamania praw człowieka czy coś, ale wiem, że np. w Anglii ludzie zostają skazani na prace publiczne i zamiast odsiadki, muszą ileś tam godzin przepracować społecznie.

ocenił(a) film na 6

zgadzam się,kiedyś zapylali ,teraz maja lepiej niż w 4* hotelu

użytkownik usunięty
CelineMarie

Trzeba to zmienić, wystarczy jak będą mieszkać w barakach tak jak w auschwitzu, nie będą podatnicy płacić podatków na tych degeneratów !

ocenił(a) film na 8

co to jest PO-landia? zawsze bylem ciekaw czemu ma sluzyc wszedzie wpisywanie PO, to jakies szyfrowanie, sekty czy ch...? :))

użytkownik usunięty
mihas

to takie coś co stworzyli nam twoi idole z PO (PO-landia = land rządzony przez PO)

ocenił(a) film na 9

Spójrz sobie na te więzienia o mniejszym rygorze, (gdzie więźniom nie opłaca się uciekać). Widziałem ich wiele razy pracujących na przykład w czasie jednej z ostatnich śnieżyc odśnieżali drogę do szpitala, bo mały szpitalny pług nie był w stanie się przebić. Bardzo przyjemna praca w czasie śnieżycy. Nie wypowiadaj się więc na tematy Tobie nieznane, a co ma do tego obecny rząd? Ta sytuacja istnieje od dawna i dotyczy więźniów o wyższym rygorze, bo ciężko zapewnić takie warunki by im uniemożliwić ucieczkę. Spójrz też na rok produkcji.

użytkownik usunięty
przemyslaw18

ale za tego rzadu miało byc inaczej, wiec nie wycieraj sobie gęby poprzednimi rządami. To ma do tego ze w usa myślą racjonalnie a w tuskmenistanie jajco robią nieroby z peo

ocenił(a) film na 9

Spójrz na to, że właśnie Kaczyńscy ruszali pod hasłem rozliczania z historią, a nie byli w stanie ograniczyć emerytur dla agentów bezpieki. Lech Kaczyński ruszał do wyborów jako szeryf (korzystając z poparcia zdobytego jako minister sprawiedliwości), który zaprowadzi porządek. Nie oszukujmy się mało, który rząd wyróżnił się czymkolwiek pozytywnym, jeśli się mylę udowodnij to, bo jak dotąd to wyróżniasz się w słowotwórstwie.
"ze w usa myślą racjonalnie " proces przeciwko restauracji, bo klient uciekając przez okienko w łazience, by nie płacić rachunku wybił sobie zęby. Wygrał klient, restauracja upadła.
Proces przeciwko pewnemu czarnoskóremu aktorowi w sprawie zabójstwa i jego uniewinnienie mimo, że w czasie ucieczki z przedmiotem przestępstwa widziało go 2 świadków, miał motyw i nie miał alibi. Ława przysięgłych go uniewinniła, bo w większości składała się z czarnoskórych ławników, a aktor jako argument podawał dyskryminację rasową.
Kilkanaście % z wykonanych wyroków śmierci okazuje się bezzasadne ze względu na brak dowodów, krzywoprzysięstwo świadków czy inne przesłanki.
Czyli zdrowy amerykański system sprawiedliwości.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Niestety, ale się mylisz. W Polsce więźniowie też pracują. U nas gmina zatrudniała więźniów do pracy przy rynku - trawnikach, kwiatkach i odśnieżaniu.

użytkownik usunięty
Bruce_Lee

Taa strasznie sie mylę. Pojedyncze przypadki . Jak jedna sliwka do szamba wpadnie to konfitur nie bedzie, rozumiesz analogie gościu?

Mój dobry kolega trafił do więzienia za nieświadomą paserkę a że na rzeczy był to samochód to dostał prawie 2 lata. W wiezieniu zezwolili mu na dalsze uczęszczanie do pracy 5 dni w tygodniu z czego więzienie z jego pensji odlicza sobie kasę na jego utrzymanie/żarcie tak więc żaden z podatników go nie utrzymuje w owym więzieniu.

Prawda jest taka, że większości więźniom nie wydaje się pozwoleń na uczęszczanie do pracy więc nie mają możliwości zapracować na siebie.
A uwierz mi że mało jest więźniów którym się chce kilka lat siedzieć na dupie i nic nie robić w celi 2x3, praktycznie wszyscy byliby chętni do pracy ale najpierw trzeba im tą pracę zapewnić.

ocenił(a) film na 8

Daj już spokój PO - był PiS i żaden stalinowski morderca nawet emerytury nie stracił. Też bym zagonił kryminalistów do roboty, ale świat demokratyczny ma te swoje wartości i żadne PO czy nikt inny raczej nic już nie wskóra, więc trzeba żyć nie oglądając sie na jakieś po czy pisy bo od tego bogatszy nikt nie będzie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones