PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3534}

Niebezpieczny człowiek: Lawrence po Arabii

A Dangerous Man: Lawrence After Arabia
6,3 214
ocen
6,3 10 1 214
Niebezpieczny człowiek: Lawrence po Arabii
powrót do forum filmu Niebezpieczny człowiek: Lawrence po Arabii

Film jest dostępny tutaj: http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/479701 [www.merlin.com.pl/front...] . Czy ktoś to widział i może powiedzieć co też tam wyprawia Fiennes?

Lady_Snape

Widziałam :)co tam wyprawia Fiennes?? To dobre pytanie. Film jest pokręcony, momentami nudny. Właściwie to muszę zobaczyć go jeszcze raz, bo przysypiałam :) a Fiennes wyjątkowo mało męski :)

Ralpha

Czy mi się wydawało, czy pojawiły się sugestie, że Lawrence był gejem?

elcia_06

Fiennes gra tam lawrenca :P
ale po co to już nie wiem.

None200

Też nie wiem, bo lepiej od O'Toole'a nie da się już zagrać tej postaci. No ale to były początki Ralpha, więc wybaczam ;)

ocenił(a) film na 7
elcia_06

Filmu jeszcze nie widziałam, więc nie wiem czy są tam sugestie, ale niektórzy twierdzą, że Lawrence był gejem. Była o tym sztuka teatralna pt. "Ross".

ocenił(a) film na 7
elcia_06

W odpowiedzi (po latach) na pytanie o gejowskie sugestie: ja ich nie widzę. To znaczy jest scena z jednym panem, który ewidentnie ma ochotę na Lawrence'a, ale sam Lawrence absolutnie nie jest zainteresowany. Odmawia też jednej pani, która potajemnie zakrada mu się do łóżka. Generalnie wydaje mi się, że film podąża to za tym, co twierdzi większość biografów Lawrence'a i generalnie historyków, a co także mówili jego przyjaciele, czyli że Lawrence był całkowicie aseksualny i nie miał (i nie chciał mieć) żadnych doświadczeń seksualnych.

ocenił(a) film na 8
Lady_Snape

Dal mnie rola Fiennesa jako Lawrence'a jest wielka.
A film swojego czasu tak mnie poruszył, że poleciałam do biblioteki i przeczytałam "Siedem filarów mądrości"
choć to niezła cegła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones