PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875018}
6,2 20 951
ocen
6,2 10 1 20951
5,6 34
oceny krytyków
Niebezpieczni dżentelmeni
powrót do forum filmu Niebezpieczni dżentelmeni

Obsad - ok, ale to chyba jedyny plus tego "arcydzieła" w którym można odnieść wrażenie że sam reżyser się nieco pogubił, ogólnie - stracony czas , skąd takie noty na Filmweb ? Hmmm...

ocenił(a) film na 1
misiakos

Zgadzam się i rownież zastanawiam skąd te noty .. ponieważ to one zachęciły mnie do wizyty w kinie, która okazała się być jedną wielką pomyłką

pietrycha

Środowisko filmowe , producenci , dział marketingu dystrybutora - film kosztował 10 baniek , co z tego że 25 % dofinansował PISF. Kasa musi wpłynąć , trzeba widzów do kin napuszczać.

ocenił(a) film na 3
pietrycha

Miałem dokładnie to samo... Świetna obsada, ciekawy pomysł ale niestety, film nie jest śmieszny.

misiakos

Noty są takie, bo jest wiele osób, którym ten film przypadł do gustu. I to nie są żadne wykupione komentarze czy oceny. Mój profil można zweryfikować. Osobiście film bardzo polecam, byłam pod wrażeniem rozmachu jak na czasy pandemiczne już siedząc w kinie, a gdy później doczytałam, doobejrzałam i wysłuchałam rozmów z twórcami, to jeszcze bardziej się utwierdziłam w opinii, że to wyjątkowy film. Reżyser nigdzie się nie pogubił. Historia jest dobrze przemyślana i rozpisana. Chociaż rozumiem, czemu film może się nie podobać. Kwestia konwencji. Ja uwielbiam taki styl kręcenia filmów. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

Też właśnie nie rozumiem tego narzekania, film nie był tworzony i nie aspirował do bycia arcydziełem pokroju Ojca Chrzestnego, tylko luźną komedią pokazującą, że można się śmiać z bohaterów i mitów narodowych co wyszło mu naprawdę nieźle. Na plus również cudowny klimat Galicji w okresie Młodej Polski, charakteryzacja, postacie, no i wspomniany już humor. Kolejną zaletą jest to, że uniknięto najgorszych wad współczesnych polskich filmów, głównie komedii, czyli fabuły (a raczej jej braku) sprowadzającej się do wulgarnego, tępego języka aż do przesady i ru*ania.

ocenił(a) film na 3
misiakos

Dokładnie, mam takie same odczucia. Zmarnowany wieczór, pieniądze.. obsada super, ale reszta to porażka. Nie śmieszny, momentami żenujący.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones