PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555859}

Niebezpieczna metoda

A Dangerous Method
6,1 42 833
oceny
6,1 10 1 42833
5,5 25
ocen krytyków
Niebezpieczna metoda
powrót do forum filmu Niebezpieczna metoda

zmarnowany temat 

ocenił(a) film na 3

dawno nie widziałam tak beznadziejnie wykorzystanego tematu. dramat.
a to jeden z bardziej intrygujących wątków w historii psychoanalizy. tak dobrze i wielokrotnie
opisany. i tak zmarnowany.

chablis

Dokladnie, mam take same odczucia. Film, ktory budzil we mnie duze nadzieje na porzadne kino byl pochyla prowadzaca do rozczarowania. Osobiscie spodziewalam sie wiecej na linii: relacja Freuda i Junga.

ocenił(a) film na 6
Devana

podpisuję się pod tą wypowiedzią. Dobry temat, ale film - spodziewałam się czegoś znacznie lepszego.

ocenił(a) film na 5
Devana

Również się zgadzam

ocenił(a) film na 5
chablis

Dokładnie. Ten film jest przykładem na typową receptę dzisiejszego zachodniego filmu psychologicznego: wziąć autentycznyczne postaci o nazwiskach na tyle słynnych, że prawie każdy je kojarzy, ale nie ma pojęcia o szczegółach (z wyjątkiem zainteresowanych tematem) - to już daje scenariusz i podonosi rangę ważności filmu. Następnie wyeksponować rolę romansu, wokół którego zaczyna się kręcić cała akcja - ze scen miłosnych będzie fajny trailer. Dzięki motywowaniu postępowania bohaterów jak w romansie, czyli przy pomocy hasła: "on mnie kochał"- nie potrzeba już precyzyjnie zarysowanego konfliktu intelektualnego między postaciami. Żeby jednak podtrzymać takie wrażenie należy od czasu do czasu używać słów z podręcznika psychologii i cytować klasyków. Trochę perwersji, trochę dobrego aktorstwa, trochę niezdefiniowanych pojęć: miłość, przyjaźń, seks, rodzina, pochodzenie. I na końcu brak jakiegokolwiek wrażenia, ani dobrego, ani złego.

chablis

Kiepski scenariusz położył ten film. Takie filary psychologii jak Freud i Jung zasługują na historię zekranizowaną z wielkim rozmachem a nie pogadankę wplecioną między tanie figo-fago. I jeszcze ta makieta udająca dom Junga. Makabra.

ocenił(a) film na 5
JanWinnicki

Niestety muszę sie z Wami zgodzić, zapowiadało się na całkiem niezły dramat i obyczajówkę ale wyszło... No w sumie nie wiadomo co. Jak dla mnie zbyt długie sceny, wiele z nich kompletnie zbędnych, chaotycznie i trochę bez polotu. Historia ciekawa ale brak pomysłu na obraz. Wielka szkoda.

ocenił(a) film na 4
chablis

Niestety muszę się podpisać pod tym wątkiem. Po filmie oczekiwałam czegoś więcej, pomimo, iż ocena była niezbyt wysoka. Najgorsza rola w jakiej widziałam Keira Knightley, nudna fabuła, kiepska realizacja. Zmarnowana szansa na ciekawy film!

chablis

Lepiej bym tego nie ujęła- zmarnowany. Było co, było z kim i było o czym nakręcić. Ten film miał wielki potencjał, a efekt końcowy - b.rozczarowujący. Oceniam, jako znośny, tylko ze względu na obsadę (tu nawet w daleki drugim planie, grają wielcy- ukłon w stronę Vincenta Cassel).

ocenił(a) film na 2
pleciunka

Ten film, to ścierwo

ocenił(a) film na 5
radus_filmaniak

No fakt, arcydzieło to nie jest

użytkownik usunięty
chablis

myśle podobnie i aktorzy też niebardzo dobrani... a temat bardzo ciekawy, może kiedyś powstanie o tym inny lepiej zrealizowany film w co wątpie bo jak dużo jest takich filmów gdzie jest fajny temat albo pomysł a kiepskie wykonanie :(

ocenił(a) film na 5
chablis

Dokładnie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones