PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685110}

Nie ma mowy!

Tumbledown
6,3 11 647
ocen
6,3 10 1 11647
Nie ma mowy
powrót do forum filmu Nie ma mowy!

Spodziewałam się przewidywalnego, głupawego rom-komu, a to był piękny film o miłości, przywiązaniu i muzyce. Bohaterowie są inteligentni i zabawni, całkiem rozbudowani charakterologicznie. Wątek romantyczny ciekawie poprowadzony, bo to nie wokół niego toczy się akcja. Sceneria jest piękna, a muzyka jeszcze bardziej. I choć zakończenie jest dość sztampowe, to myślę że wiarygodne.
Wielką szkodę robi filmowi promowanie go jako komedii romantycznej oraz ten fatalny tytuł.

Medea_2

NA WSZELKI WYPADEK UPRZEDZAM, ŻE SPOJLERUJĘ
Bardzo mi się podobało, jak stopniowo odkrywano kolejne informacje o Hannie i jak niewiele miały one wspólnego z kliszami tego rodzaju postaci (choćby samiec alfa jako kochanek czy duża i wspierająca rodzina). Zaskoczony był zresztą też Andrew, któremu wydawało się, że ma do czynienia z typową dziewczyną ze wsi - a tu dyplom Browna, doktorat i opublikowany tom wierszy...

Co do zakończenia - akurat parę dni temu oglądałam podobną scenę w finale francuskiej komedii i chyba wolę ją w wykonaniu Jeana Dujardina :-) Natomiast Rebecca Hall jako Hanna, która wreszcie porzuciła dystans i przestała zapadać się w sobie - była doskonała.

Kiedyś takie filmy określano jako obyczajowe i nikt nie czuł się zawiedziony. Masz rację, jako "komedia romantyczna" tylko traci. A tytuł brzmi jak ekranizacja powieści Grocholi :-)

ACCb

gdzie tu spojler ?

luza

Od kiedy dostałam po głowie po - jak mi się wydawało - niewinnej wypowiedzi na temat ekranizacji powszechnie - jak mi się wydawało - znanej XIX-wiecznej powieści, wolę ostrzegać zawsze, gdy piszę o przebiegu fabuły. Tu głównie chodziło o zakończenie :-)

ACCb

Pisze się spiler :D.Ale fajnie że chociaż 1 osoba rozumie że jak się zdradza szczegóły filmu,to trzeba z początku komentarza uprzedzić o tym.Wczoraj próbowałem jednej osobie to wytłumaczyć,to głupia głowa i tak nie zrozumiała że nie można zdradzać zakończenia filmu.

Medea_2

Zgadzam się z tą wypowiedzią w 100%
A film polecam!

Medea_2

Sudeikis pokazał swoje nowe oblicze i bardzo dobrze, oby więcej takich ról

Medea_2

no chyba raczej, skoro masz Rebeccę Hall.

ocenił(a) film na 9
Medea_2

Zgadzam się, właśnie wpadłam tu po to, by napisać że jestem zaskoczona gatunkiem filmu, bo myślę, że bardziej jest to obyczaj, miłosny i dramat. Trochę śmiesznych rzeczy było, ale ogólnie taki dość smutny, nostalgiczny, spokojny film, ale przyjemnie się oglądało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones