PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=830462}

Nieśmiertelny

L'Immortale
6,9 4 834
oceny
6,9 10 1 4834
Nieśmiertelny
powrót do forum filmu Nieśmiertelny

Film zniesmaczył mi serial, gdybym mógł nie obejrzał bym niestety nie da się od zobaczyć co się widziało.
Może po kolei co jest nie tak:
-Gomorre traktowałem jako jednak w miarę realistyczny serial, wydarzenia, które miały tam miejsce mogły by się wydarzyć. Film niestety zniszczył ten realizm, wskrzeszając jednego z bohaterów, na tym właśnie polegał ten serial, że nie sposób było przewidzieć kto będzie następny i niezależnie od tego jak bardzo przywiązaliśmy się do danej postaci mógł on zginąć pod koniec odcinka. Wiele razy odpalałem fragment z 3 sezonu ostatniego odcinka gdy Ciro umiera i myślałem, jak to jest, że pomimo iż zrobił on tyle złego zabił tylu ludzi, szkoda jest nam gdy umiera. Jest to takie ludzkie, że przywiązujemy się do danej postaci nawet jeśli wiemy jakimi skur*** są naprawdę (w sumie o tym również był ten serial, osoby, które zrobiły tyle złego razem ze sobą egzystują.)
-Po 2: ciągle pojawiały się sceny gdy Ciro jest gdzieś zapraszany i odmawia, ciągle gdzieś musi iść i tak kilkanaście razy w filmie, próbuje się go uczłowieczać pokazywać, że cierpi itp. ale przecież w serialu chodziło zupełnie o co innego, by pokazać go jako osobę, która nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój cel.
-Po 3: pułapki ustawione na zbirów, strasznie duże zaufanie mają do czyichś słów, w serialu była atmosfera braku zaufania do kogokolwiek (te słowa często pojawiały się w 4 sezonie) gdy tutaj widać mafia na Łotwie ufa każdemu bezgranicznie
-ta laska z tymi ustami (nie mogli wziąć innej aktorki)
-Serial oprócz świetnej historii opowiedzianej z innej perspektywy (z perspektywy mafii), obnażał organizację przestępczą i przekazywał lekcję życiową, że nie ważne jaki będzie zarobek lub jak łatwe by się to nie wydawało, wchodzenie w świat przestępczy się nie opłaca a bieda, patologia i brak perspektyw prowadzi ludzi do takich decyzji, że kończą w komorze. W filmie nie ma sensu i logiki a co dopiero doszukiwać się tutaj jakiegoś przesłania czy uniwersalnej lekcji. Serial powinien skończyć się na 4 sezonie, bo 5 może zniszczyć go całkowicie, ale obym się mylił.

ocenił(a) film na 6
PlopiX

Trafne podsumowanie. A Ciro z wielkiego gangstera zmienił się w króla szmateksu.

ocenił(a) film na 5
PlopiX

Jako fan Gomorry popieram w całości. Szkoda czasu a i niesmak pozostaje.

ocenił(a) film na 8
PlopiX

chyba tez kolego nie zbyt uwaznie ogladales serial, Ciro w calym trzecim sezonie jest juz raczej tylko kims w rodzaju mentora dla mlodziezy, on stracil cala swoja te wole wladzy po tym jak Pietro wydal wyrok na jego corke. Jedyny powod dla ktorego Ciro dalej zyje fakt, ze nie ma odwagi aby sam sie zabic.

ocenił(a) film na 7
dragonmen32

Dokladnie jak piszesz a sam osobny film dobrze pokazuje przeszlosc Ciro.Mozna jedynie sie spierac czy jest zasadne by reanimowac jego postac ponownie ale z drugiej strony nie nadarmo mial ksywe niesmiertelny.

ocenił(a) film na 5
PlopiX

Samo wskrzeszenie Ciro - mimo iż rozszerzone w filmie i krótko wytłumaczone w serialu jest kompletnym nierealnym bezsensem. To jeden z kilku poważnych kretynizmów które realnie niszczą dość wierny realizm. Serio ale żeby uratować tonącego człowieka po postrzale to nurek go wyławiający musiałby czekać przy burcie statku i natychmiast wyłowić Ciro i przystąpić do reanimacji, a nie płynąć łódką już po wpadnięciu Ciro do wody.

Mówiąc o sympatii do zbrodniarzy czy handlarzy narkotyków to nie jest wielki problem jeżeli tak jak to napisałeś, cały czas z tyłu głowy ma się świadomość że zasługują oni na śmierć lub najwyższy wymiar kary. Przecież Ciro to morderca własnej żony, który raz ocala prostytutkę przed mafią a potem wyrzuca biedaków z mieszkań - łotr i degenerat.

Film na szczęście obejrzałem dopiero po zakończeniu serialu więc nie zburzył mi dobrego odbioru całości. Nie mniej jednak wynudził dość mocno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones