PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=844326}

Naznaczony: Czerwone drzwi

Insidious: The Red Door
5,2 9 458
ocen
5,2 10 1 9458
5,0 4
oceny krytyków
Naznaczony: Czerwone drzwi
powrót do forum filmu Naznaczony: Czerwone drzwi

Do tej pory oglądałem każdą część. Oczywiście 1 i 2 to mogę po kilka razy. Ta historia jest świetna. Niestety dalsza część to kubeł zimnej wody. Jak ktoś liczył na porządną kontynuację to się zawiedzie. Chociaż to ci sami bohaterowie a sama fabuła to bezpośrednia kontyacja 2 to niestety nie wyszło to im wcale. Wręcz jest gorzej. Myślałem, że 3 i 4 trochę obniżyły poziom. Ale tutaj 5 część to jest taki szybki spadek. Gdy ujawnili, że ponownie dojdzie do spotkania z Czerwonym to bardzo mnie to ciekawiło. Oczekiwałem tu porządnej informacji o tym kim on jest. Dlaczego się przyczepił. Jak ma na imię. A tu totalnie nic... Samego Czerwonego jest tu jak na lekarstwo. A sceny z nim można policzyć na jednej ręce. Sam Demon też mało co mówi. Wita się z Daltonem i puszcza ten swój utwór z gramofonu. Więc trochę mamy powtórkę z 1 i 2. Ale to tyle. Nie dowiadujemy się z filmu niczego czego nie wiemy. Jest sobie Czerwony i tyle. Opętuje Daltona a jego ducha znowu trzyma w klatce i tyle. Koniec. Potem dusi dziewczynę i tak się demon zachowuje na jawie. Dziwne to totalnie. A Josh to samo co jego syn. Odzyskują wspomnienia. Tutaj się okazuje, że tylko Dalton i Josh stracili wspomnienia. A jego żona cały czas wiedziała wszystko. Dlatego ujawnia mu co się działo. Mamy Cameo Elise na końcu. I to jeden z pozytywów. Wygląda na to, że Josh przejmie jej rolę. Gdy się spotykają na jawie to mówi mu o jego świetlnej przyszłości. Na końcu znowu mamy scenę po napisach. Czerwone Drzwi, które udało im się zamknąć za pomocą farby na obrazie czerwonych drzwi dalej są zamknięte ale nad nimi mruga światło. Jakby Czerwony chciał wyjść. Podsumowując. Jak ktoś chciał porządnej walki z Demonem, który przewija się przez kilka części to się rozczaruje. Nie ma takiej konfrontacji. Kolejny raz Czerwony jest uwięziony. Film również nie odpowiada na pytania o niego. Tak jakby nagle stał się mniej ważny. A przecież jakby nie on to by nie ujawniono tego co było w 1 i 2 części. Poczekajcie lepiej jak będzie lecieć w tv albo na VOD. Osobiście uważam, że cała ta historia mogła zmieścić się w niecałą godzinę. To bardziej jak prolog niż pełnoprawna część 5. Nie wiem czy chce kolejnej części. Bo co kolejna to poziom leci bardziej w dół. 1 i 2 najlepsze. 

ocenił(a) film na 7
IlidanDA

Mi się wydaje, że film własnie idealnie trzyma poziom pierwszych części. Na pewno straszy nieco lepiej. Wspomnień nikt nie traci tylko decydują się sami na ich skasowanie.

semaj

Misie to w zoo...

ocenił(a) film na 6
semaj

Moim zdaniem straszy mniej niż wcześniejsze części. Jump scare na jednej ręce policzyć. Wiadomo zależy co kto lubi. Ja lubię jump scare więc tu się zawiodłem

IlidanDA

Była scena po napisach? Niestety nie widziałam bo musiałam wyjść zaraz po filmie

ocenił(a) film na 5
Mili_Shmit

dwa mrugnięcia lampy przy drzwiach jakichś

ocenił(a) film na 5
IlidanDA

Największy problem, to że ten przez ponad godzinę bohaterowie odkrywają to, co się wydarzyło w pierwszych dwóch częściach. Dwaj główni bohaterowie próbują odkryć coś, co widzowie od dawna wiedzą i co i jak z tym opuszczaniem się działo. Faktycznie jakimś ciekawszym pomysłem by było więcej infomacji o tym czerwonym i dlaczego na kogoś innego się nie przerzuci. Ale tak finalnie, to zwyczajnie niepotrzebny jest ten sequel. Bohaterowie tylko odkrywają to, co w pierwszych dwóch częściach było.

No i pełno głupich decyzji w scenariuszu - jak powrót do domu bractwa oraz nikt nie używa latarki w telefonie.

Duże rozczarowanie.

ocenił(a) film na 6
RipRoy

Dokładnie. Tu nie było nic nowego. Nic. Każdy wiedział co było. Po co to ponawiać. I sam czerwony jak margines jakiś. Tyle co nic. Żadnej genezy. Zero. Ten film nie robi dosłownie nic. Tylko przywraca wspomnienia. Co mogli zrobić poza kadrem i skupić się na miłośniku gramofonu.

ocenił(a) film na 4
IlidanDA

Ja uwielbiam te serię, ale 4 na 10 nie mogę dać więcej. Końcówka świetna klimat jak na lekarstwo. Najsłabsza cześć i liczę że Zakonnica i obecność 4 coś tu pomogą..

IlidanDA

Otóż czerwony to ojciec Josha a raczej jego mroczna strona duszy. Za życia miał zdiagnozowaną schizofremię a tak naprawdę został opętany przez demona i tak błąka się po tej odchłanu. Myślę że Josh go w końcu uwolnił i było pokazane to na końcu. Natomiast pozostał sam demon dlatego te światła nad kdrzwiami, będzie chciał wrócić i znowu kogoś opętać. Będą kolejne cześci jestem pewien

ocenił(a) film na 7
martinn803

A ja myślę, że ojciec Josha to strażnik czerwonych drzwi/

ocenił(a) film na 6
IlidanDA

Zgadzam się, też liczyłam że bedzie jakieś wyjaśnienie kim jest Czerwony Demon i że akcja będzie jakaś bardziej rozbudowana

IlidanDA

Zamiast zrobić dobry scenariusz i wypuścić film dopiero jak będzie opowieść gotowa, to robią takie coś :/

IlidanDA

Dla mnie najlepsza scena to ta, w której Dalton po obejrzeniu filmiku ostrzegającego go przed wchodzeniem do świata duchów, pierwsze co zrobił to wszedł do świata duchów i podglądał jak jakiś koleś wali kupe

ocenił(a) film na 4
IlidanDA

Też się zawiodłem,zdecydowanie najgorsza część.Chcieli upiorami samymi zrobić jakiś wybitny horror.A wyszła zwyczajna nuda.Denerwuje mnie też że w każdym ,Naznaczonym jest ta cała hipnoza i szukanie się bohaterów w tych korytarzach żeby się ocalić nawzajem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones