PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=830405}
6,6 290
ocen
6,6 10 1 290
6,2 5
ocen krytyków
Nasza mała Polska
powrót do forum filmu Nasza mała Polska

Szkoda, że film jest nakręcony w proporcjach 4:3. Kolorystyka i proporcje powodują, że film wygląda jakby dział się w latach 90-tych. Brakło też odrobinę ostatniego występu. Czy było to podyktowane brakiem zgody na filmowanie?
Co do samego przekazu to nie jest on zbyt optymistyczny ale cóż film pokazał przynajmniej prawdę.

yareku

Mi też brakowało ostatniego występu, aczkolwiek mam wrażenie, że autorzy wycisnęli z materiału, który nakręcili wszystko co się dało :) Temat jest dosyć kameralny, bohaterowie są dosyć spokojni, więc nie dało się chyba zrobić takiego efektu WOW jak przy niektórych produkcjach. Proporcje 4:3 jeszcze bardziej podkreślają ten spokój :)

Mnie bardzo urzekło to, jak bohaterowie popełniają błędy interpretacyjne na temat kultury Polski i jak dla nich to wszystko jest egzotyczne, to skłania do przemyślenia własnego nastawienia do innych krajów i jak nasze mniemania mogą być zabawne dla tambylców :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones