PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8025}

Narzeczona dla księcia

The Princess Bride
7,2 12 914
ocen
7,2 10 1 12914
7,5 10
ocen krytyków
Narzeczona dla księcia
powrót do forum filmu Narzeczona dla księcia

przykłady:
'-Zabiłeś mojego ukochanego.
-To możliwe.|Zabiłem dużo ludzi.
(...)
-Pamiętam twojego ukochanego Umarł spokojnie,|
Po prostu powiedział:|"Proszę." "Proszę, ja muszę żyć."Spytałem się co jest tak ważne dla niego.}Prawdziwa miłość, odpowiedział.A potem mówił o dziewczynie|o jej piękności i wierności.}Domyślam się, że mówił o tobie.Powinnaś być mi wdzięczna, że umarł|zanim odkrył jaka jesteś naprawdę.'

'Jesteś ofiarą klasycznego błędu. Najbardziej znany to: "Nigdy nie angażuj się w lądową wojnę w Azji." A tylko trochę mniej znany mówi: "Nigdy nie występuj przeciwko Sycylijczykowi kiedy śmierć jest w rozgrywce."'

'Westley ma mocny kark. Dziś wieczór popracuję nad nim z pomocą machiny.
Tyrone, wiesz jak bardzo uwielbiam patrzeć jak pracujesz,ale muszę przygotować plan obchodów 500 rocznicy naszego kraju, przygotować wesele, zaplanować morderstwo żony,}i wciągnąć w to Guilder. Mnóstwo roboty'

sephora

wyrafinowany humor jest w książce a nie w tym filmie, który z książką niby coś wspólnego ma ale równocześnie jest tak idiotyczny, że aż się wierzyć nie chce, że jedno zapoczątkowało drugie.

ocenił(a) film na 9
INn

Scenariusz do filmu (a zatem i dialogi) napisał autor książki - Wiliam Goldman. Wydaje mi się, że film dobrze oddaje nastrój książki, ona też nie jest zbyt poważna, choćby pomysł żeby podawać ją jako przeróbkę dzieła poważniejszego (jako dziecko dałam się nabrać i szukałam oryginału, nie mówiąc o tym że napisałam do wydawnictwa po "scenę pojednania" :) Przyznam, książka jest lepsza ale jeśli chodzi o(według Ciebie) poziom "idiotyzmu", (według mnie właśnie o czarny humor), to są na tym samym poziomie. Nawiasem mówiąc i film i książkę uwielbiam.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
sephora

Do listy niegłupich cytatów dołożyłbym:

Słowo kobiety nie jest nic warte.
Życie to cierpienie. Kto twierdzi inaczej, chce ci coś sprzedać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones