PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8022}

Narkomani

The Panic in Needle Park
7,3 8 664
oceny
7,3 10 1 8664
7,8 5
ocen krytyków
Narkomani
powrót do forum filmu Narkomani

Film wzbudził moje zainteresowanie już samym tytułem i obsadą ( Al Pacino ). Chyba spodziewałam się czegoś lepszego. Choć warstwie fabularnej nie można pozornie wiele zarzucić, film nie trzyma w napięciu. Owszem, przyglądając się losom głównych bohaterów można wysnuć łatwy wniosek, że nie warto brać narkotyków, jednak trudno przejąc się tak naprawdę ich perypetiami. Dużo krzyków, dużo igieł - a mi powieka nie drgnęła. Wynagrodziła mi to czysta przyjemność oglądania Ala w akcji. Szkoda, że tylko to - spodziewałam się czegoś z większym polotem. Nie chodzi mi wcale o to, że film jest zły - po prostu brakuje mu "tego czegoś", co sprawia, że oglądałoby się go z większym zaangażowaniem. Dla mnie jest to obraz zimny i odległy.

6 bądź 7/10, kto spamięta te wszystkie oceny;)

ocenił(a) film na 6
tunia

To bez mała czterdziestolatek,zatem się zestarzał.Do dzisiaj powstało kilka znacznie bardziej wstrząsających obrazów o narkomanach.Troche razi beznamiętny ton opowieści,taki reportażowy(choć zdaje się,że to efekt zamierzony),wobec teatralnej gry Pacino. Kitty Winn ukradła mu ten film,jest lepiej zorientowana w zamierzeniach reżysera.Gdy oglądałem pierwszy raz gdzieś w połowie lat 70-tych robił większe wrażenie.Następny film tego autora -,,Strach na wróble" jest rewelacyjny i nic się nie zestarzał.6/10 uklony esforty

esforty

Święta racja, filmowa partnerka Pacino bardziej wpasowała się do tego filmu, ja jednak lubię jego teatralny sposób gry - Pacino robi to z taką charyzmą! Sam film niestety charyzmatyczny nie był, duża w tym "zasługa" tego, o czym wspominasz - beznamiętnej narracji i chyba samego scenariusza. Miałam wrażenie, że gdyby w filmie pojawił się jakiś wątek poboczny, obok stosunków między parą głównych bohaterów, byłby ciekawszy. Bo próby uzyskania przez Pacino wyższej pozycji w narkomańskim światku były ok, ale niezbyt zajmujące.

Chętnie obejrzę "Strach na wróble", skoro tak go polecasz;)

ukłony tunii

tunia

ja natomiast oglądałem strach na wróble i używam opcji 'odpowiedz' żeby polecić autorowi ten cudowny film jeżeli jeszcze nie widział :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones