PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8045}

Nędznicy

Les Misérables
7,4 14 397
ocen
7,4 10 1 14397
Nędznicy
powrót do forum filmu Nędznicy

Ocena aktorów

ocenił(a) film na 7

Zdecydowanie najlepiej spośród głównych bohaterów wypada Geoffrey Rush jako Javer. Przynajmniej jak dla mnie, kreacja bez wad- chyba nie wymaga komentarza. Co do Liama- jak zawsze na solidnym, wysokim poziomie, choć bez przesadnych fajerwerków- może trochę za dużo jego "dobrych oczu". Podobnie porządna rola Umy Thurman. Claire Danes z kolei zachwyca młodością i jakimś rodzajem naturalności w swojej grze. Niestety Hans Matheson nieomal psuje drugą połowę filmu swoją drewnianą rolą. Może po części to wina scenarzystów odpowiedzialnych za wykreowanie ich wizji Mariusza, który sprawia jakby był wyrwany z jakiejś bolszewickiej propagandowej telenoweli. Jego twarz nie wyraża zupełnie nic, ruchy wręcz drażnią. Nie sposób się dopatrzyć w scenach z Kozetą jakichkolwiek uczuć wyrażanych przez tego aktora. Mnie ciężko sobie wyobrazić, żeby tak bardzo pozbawiony charyzmy młodzieniec jak Hans Matheson w roli Mariusza- był w stanie kogokolwiek za sobą pociągnąć, niestety.


beldert

Moim zdaniem Jean Valjean, Fantyna i Javert są dobrze zagrani. Ale jak patrze na Kozetę to płakać mi się chcę. Lubię Claire Danes ale po prostu ta kreacja jest zła. Nie wiem może jestem za bardzo przyzwyczajony do książki, ale Kozeta taka nie była, była naiwna jak dziecko, w ogóle tutaj tego nie widać. Natomiast Mariusz jest tak okrojony, że właściwie niewidoczny i to też jest niefajne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones